Слагате ли соли в миялната машина?

  • 4 250
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 87
какви соли, какво отделение за соли, какъв индикатор  Shocked
аз такова нещо на нашата миялна не съм виждала ... може ли някой да ме светне по въпроса Simple Smile

# 16
  • Мнения: 2 751
какви соли, какво отделение за соли, какъв индикатор  Shocked
аз такова нещо на нашата миялна не съм виждала ... може ли някой да ме светне по въпроса Simple Smile
Амииии...трябва да си видиш кой ти е индикатора за соли, ако има такъв.
В ншата се налива долу, има и нещо като фуния за солите.  Simple Smile

# 17
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Ако машината ти е от малките- нормално е да не си чувала и виждала, повечето от тях нямат такива екстри (имат само по-новите и известните марки).
А отделението за сол се намира на дъното на машината, трябва да има капаче, което се отвърта и се сипва солта там. Машината сама си дозира, колкото и трябва и като свърши светва индикатор, за да добавиш сол.

# 18
  • Мнения: 87
мда, от малките е и е марка Crown ... ще погледна пак, но мисля, че няма такова чудо Simple Smile Благодаря Simple Smile

# 19
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Но пък ти си в София, гледам, така че не е фатално. Казват, че за вашата вода не ттрябва сол. При мен е много варовита и е max солта.

# 20
  • Мнения: 87
надявам се да няма, че върши страхотна работа  Mr. Green

# 21
  • Мнения: 6 039
слагам по половин кутия соли може би 3-4 пъти годишно

# 22
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Мисля да слагам кубчета 3 в 1 Rolling Eyes

Принципно не те съветвам. Аз ползвам Калгонит и сол и блясък отделно. Измиват се посудата без забележки.

# 23
  • Мнения: 8 917
Мисля да слагам кубчета 3 в 1 Rolling Eyes

Принципно не те съветвам. Аз ползвам Калгонит и сол и блясък отделно. Измиват се посудата без забележки.


Благодаря за съвета, Шани Hug Трябва да се разгледам къде продават newsm78 В Техномаркет при миялните машини имаше само това и това взех - иначе и идея си нямам как изглеждат и каква марка се гледа Rolling Eyes

# 24
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
А някой знае ли за какво се слага сол (някой спомена и морска сол)?

# 25
  • София
  • Мнения: 3 688
използвам от хапчетата 3 в 1 но не във формата на хапче,а на прах
Много съм доволна

# 26
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
използвам от хапчетата 3 в 1 но не във формата на хапче,а на прах
Много съм доволна

Ей това пък не го разбирам. Как може да има такъв прах. От кое по колко е дозирано и по колко взимаш като сипваш в машината. Звучи малко като "едно към гьотере". Аз не бих се доверила на такива препарати.

# 27
  • Spain
  • Мнения: 3 750
А някой знае ли за какво се слага сол (някой спомена и морска сол)?
за да се направи водата по-мека , с по малко варовик .. което пък предполага по доброто (4исто ) миене .
аз например имам съдомиална от 4 месеца и сега за 2-ри път и слагам . като ми светна индикатора не сложих веднага и да ви кажа не са 4ак така "белстящи" съдовете .. има разлика .за протокола - и аз ползвам калгонит 3 в 1 .така 4е които има твърда вода в района е препоръ4ително да си слага сол


# 28
  • Мнения: 1 800
Аз използвам SOMAT - отделно таблетка, сол и гланц.

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736
Моята има индикатор и той светва доста често, въпреки че ползвам таблетките 3 в 1, 4 в 1, 5 в 1, явно водата ни е доста твърда. Слагам сол колкото поеме контейнера(повече от 500гр.) и така почти всеки месец.

Общи условия

Активация на акаунт