Слагате ли соли в миялната машина?

  • 4 241
  • 36
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 2 751
Слагате ли соли, какво количество и колко често в миялната?
Никъде не видях да пише колко се слага и колко често и се чудим с мъжа  newsm78

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 383
За колко често - няма ли индикатор машината ви?;
На нашата за 4 години съм допълвала веднъж - след индикиране, че свършила солта. Когато я монтирахме сложих една кутия сол на Нит.

# 2
  • Мнения: 2 751
За колко често - няма ли индикатор машината ви?;
На нашата за 4 години съм допълвала веднъж - след индикиране, че свършила солта. Когато я монтирахме сложих една кутия сол на Нит.

Ясно, има индикатор, сега ми просветна как стоят нещата  Crazy Mr. Green

# 3
  • Мнения: 1 893
Ползвам таблетки 3 в 1 и не слагам сол.

# 4
  • Мнения: 300
Слагате ли соли, какво количество и колко често в миялната?
Никъде не видях да пише колко се слага и колко често и се чудим с мъжа  newsm78

Щом живееш в София, не ти трябва. Водата е достатъчно мека.

# 5
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Има едни тест-лентички, които показват дали водата е твърда или мека, и дали въобще се нуждае миялната от допълнителни соли. Peace

Аз пълня догоре всеки път, като ми светне индикатора  Simple Smile

# 6
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
когато се сетя - проверявам и наличвам където каквото е нужно, че нямам индикатори.

# 7
  • Мнения: 13 182
Слагам като ми светне лампичката, докато започнат да излизат от отворчето кристали. Живея в София, но за 1 година съм допълвала 6 пъти сол.  #CrazyАма какво да правя- миялната сама си иска Simple Smile

# 8
  • Мнения: 8 917
Мисля да слагам кубчета 3 в 1 Rolling Eyes

# 9
  • София
  • Мнения: 7 765
Вече не ползвам. Пробвах със и без сол,но не намирам никаква разлика.

# 10
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Ползвам прах 3 в 1 и не добавям сол в миялната  Peace

# 11
  • Мнения: 1 269
Еднократно заредих миялната с някаква немска сол. Ползвам таблетки 3 в 1 на Кларо и съм много доволна засега. Имам индикатор за сол, но не е светнал още Wink.

# 12
  • Мнения: 425
Да, ползвам.

# 13
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Ползвам сол, да.

# 14
  • София
  • Мнения: 6 545
въпреки че ползвам таблетки 3 в 1 , когато се сетя (на 3-4 месеца) изсипвам 1 пакет обикновена  морска сол долу в отделението за солите. Тове е по съвет на мой познат, които внося и сервизира бяла техника ( перални, миялни  и т.н)

# 15
  • Мнения: 87
какви соли, какво отделение за соли, какъв индикатор  Shocked
аз такова нещо на нашата миялна не съм виждала ... може ли някой да ме светне по въпроса Simple Smile

# 16
  • Мнения: 2 751
какви соли, какво отделение за соли, какъв индикатор  Shocked
аз такова нещо на нашата миялна не съм виждала ... може ли някой да ме светне по въпроса Simple Smile
Амииии...трябва да си видиш кой ти е индикатора за соли, ако има такъв.
В ншата се налива долу, има и нещо като фуния за солите.  Simple Smile

# 17
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Ако машината ти е от малките- нормално е да не си чувала и виждала, повечето от тях нямат такива екстри (имат само по-новите и известните марки).
А отделението за сол се намира на дъното на машината, трябва да има капаче, което се отвърта и се сипва солта там. Машината сама си дозира, колкото и трябва и като свърши светва индикатор, за да добавиш сол.

# 18
  • Мнения: 87
мда, от малките е и е марка Crown ... ще погледна пак, но мисля, че няма такова чудо Simple Smile Благодаря Simple Smile

# 19
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Но пък ти си в София, гледам, така че не е фатално. Казват, че за вашата вода не ттрябва сол. При мен е много варовита и е max солта.

# 20
  • Мнения: 87
надявам се да няма, че върши страхотна работа  Mr. Green

# 21
  • Мнения: 6 039
слагам по половин кутия соли може би 3-4 пъти годишно

# 22
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Мисля да слагам кубчета 3 в 1 Rolling Eyes

Принципно не те съветвам. Аз ползвам Калгонит и сол и блясък отделно. Измиват се посудата без забележки.

# 23
  • Мнения: 8 917
Мисля да слагам кубчета 3 в 1 Rolling Eyes

Принципно не те съветвам. Аз ползвам Калгонит и сол и блясък отделно. Измиват се посудата без забележки.


Благодаря за съвета, Шани Hug Трябва да се разгледам къде продават newsm78 В Техномаркет при миялните машини имаше само това и това взех - иначе и идея си нямам как изглеждат и каква марка се гледа Rolling Eyes

# 24
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
А някой знае ли за какво се слага сол (някой спомена и морска сол)?

# 25
  • София
  • Мнения: 3 688
използвам от хапчетата 3 в 1 но не във формата на хапче,а на прах
Много съм доволна

# 26
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
използвам от хапчетата 3 в 1 но не във формата на хапче,а на прах
Много съм доволна

Ей това пък не го разбирам. Как може да има такъв прах. От кое по колко е дозирано и по колко взимаш като сипваш в машината. Звучи малко като "едно към гьотере". Аз не бих се доверила на такива препарати.

# 27
  • Spain
  • Мнения: 3 750
А някой знае ли за какво се слага сол (някой спомена и морска сол)?
за да се направи водата по-мека , с по малко варовик .. което пък предполага по доброто (4исто ) миене .
аз например имам съдомиална от 4 месеца и сега за 2-ри път и слагам . като ми светна индикатора не сложих веднага и да ви кажа не са 4ак така "белстящи" съдовете .. има разлика .за протокола - и аз ползвам калгонит 3 в 1 .така 4е които има твърда вода в района е препоръ4ително да си слага сол


# 28
  • Мнения: 1 800
Аз използвам SOMAT - отделно таблетка, сол и гланц.

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736
Моята има индикатор и той светва доста често, въпреки че ползвам таблетките 3 в 1, 4 в 1, 5 в 1, явно водата ни е доста твърда. Слагам сол колкото поеме контейнера(повече от 500гр.) и така почти всеки месец.

# 30
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Това, че ползваш таблетки 15 в 1 в никакъв случай не се отразява на индикатора и разходването на сол. Провери дали не ти е сложен на максимална степен- намали го, ще ти харчи по-малко .

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736
Това, че ползваш таблетки 15 в 1 в никакъв случай не се отразява на индикатора и разходването на сол. Провери дали не ти е сложен на максимална степен- намали го, ще ти харчи по-малко .

За съжаление не е от степените. В Пловдив е една от най-твърдите води.

# 32
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Не е така. И при мен е много твърда водата. На машината си имам степени, за твърда вода- степен 1, за всички останали степен 0. Дори и да ти е твърда, щом ползваш таблетки n в 1 няма нужда да слагаш и солта на най-висока степен- намали я, ако е възможно на твоята машина- ако ли не изобщо не слагай, нали в таблетката има. Или не ползвай комбинирани таблетки- абсолютно не виждам смисъл в разхищението, което правиш (е, парите са си твои, ама за какво да даваш повече). Аз също сипвам често сол, но лакмусът ми се запълни изцяло и съм увеличила на 1. Но не ползвам  таблетки със сол, а отделно сол, гланц и препарат. Peace 

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736
 Джемма знам, че има степени и ми е настроена на такава, че да пуска мин. количество сол и честно казано солта не ме притеснява по скоро се замислих върху същността на таблетките, дали изобщо съдържат всичко това, което пише че съдържат или е чиста проба реклама(признавам, че и блясък наливам от време на време, че и този бутон присветва). Благодаря, че ме накара все пак да се замисля и ще взема да пробвам с отделни препарати. Аз уж, за да не се занимавам да търся различни неща ги ползвам таблетките, но определено май не са най-удачния вариант.

P.S Ако пък някой обясни какъв е "петия елемент" в таблетките 5 в 1 ще съм адски благодарна.

# 34
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
И на мен ми е интересно какви са тези елементи е таблетките над 3 в 1 ? А колкото до таблетките, стана ми интересно защо ползваш всичко + комбинирани таблетки. Няма смисъл. Но пък от друга страна дали се знае за каква вода са дозирани таблетките, но предполагам, че не е за най-меката, но дали са достатъчни за най-твърдата ?  newsm78Аз не ползвам комбинириани таблетки,защото не могат да отделят фазите, например гланцът трябва да е накрая, а тя до тогава се отмива таблетката, какъв е ефектът тогава от нея . Предпочитам си всичко поотделно.

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736
Аз ги ползвам уж за по- удобно, да не тичам всеки път за нещо, което ми е свършило, но факт е че си е балон под налягане.

Искрени извинения на авторката на темата, че я превърнахме малко в диалог с Джемма, но се надявам да е полезно за всички четящи.

# 36
  • Мнения: 3 360
Да,слагам може би на два месеца.Ползвам  прах,сол,гланц отделно и съм доволна. Wink

Общи условия

Активация на акаунт