Моля за съвет: да ваксинирам или да не ваксинирам детето си?

  • 1 163
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 581
Моля за съвет: да ваксинирам или да не ваксинирам детето си? Кое е по разумното решение? Полиомиелитната ваксина ли е опасната ваксина или всички ваксини са опасни и носят голяма доза риск за бебето? Какво е мнението Ви за хемофилус инфлуенца тип В която е с 4 приема и започва от 2 месец по желание на родителя? Ако дядото на детето има детски паралич и животът му е минал с патерици по голям ли е риска за детски паралич в роденото? Изобщо много ме е страх и сега се чудя кое е най - правилното за детето. Моля за професионален съвет доктор Слънчева. Моля Ви  bouquet

# 1
  • Мнения: 5 760
Здравейте! Рискът при усложнения при съвременните ваксини е сведен до минимум. Рискът от
Следя тово предаване на Милен Цветков и съм потресена. Този човек е страшно некомптентен и незъзпитан. Създава излишна паника. Не знам какво цели с тово некомпетентно предаване.
Ваксината за хемофилус е препоръчителна у нас, но е добре да я направите, ако детето Ви е под 1 год. възраст. След това е излишна. Тя е включена към пентаксима, има я самостоателно и към ДТК-хемофилус.

# 2
  • София
  • Мнения: 10 858
Д-р Слънчева,
какво Ви е мнението за Пентаксима? Дали е по-добра от предлаганите от ЗК ваксини?
Или е по-добре поотделна ваксинация, примерно с Инфанрикс и Имовакс полио?

Въобще каква схема препоръчвате за първоначална ваксинация на бебенце?

Ще съм Ви страшно благодарна да ме ориентирате, тъй като ми предстои скоро раждането на второ детенце, при  каката ваксинирахме по Имунизационния календар, но сега съм леко уплашена ooooh!

# 3
  • Мнения: 581
Вивиан питай в отделна тема, защото така ще получиш отговор. Аз съм се спряла на петвалентната ваксина Пентаксим.

Общи условия

Активация на акаунт