как се справяте с......

  • 414
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 54
Как се справяте с лъжата на децата си ? Знам , че всички деца минават този етап в живота си , но като че ли нашия продължава доста време вече !!!! Голямата ми дъщеря е на 10 години и ни лъже за глупости ,говорихме много много и пак много,  пробвахме наказания и много лишения но резултатът е временен! Не съм привърженик на боя и затова не сме го прилагали! Дайте някакви съвети вие какво правите в такива ситуации!БЛАГОДАРЯ!!!! bouquet

# 1
  • Мнения: 1 568
Обяснявам му,че майките винаги знаят кога детето лъже и че ми става много мъчно,когато го прави!Той ме гледа опулено и се чуди!Винаги когато ме излъже му давам ясно да разбере,че съм го хванала и следващият път ме гледа виновно,с течение на времето започва да разрежда.....да се надявам докато един ден престане да го прави!

# 2
  • Мнения: 390
Хм.Доста важен въпрос.Моята също е на 10.Случвало се е да ме лъже.Обикновено за глупости.Страх я е ,че ще и се карам,прави се на голяма и може да взема решения сама.Обяснявам си го с началото на пуберитета.Не виждам друг начин освен да продължаваме да говорим,докато ни излязат пришки на устата.Наказанията трябва да са много премерени,че да не постигнем обратния ефект в тази възраст.Може би трябва да се измисли някаква ситуация ,в която да ги вкараме нарочно и извода после да бъде "Ето виждаш ли ,ако не беше излъгала/л сега нямаше да ти е толкова гадно!"
Но честно казано,забелязвам такава тенденция-когато се наложи наказание,те безропотно си го изтърпяват и после пак си правят каквото искат.За съжаление.Такива са ми наблюденията...
Обяснявам му,че майките винаги знаят кога детето лъже и че ми става много мъчно,когато го прави!Той ме гледа опулено и се чуди!Винаги когато ме излъже му давам ясно да разбере,че съм го хванала и следващият път ме гледа виновно,с течение на времето започва да разрежда.....да се надявам докато един ден престане да го прави!
А,бе 10 годишните не се лъжат така  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт