Първата думичка...

  • 1 743
  • 59
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 252
Първата й думичка беше "баба",когато беше на 7 месеца.

# 31
  • Мнения: 990
И двамата казаха първо "ма-ма"  Heart Eyes

# 32
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
В началото на шести месец съвсем съзнателно започна да казва МАМА, и МАМА-АМ за ядене. След това се научи да казва НЕ!  Twisted Evil и ако нещо не му харесва постоянно повтаря нененене...

# 33
  • София
  • Мнения: 1 368
От две седмици някеде казва "мам" или "ма-мааа",но мисля че не го прави съзнателно.Казва го само като плаче.Ако трябва да го броя за първа думичка,то значи на 4 месеца и половина я е казал.

# 34
  • Мнения: 5 026
След 8 месец-баба, но неосъзнато. Около 9 месец-осъзнато мама и около Нова година 2 седмици беше на вълна "тате"

# 35
  • Мнения: 625
При нас първите 2 думички не бяха изобщо мама или баба или тати,а "паи"-пари и "пътя".Мама се научи доста късничко да казва,но затова пък сега така сладко ми вика маменце.

# 36
  • Мнения: 27 524
Около годинка - АМ  Laughing

# 37
  • Мнения: 1 237
Ами на 4 мес.-ТА ТА

# 38
  • Мнения: 5 001
на 6м "Айде"  Laughing , което айде преминаваше в айде-де-де-де.
"Мам" казва понякога като плаче. От две седмици по цял ден повтаря ба-ба-ба-ба и "да".
Една сутрин при майка ми беше казвал та-та-та-та, и си мисля че е съзнателно, защото сутрин го гледа татко му, докато аз си изпия кафето Laughing
това ни е речника до днес Peace

# 39
  • Мнения: 2 818
На 6м. се возехме в градския транспорт тя ме погледна и каза "Мама"  Simple Smile  Е, после доста време не го  каза, но тогава беше първата смислена дума.

# 40
# 41
  • Мнения: 3 456
Казваше баба още от 6 месец - и до днес се чудя, дали беше смислена или дума или просто звукове, но го казваше доста често и много ясно

# 42
  • Мнения: 999
На 6м. каза мама.

# 43
  • Мнения: 1 485
На 6м."тата"

# 44
  • Мнения: 1 043
"Ба-ба" каза на 7 месеца,но без да осъзнава.След това за няколко седмици изреди всички възможни срички и то на роднини,като "ла-ла","да-да","ка-ка","та-та",но не и мама.От няколко дни вече сме на вълна "мама" и "ам-ам",като тези вече ги казва наистина съзнателно,а другите сякаш ги забрави Peace

Общи условия

Активация на акаунт