Събирам мнения за кредитните консултанти

  • 18 759
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 786
Надявам, се наближава моментът, в който най-сетне ще изтегля ипотечен кредит за жилище и питането ми е - някой използвал ли е услугите на кредитните консултанти и доволен/недоволен е останал Rolling Eyes Всички мнения ще са ми от полза Praynig

# 1
  • Мнения: 701
Аз съм кредитен консултант,но работя в  банка!
Ако търсиш мнение на свободен консултант към коя банка да се ориентираш и коя ще ти е с най-изгодни условия по-добре проучи сама.Повечето от т.нар.кредитни консултанти имат сключени договори за посредничество с няколко банки и добри или не задължително ти препоръчват тях.
Разбира се окончателното решение си е твое-аз само ти издавам тайна от кухнята. Whistling

# 2
  • Мнения: 786
Питам конкретно за Кредитленд и Еврокредит. В сайтовете им пише, че не работят с конкретни банки, което, разбира се, пак не е гаранция. Затова искам да събера повече безпристрастни мнения Rolling Eyes

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
Чувала съм много добри отзиви за работата на тези хора - приятни, компетентни и най-вече - безплатни Wink Аз лично сама си направих проучването, но аз от години се занимавам с кредитиране и поназнайвам туй-онуй. Ако всичко ти е ново и непознато, наистина по-добре се консултирай със специалист Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 2 952
Говори с консултанти преди да вземеш решение, тъй като някои от тях са доста навътре в работата на отделните банки и могат да ти дадат добри съвети в случай, че ти не си минавала досега по тази пътечка. Само гледай хората, с които ще говориш, да имат опит зад гърба си. В крайна сметка обаче си вземи решението сама, след като проучиш и събереш достатъчно информация.
Ако досега не си започнала проучване и не си в ситуация да бързаш за конкретен имот, бих те посъветвала да си дадеш време, да събереш и смелиш повече информация.
Успех!

# 5
  • София
  • Мнения: 115
Питам конкретно за Кредитленд и Еврокредит. В сайтовете им пише, че не работят с конкретни банки, което, разбира се, пак не е гаранция. Затова искам да събера повече безпристрастни мнения Rolling Eyes
За Еврокредит не зная нищо, но мога да разкажа за Кредитланд.
С мъжо искахме да кандидатстваме за жилищен кредит. Ходихме на среща с консултатнт от Кредитланд. На срещата ни отговориха на всички въпроси, дадоха ни нещо като разпечатка на кредитите, от които бихме могли да се възползваме (т.е. най-подходящи за нас), обясниха ни, че ако задвижим процедурата - те ще придвижват необходимите документи и ще гледат на нас, със съпруга ми, максимално да ни спестят времето (т.е.ще ни викат, когато е неизбежно нашето присъствие). Аз лично бях много скептична относно услугите им и това, че са безплатни, но консултанта, с който разговаряхме ни обясни, че е наистина така, понеже имали подписани споразумения с партньорите си, че само ако кредита бъде одобрен, тогава банката плащала на Кредитланд. А партньорите им ги има на сайта им. За съжаление на нас с мъжа ми ни се наложи да оставим нещата на изчакване за неопределено време, но наши приятели, които пратихме в Кредитланд преди няколко дни си приключиха сделката (вече са горди собственици на нов апартамент) ни казаха, че освен че не са се размотавали дни наред по банките, от Кредитланд не са им поискали и стотинка за свършената работа. Те дори предложили да им платят, но техния консултанти им казал, че политиката на фирмата не позволява.
Говори с консултанти преди да вземеш решение, тъй като някои от тях са доста навътре в работата на отделните банки и могат да ти дадат добри съвети
Peace
Пиши на ЛС, ако имаш нужда от повече инфо. Успех!

P.S. Sorry за дългия пост   bouquet

# 6
  • Мнения: 786
Impatient, благодаря за
Цитат
дългия пост
  bouquet

Всъщност точно такива дълги мнения събирам. Бях чела интервю с един от Управителите на Moitepari, които са и собственици на Creditland в едно счетоводно списание, където той обясняваше, че бъдещето на кредитите (особено ипотечните) е именно в кредитните консултанти. При мен нещата още са на изчакване и също ще бъдат сигурно за неопределен период, но тъй като е възможно съвсем скоро да ми се наложи да правя избор между ново жилище под наем и жилище на кредит, затова се и интересувам. От гледна точка на доказуемост на доходи пред банката ме няма, затова ще ми се наложи компетентна помощ. Чак
Цитат
ново и непознато
не ми е всичко, отдавна събирам инфо, но, както казах, за банките все още съм неплатежеспособна Rolling Eyes

# 7
  • София
  • Мнения: 115
бъдещето на кредитите (особено ипотечните) е именно в кредитните консултанти.
Peace
А за недоказаните доходи - и ние сме така. Но в Кредитланд си знаят работата (мое лично мнение).
Ние останахме много доволни  Hug.
Успех и дано не се наложи да чакаш много!   bouquet

# 8
Може ли да дадеш някакви техни координати?

# 9
  • София
  • Мнения: 115
Писала съм на ЛС. Simple Smile   bouquet

# 10
  • Варна
  • Мнения: 917
наскоро теглихме кредит и ползвахме услугите на creditland. Горещо препоръчвам. конслултанта ни се занимава с всичко, носи ни документите до банката, дори ни изкара някои документи от агенцията по вписвания. имат договори с всички банки така че определено ще ти дадат ясен поглед върху нещата без да акцентират върху някоя определена

# 11
  • София
  • Мнения: 18 679
за банките все още съм неплатежеспособна Rolling Eyes
Ще ти предложа нещо.
1. Договори се с работодателя си няколко месеца да те осигурява на максимума, като разликата между сегашната ти осигурителна вноска и тази по максимума, ще си я поемеш ти. Въпросът е, че когато от банката тръгнат да изследват дохода ти в НОИ, запоследните 3 месеца ще излезне голяма сума, а на тях точно това им трябва.
2. Помоли работодателя си да ти даде служебна бележка за пред банката с истинския ти доход. Тази бележка няма как да му навреди, защото остава само като част от кредитното то досие и никой, освен самата банка, няма достъп до него. Някои работодатели се навиват, пробвай Rolling Eyes При нас например точно тази схема сработи Peace

# 12
  • Мнения: 786
belinda,

И тази схема са ми предлагали колеги, въпросът е колко е максимума, върху който може да ме осигурява шефа и каква част трябва да си поемам аз, цифрите не са ми ясни, дори приблизителни newsm78
Сложно е и защото съм разведена, семейството ми сме аз и детето ми, имам минимална издръжка, но принципно можем да си позволим да изплащаме кредит от около 300-400 лв. на месец. Но не мога да го удостоверя това с документи ooooh!

# 13
  • София
  • Мнения: 18 679
Това лесно може да се провери. Поемам ангажимента да погледна утре. Но щом можеш да си позволиш да плащаш 400 лева кредит, със сигурност ще можеш да си плащаш сама осигуровките 3 месеца.
Упс, утре не е работен ден. В понеделник ще мога да ти проверя Simple Smile

# 14
  • Мнения: 786
Това лесно може да се провери. Поемам ангажимента да погледна утре. Но щом можеш да си позволиш да плащаш 400 лева кредит, със сигурност ще можеш да си плащаш сама осигуровките 3 месеца.
Упс, утре не е работен ден. В понеделник ще мога да ти проверя Simple Smile

Ей, супер Heart Eyes Много ще съм ти благодарна Hug

А пък аз като напредна с проучването и опита с консултанти, ще споделя мнение тук.

Общи условия

Активация на акаунт