Мнението ви за епидуралната

  • 2 019
  • 50
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 54
И двете си деца родих с епидурална.Идвата пъти беше голям купон по време на раждането.Шеги,вицове.Нямах никакви болки,чух си ги и двамата като изплакаха и си ги видях.Ако имам трето #Crazy пак ще е така.

# 31
  • Мнения: 157
Аз раждах с епидурална упойка и съм доволна - болката се притъпява и родих за 15 мин.

# 32
  • София
  • Мнения: 1 243
И двата пъти с упойка.Анестизиолога и лекарите вече даже я препоръчват.Няма нужда да си усложняваме живота.

# 33
  • София
  • Мнения: 3 787
Раждах с епидурална упойка. Тя спестява болката при част от контракциите. Когато започват напъните си ги усещаш, т.е. действието й отслабва значително за да можеш да участваш активно в раждането на бебето и да усещаш напъните. Иначе, се налага употреба на форцепс или вакуум. Напъните при мен бяха много болезнени, но за сметка на това бързичко родих.
Моят съвет е да се възползваш от упойката стига да няма противопоказания за това. Леко и безпроблемно раждане ти желая
Напълно подкрепям това мнение.Не бих се замислила за епидуралната за другия път,живот и здраве Wink

# 34
  • София
  • Мнения: 3 804
Раждах с епидурална и живот и здраве пак с епидурална ще родя.

# 35
  • Мнения: 625
Блазе на всички,родили с епидурална Wink

# 36
  • Мнения: 1 341
Аз раждах с епидурална упойка и съм доволна - болката се притъпява и родих за 15 мин.
Все едно аз съм го писала.И аз съм с 2 ръце за епидуралната упойка.Сложиха ми я в 22:00ч. в 22:15 ч. родих моята дъщеричка  Peace Бързо,лесно и безболезнено,какво по-хубаво от това?!!!

# 37
  • Мнения: 683
Аз съм твърдо ЗА епидуралната, и като средство за обезболяване и като вариант за анестезия по време на секцио.
Аз пожелах епидурална, и добре, че ми поставиха епидурален катетър, защото бебето неможа да "слезе" и се наложи спешно секцио, при което бях анестезирана през този перидурален катетър!!! Друг аргумент ЗА епидуралната, е този, че след секцио, отново през катетъра в продължение на 12 часа \може и доста повече\ се прави обезболяване с Лидокаин или друг анестетик. - НАПЪЛНО СЪМ СЪГЛАСНА!

Моето планово секцио беше с епидурална и съм страшно доволна!

# 38
  • Spain
  • Мнения: 3 750
не знам да ме е боляло .. родих с епидурална .. препоръ4вам .. хилихме се и се майтапихме с докторите . като цяло много ме е страх от болката .з.атова се навих и да бременея .з.аради тази възможност . съветвам те да я ползва6
 друг е въпроса ,4е казват,  4е ако ти я  сложат прекалено  късно няма да има ефект ...затова ако отиде6 в болницата с голямо разкритие просто не ти бият . усещането е все едно са ти изтръпнали крака .. оба4е няма болка .. това което 4уствах аз е лека , съвсем лека болка и голяма тежест .. но е несравнимо с на4алните контракции които изпитвах .. не мога да си представя какви могат да бъдат крайните .. при раждането . бог да го благослови този дето я е измислил тази анестезия 

# 39
  • Мнения: 75
Da vi kaja 4esno az iskah da rodq s epiduralna,no me razobediha/lekari/:kazaha 4e s opoika moje po vreme na rajdaneto da ne useti6 kolko silno trqbva da napava6 i da zadu6i6 bebeto,osobeno ako se predozira za da ne te boli.No jivot i zdrave za vtoroto tvardo 6te iskam epiduralna,za6toto ve4e znam kakvoe bez neq

# 40
  • Мнения: 6 607
Аз съм много доволна никаква болка не усетих и съвсем ясно усещах контракциите и кога трябва да напъвам.svetlaig направо не мога да повярвам,че лекари са ти надрънкали тези глупости.

# 41
  • Мнения: 216
Нещо страхотно е епидуралната упойка newsm10!След като ми е сложиха изпитах невероятно облекчение,дайе можеше и да подремна малко,ако не беше мъжът  ми до мен newsm53.За кръста-ами мен никога не ме е болял!

# 42
  • Мнения: 1 999
Аз родих с епидуална упойка и съм много доволна. Препоръчвам я! Peace

# 43
  • Русе
  • Мнения: 2 354
аз раждах без всякаква упойка! с мен обаче имаше едномайче с епидурална - доста я болеше после и едва ставаше да си вземе детето за кърмене Sad Не искам да те стряскам, все пак както ти казах нямам опит с упойките и не мога да съм толкова компетентна

# 44
  • Мнения: 120
Аз раждах нормално без упойка и винаги ще помня нечовешката болка,напъните(имах тесен ханш и голямо бебе) Shocked..Казват,че се забравяло..да,но аз ще го помня винаги..това така се е запечатало в ума ми,че известно време имах кошмари Close Ако има следващ път,задължително ще е с епидурална упойка Peace

Общи условия

Активация на акаунт