Питане за вечерята

  • 511
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 192
Какво им давате на порастналите бебчовци (над 1 г.) да хапват на вечеря? И в колко часа?
Нужни са ми разнообразни идеи,защото е злоядниче нашето момиче Rolling Eyes

# 1
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Моя син стана злояд откакто навърши 2г. Преди това ядеше всичко. Сега предпочитанията са му картофена манджа и ориз с пилешко. Но застроени с яйце и мляко, с домати или дом.пюре не иска  Rolling Eyes Редувам горните 2 манджи с кисело мляко с бисквити (чакам да мине този период на злоядство)
Вечерята му е в 20:30, ляга в 21:00

Според мен трябва да видиш какво не отказва, като храна и това да даваш, защото ако даваш на сила някаква храна, детето става все по злоядо и инато  Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 1 446
На вашата възраст моя Иван започна да яде постно ястие вечерта , като след това дояжда с кисело мляко. И тогава и сега се храни не по - късно от 19.30ч.- 20ч.
Супа яде ли? Кисело мляко?
Много обича макаронени изделия със сос от сметата , кашкавал и сирене , пълнени чушки , ориз със домати , тиквички като мусака или яхния , картофи различни вариации , спанак , супа от броколи и мн. други.

# 3
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 849
по принцип за вечеря давам супата от дк със един сухар.това е около7-7.30.преди да заспи и давам и малко/около 150мл/ам за заспиване.а събота и неделя като няма кухня давам от нашето ядене/ако й хареса  или ако е подходящо за нея/или правя картофено пюре,кисело мляко с бисквити,принцеса.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 457
Аз давам за вечеря предимно супи, понякога е същото като на обед. Филия с лютеница и сирене също давам. Не винаги вечерята е постна.  А понякога яде каша, от тези разтворимите. Обикновено яде към 19.30. Но тя заспива късно, към 22 и пие 250 АМ.

Можеш да прочетеш и темата "Кой какво ще хапва днес", има много идеи  Peace

# 5
  • Мнения: 192

Според мен трябва да видиш какво не отказва, като храна и това да даваш, защото ако даваш на сила някаква храна, детето става все по злоядо и инато  Rolling Eyes


  bouquet
Големият проблем при нас е,че непрекъснато редува храните,които харесва и нехаресва.Днес едно минава,утре  Naughty.Затова съм изпаднала в такава чуденка.По принцип взимаме детска кухня и естествено не изяжда супата преди основното на обяд, я давам за вечеря + филийка хляб и сиренце.Това към 20:30 ч.,а ляга към 22 и нещо.Ако иска пийва и малко айрян.Ако добре си хапне на вечеря,не иска да закусва.Може би трябва вечерята да е по-лека,а закуската по-питателна.Имам чувството,че нещо не правя,както трябва.Много ми се ще да й се харесва яденето и храната.

# 6
  • Мнения: 27 524
Според мен трябва да видиш какво не отказва, като храна и това да даваш, защото ако даваш на сила някаква храна, детето става все по злоядо и инато  Rolling Eyes

Добър съвет  Peace

# 7
  • Мнения: 6 315
До преди няколко месеца основната вечеря на Йоан си беше мляко - Нестле Джуниър.

# 8
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Синът ми стана на годинка преди 1 седмица,но продължава вечер да си пие мляко,аз давам кисело.

# 9
  • Мнения: 8 505
Каквото вечеряме и ние,а непосредствено преди лягане-АМ.

# 10
  • Мнения: 1 448
Обикновено му давам плодово кисело мляко с бисквити към 19-20ч, преди лягане пие АМ - 240мл, но ляга късно към 23-24ч  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт