помогнете ми,че ще се побъркам-положителен резултат от БХС

  • 22 447
  • 123
  •   1
Отговори
# 30
тук тенденцията е БХС вече да не се прави поради голямото отклонение в резултатите  Peace

# 31
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Моят лекар ми забрани да си правя БХС 

Ще ми е интересно да споделиш мотивите му.

Не знам за вас, но аз предпочитам да се стресна без причина, отколкото да се изненадам неприятно в последствие.

Разбира се, всеки си преценява.

тук тенденцията е БХС вече да не се прави поради голямото отклонение в резултатите  Peace

Т.е. в Италия вече е тенденция да не се прави пренатален скриниг?
Вместо да се въвежда разширен скрининг И за метаболитни заболявания както е в Германия да речем?

# 32
translucenza nucale, villocentesi, amniocentesi

преводи i info, след малко

# 33
  • Мнения: 2 242
Моят лекар ми забрани да си правя БХС 
Не знам за вас, но аз предпочитам да се стресна без причина, отколкото да се изненадам неприятно в последствие.
а дали прочете постинга на mcheuz ?

# 34
  • Мнения: 219
В другите държави се прави така нар.троен тест.
БХС , фетална морфология (като има много голямо значение кой я прави) , а на всички над 35г. ЗАДЪЛЖИТЕЛНО амниоцентеза
И пак имат проблеми ,защо статистиката показва ,че и при млади майки под 30 г.се раждат Дауни.
За съжаление при нас нещата са малко сложни. всеки те гледа на УЗ (разбира или не) и БХС само допълнително те обърква. При мен всичко беше в норма и никой за миг не се усъмни.
Целувки на всички и бременейте без тревоги!!  

# 35
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 911
Аз точно по тази причина изобщо не си правих БХС - толкова лъжливи резултати дава, че просто не е истина.  Rolling Eyes Директно ми направиха амниоцентеза, която единствено дава точен резултат. Слава Богу се детенце всичко беше наред.

# 36
  • София
  • Мнения: 7 242
А какво точно изследва БХС?
Аз смятах, че нивата на алфа-фетопротеините, произвеждани от плода и налични в майчината кръв. Когато са над граница - има риск от увреждания на нервната система, а когато са под - на хромозомно ниво. Но явно не е така...  Така че, на какво основание се изследва този риск?

# 37
  • на пистата
  • Мнения: 5 826
момичета днес си взех резултатите които на пръв поглед са смешни 1:10000 при очакван възрастов риск 1:1156,само единия хормон s-b-hCG е 3.7 при стойности 4.7-23.5 и ме пращат на фетална,кажете ми ако знаете каква томно роля играе този хормон.благодаря ви за успокоителните думи наистина ми помогнаха вчера,но дано притесненията са ми били излишни ще видим другата седмица.

# 38
  • Мнения: 4 422
translucenza nucale, villocentesi, amniocentesi

преводи i info, след малко

това се нарича нухална транслуценция и се прави тук ,но не отменя БХС.Това просто е част от фет. морфология и може да се прави от 6-7 човека в България.
Амниоцентезата я знаем,виж за др. очаквам превод.


По темата Намейка, всичко са ти казали момичетата.Ако ще си по-спокойна направи си амниоцентеза.Приятелката ми при БХС имаше доста висок риск и и казаха непременно амниоцентеза.Притесняваше се ,но всичко мина благополучно.Каза,че никаква болка няма и следващия път ще си направи директно амниоцентеза и няма да се занимава с БХС.А риска от амниоцентеза наистина е много нисък под 1 %
Успех и не се притеснявай!

# 39
  • Мнения: 1 251
момичета днес си взех резултатите които на пръв поглед са смешни 1:10000 при очакван възрастов риск 1:1156,само единия хормон s-b-hCG е 3.7 при стойности 4.7-23.5 и ме пращат на фетална,кажете ми ако знаете каква томно роля играе този хормон.благодаря ви за успокоителните думи наистина ми помогнаха вчера,но дано притесненията са ми били излишни ще видим другата седмица.

Днес и моите резултати от БХС показаха, че същият този хармон като при теб е S-b-hCG 3,8 ng/ml, доколкото разбрах, отразявала състоянието на плацентата. Даже пуснах тема-ако искаш я следи и може да си кажем АГ ни какво са ни препоръчали. На мен ми казаха да си направя в София фетална морфология-за по-сигурно, което все пак би могло да ни успокои.

# 40
  • Мнения: 640
Здравейте и от мен. На мен също ми дадоха отклонения стойностите на този хормон. Аз се записах за фетална морфология в Медицински център Фемина. На доктор Димитрова най-ранната дата е 22.03., а на Марков - 19.02. Тези лекари ми ги препоръча гинеколога. Ако искате, мога да ви дам и номера на центъра, за да се запишете.

# 41
# 42
  • на пистата
  • Мнения: 5 826
не разбирам английски би ли ми обяснила как се прави уфф разбрах

# 43
  • Мнения: 1 251
Здравейте и от мен. На мен също ми дадоха отклонения стойностите на този хормон. Аз се записах за фетална морфология в Медицински център Фемина. На доктор Димитрова най-ранната дата е 22.03., а на Марков - 19.02. Тези лекари ми ги препоръча гинеколога. Ако искате, мога да ви дам и номера на центъра, за да се запишете.

Би ли дала телефони и дано всичко и с теб да е ОК.Пиши после за резултата.  Peace

# 44
  • Мнения: 640
За Томова също съм чула, че е много добра. Тя работи в клиниката на д-р Мазнейкова, та ако можете да се запишете при нея, мисля че също ще е добре. На МЦ Фемина номера е 9833020. Ще пиша като мина. Вие също!!!

Общи условия

Активация на акаунт