На каква възраст кънки

  • 19 430
  • 47
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 039
Това искам да ви попитам.
На каква възраст качихте децата си на ролкови кънки. Имам голямо желание да науча Малена, знам че е малка, но съм нетърпелива.

# 1
  • София
  • Мнения: 4 866
има една мацка във форума - March - доколкото си спомням нейната дъщеря Мила е качена на кънки едва ли не с прохождането. даже в една тема тук бяха подробно описани първите уроци. започнали са с ролери, а после и с кънки на лед. в момента Мила се явява на състезания по фигурно пързаляне и понеже имам удоволствието да я наблюдавам на тренировки, мога да кажа, че е невероятна!

# 2
  • Мнения: 959
ами аз вече я качих на зимни кънки - веднъж преди 2 седмици на свободната пързалка на Славия, е немога да я накарам да си тръгнем голам купон беше Joy

# 3
  • Мнения: 6 039
вие много ме обнадеждихте

аз рзглеждам един сайт
http://www.skates.com/children-s-roller-skates-s/101.htm
за поръчка на кънки, и повечето детски модели започват от номерация 12 детска американска, което е чак 30 номер
но намерих и някои модели от 8 US e 24, което значи, че вече мога да я пробвам


бих искала да й купя истински кънки, не пластмасови
аз лично 7 години съм карала непрекъснато ролери и много ми се иска да започна да я уча. Сигурна съм, че много ще й хареса

ще се радвам, ако March се включи

# 4
  • София
  • Мнения: 7 242
Мила на Марч е дори републиканска шампионка в своята възрастова група Grinning

Цвети я качих преди 1 г. /т.е. на 5 г./ и на ролери и на зимни кънки. Все още обаче има много да учи. Направи ми впечетление, че когато преди 1 - 2 седмици отидохме в парка, караше много по-добре и с мното по-голямо желание от миналата година. Явно сега й е дошло времето. При всяко дете е индивидуално и то само си показва. Ако кара с удоволствие и напредва, значи му е време. За едни това е на 3, за други на 4, 5, 6 г... Просто пробвай Grinning

# 5
  • Мнения: 148
И моят син прояваява желание за кънки, но носим 24 номер и не знам къде може да намерим такива миниатюрни. Проверих в Славия и Зимния дворец. Навсякъде почват от 28-29.

# 6
  • Мнения: 7 837
За тази възраст засичам предимно пластмасови. Миналата година, като си купувахме ролери, търсехме и кънки за подарък за 3 г. момче. В спортния магазин ни казаха, само пластмасовите отговарят на номерацията.

# 7
  • Мнения: 154
И аз съм виждала само пластмасови кънки за малки крачета. Даже много се чудих дали да не купя на мойта щерка един комплект на Chicco с кънки, които се нагласят по крачето, но тогава беше още много мъничка. Може би тази пролет  Thinking

# 8
  • Мнения: 6 039
И аз съм виждала само пластмасови кънки за малки крачета. Даже много се чудих дали да не купя на мойта щерка един комплект на Chicco с кънки, които се нагласят по крачето, но тогава беше още много мъничка. Може би тази пролет  Thinking

виждам че си в Америка
по-нагоре пуснах този линк, сайта е американски, това са най добрите ролери
http://www.skates.com/children-s-roller-skates-s/101.htm

тези на чико са просто ужасни, не бих я пробвала на такива

# 9
  • Мнения: 195
Ето тук има ролери,  детски, много са хубави, започват от 25 номер 

http://www.imaxsport.com/roces/bg/fitness-skates.asp

# 10
  • София
  • Мнения: 2 768
това е чудесна идея
и аз искам да пусна моята девойка на кънки, мислех си че е много малко ,но както виждам не е.
а има ли някъде в БГ зимни кънки малък номер? този линк дето вето е пуснала е само за ролери а на мен ми се иска на зимни кънки да я пусна, не знам дали първо на ролери трябва или няма значение... ние носим 22 номер в момента...

# 11
  • Мнения: 154
Malenna, много ти благодаря за сайта! Аз и преди го забелязах, но мойта дъщеря е с мъничко краче. Вчера купувахме обувки, та я измериха и е м/у US 5,5 -6, което отговаря на 22 европейско. Може би ще трябва да изчакам още малко, макар че и аз като теб съм нетърпелива  Simple Smile
За Чико - аз не съм ги виждала наживо, само on-line и не предполагах, че са толкова дървени. Щом казваш, обаче, ще се въздържа от купуване.
Още веднъж - благодаря за съветите и успех с малката кънкьорка!

# 12
  • Мнения: 7 837
In4, не знам как изглеждат Чико, но можеш да провериш и моделите на Фишер Прайс
Самуил има от тези, които са за 2 годишни. Но само тика една от тях из цялата къща, нищо повече. Май триколесния скутер, се оказа по-уместна покупка, поне при нас  Grinning

# 13
  • Мнения: 154
Кейси, мерси много! Фишер Прайс поне ще мога да ги разгледам из магазините, че и да ги пробваме даже. Аз не, че сега с корема ще съм много подходящ учител, но тайната ми цел е да свиква детето и да е по-подготвена за ските през следващата зима, живот и здраве  Grinning

# 14
  • Мнения: 120
ние zапо4махме с zимнит кьнки от 2 год. и 8 месеца, в на4алото с едни като нальмки с каи6ки, дето се обужат вьрху обувката, на третия пьт ве4е с истинските кьнки. Има и сьвсем малки номера, виждаме всеки ден на на6ата пьрzалка едно мом4енце на година и половина, което има страхорни хокейни кьнки и хокейна каска, явно майката е била фигуристка, рускиня е, zа6тото му покаzва раzни фигури. Всеки ден са на пьрzалката и това дете кара по добре от мен едва ли не. Така 4е ако детенцето има интерес ни6то не пре4и да се по4не по рано. За6тото има и друг момент , като стане на 5 или 6 години и вижда как рсzни дребосьци на 2 години карат по добре от него, zа самото дете е доста подтиска6то. Затова по отрано нека да опита, пьк ако му хареса.

Общи условия

Активация на акаунт