Въпроси и отговори за майчинството и новите промени - 4 част

  • 27 493
  • 292
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 9 050
Здравейте,
аз съм самоусигоряваща се /свободна професия/ и на 18.01.2007 г. ми изтече 2-ву годишното майчинство, което ми изплащаше НОИ.Сега съм автоматично в неплатено!Въпроса ми е какъв процент и върху каква сума трябва да внасям здр.осигуровки, че не съм ги внасяла от декември!Също и по кой ЧЛЕН от КТ, трябва да ги внасям!

Щом сте самоосигуряваща се, КТ няма общо в случая. Внасяте си здравно върху 110 лева за неплатен отпуск.

# 286
  • home!sweet home!
  • Мнения: 506
Здравейте,
аз съм самоусигоряваща се /свободна професия/ и на 18.01.2007 г. ми изтече 2-ву годишното майчинство, което ми изплащаше НОИ.Сега съм автоматично в неплатено!Въпроса ми е какъв процент и върху каква сума трябва да внасям здр.осигуровки, че не съм ги внасяла от декември!Също и по кой ЧЛЕН от КТ, трябва да ги внасям!

Щом сте самоосигуряваща се, КТ няма общо в случая. Внасяте си здравно върху 110 лева за неплатен отпуск.

но стаж продължава да ми върви, нали?

# 287
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Здравейте,
аз съм самоусигоряваща се /свободна професия/ и на 18.01.2007 г. ми изтече 2-ву годишното майчинство, което ми изплащаше НОИ.Сега съм автоматично в неплатено!Въпроса ми е какъв процент и върху каква сума трябва да внасям здр.осигуровки, че не съм ги внасяла от декември!Също и по кой ЧЛЕН от КТ, трябва да ги внасям!

Щом сте самоосигуряваща се, КТ няма общо в случая. Внасяте си здравно върху 110 лева за неплатен отпуск.

но стаж продължава да ми върви, нали?

Стаж за пенсия, да продължава да ви върви.

# 288
  • home!sweet home!
  • Мнения: 506

Стаж за пенсия, да продължава да ви върви.
[/quote]


Благодаря ти!!!!  bouquet

# 289
  • БГ
  • Мнения: 735
здравейте, моля за вашият отговор- кой трябва да ми издаде болничен от датата на термина до датата на която ще род newsm78, защото в момента преносвам, питах лекарката която следи бременността ми, тя казва , че трябва да се издаде от клиниката в която ще родя, така ли е?мерси предварително!  bouquet

# 290
  • Мнения: 9 050
здравейте, моля за вашият отговор- кой трябва да ми издаде болничен от датата на термина до датата на която ще род newsm78, защото в момента преносвам, питах лекарката която следи бременността ми, тя казва , че трябва да се издаде от клиниката в която ще родя, така ли е?мерси предварително!  bouquet

Не. Точно лекарката, която ви следи бременността трябва да го издаде. От болницата, в която ще родите, ще ви издадът болничен лист от деня на раждането нататък. Болницата не може да издава болничен лист за период преди постъпването ви там. Т.е. не може днес да постъпите в болница, , те да ви издадът болничен лист от миналия петък.

# 291
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Здравейте, въпреки , че въпросът е задаван много пъти- може ли да ми изброте необоходимите документи за ползване на дните селд 135 ден след раждането до 315 дни. Знам само , че се подава молба до работодятел, но с какъв текст и какъв е пълния набор документи?

# 292
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 825

Общи условия

Активация на акаунт