Козметика за новородено?

  • 1 529
  • 29
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Имам нужда от съвет за козметиката за бъдещия бебо.
Определено след прочетеното във форума се спрах на Мустела и Бюбхен като марки. Обаче сега като се разрових из нета са оказа, че имат много и различни продукти и се обърках вече.
Моля, споделете от кои продукти сте доволни.
Аз до сега си мисля, че ще ми е необходимо шампоан+душ гел, масажно олио и тоалетно мляко (разбрах, че може да се заместят някои от къпанетата с душ гел само с мляко) и слънцезащитен крем. Остава да разбера кой е продукта Simple Smile

# 1
  • Мнения: 999
Аз ти препоръчвам тези на които си се спряла.Ползвала съм и двете марки и съм много доволна.

# 2
  • Мнения: 4 915
Има много добри козметика за деца, стига да не се спреш на Джонсън&Джонсън.

Съветът ми лично е да ползваш колкото се може по-малко на брой козметични продукти, особено за новороденото, защото все пак съдържат много химични съставки.
Душ-гел за банята и олио за вана е ОК, а за след баня можеш да мажеш само със зехтин - естествен продукт, който не алергизира и е много полезен за кожата.
Дупето превантивно можеш да мажеш с чист вазелин.

Придържам се към принципа - по-малко химия върху бебешката кожа.

Слънцезащитен крем се ползва за по-големи бебоци.

# 3
  • Мнения: 5 026
Бюбхен  Peace

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Като марки... няма спор
но кой от техните продукти да си избера  newsm78
ето тук са показани:
http://www.roditeli.info/mustela/bebe/
http://www.family-bg.com/catalog/catX_67_99_138.htm

# 5
  • Мнения: 6 164
Аз използвам шампоана за тяло и коса на Бюбхен с помпичката, зехтин след баня (тъй като олиото на Бюбхен дори не можа да помогне на сухата му кожа, само зехтин ни оправи). Мустела за лицето, защото е с много чувствителна кожа (крем против студ и вятър и за атопичен дерматит) и слънцезащитния е на Бюбхен - използвах го като беше на 2-3 месеца Крис - нямаше как - беше лято, силно слънце, мажех крайниците, въпреки че не го излагах на пряка слънчева светлина. Като дойде това време вече ще сте по-големи, така че няма какво да те притеснява слънцезащитната козметика.

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 10 809
Бюбхен-душ-гела с помпичка,олиото/сега мляко/ и сапуна.

# 7
  • София
  • Мнения: 978
Здравей определено аз съм много доволна от Mustela. Изпoлзвам шампоана и лосиона hydra-bebe. Дупето редовно мажа със Sudocream /за съжаление това вълшебно кремче не може да се намери в България/. Чувала съм много добри отзиви за крема за дупе на Bubhen с невен

# 8
  • Мнения: 2 407
Бюбхен Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 4 397
Ползвах с малкия Бюбхен, много съм доволна почти всички продукти съм изпробвала  Peace
Живот и здраве пак мисля  нея да ползвам  Hug

# 10
  • София
  • Мнения: 1 423
Използвам Бюбхен - душ -гела с помпичката, сапуна и крема при смяна на памперсите. Много съм доволна  Peace

# 11
  • Мнения: 270
Клоран. newsm10

# 12
Аз ползвам преварен зехтин и Саносан сапун и шампоан много съм доволна, а имам и на Бюбхен олио за подсичане. Peace

# 13
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Ползваме за детето Мустела- Дермо-почистващ гел, шампоан-пяна за новородени против корички и Хидра бебе тяло. Много съм доволна и от Себамед. Веднъж само съм купувала млякото на Бюбхен- въобще не съм доволна. Въобще за предпочитане е медицинска козметика.

# 14
  • Мнения: 2 663
Ползвам предимно Кико (чико).Купувала съм и Бюбхен и Мустела, но съм най-доволна от Кикото

Общи условия

Активация на акаунт