Как се промени диоптъра ви по време на бременността?

  • 2 712
  • 17
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 555
Здравейте, мили мами.  Hug

Интересува ме как се промени диоптера ви (или не се е променил) по време на бременността?

Бях чувала преди, че може даже и да намалее...но изглежда по-вероятен е обратния вариант.

# 1
  • София
  • Мнения: 981
Бях с четири диоптъра - през първата бременност стигнах до осем и секцио.
Свалих ги на 5 -и втората бременност станаха 6 - 7 и пак секцио.
Сега съм с 5 и 4.5 диоптъра.

# 2
# 3
  • Мнения: 1 448
На мен ми намаля от 1.5 на 0.75  Laughing Късогледство имам предвид  Wink

# 4
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
От -2,75 на -1,75, но след раждането се върна...

# 5
  • Мнения: 46 430
Не се промени.
Далекогледа съм + астигматизъм.

# 6
  • Мнения: 2 159
да при мен намаля, но докито ми каза, че това ще е временно и 6 месеца след раждането да отида пак на преглед

# 7
  • Мнения: 2 152
Никак през бременността....все си е - 2,5 Crazy

А за раждането, бях секцио, знам че се променя при нормално  newsm78

# 8
  • Мнения: 26
аз съм с -4 родих нормално и не са се променили

# 9
  • София
  • Мнения: 480
Намаля с 0,5; късогледство. Нормално раждане.

# 10
  • Мнения: 9 894
не се е променил - следя го редовно.

# 11
  • Между Пирин, Рила и Родопите
  • Мнения: 371
Определено забелязвам, че ми отслабва зрението вече. След 2 седмици съм на ЖК и ще отида и на очен.
При какъв диоптър се налага секцио?

# 12
  • Мнения: 22
Аз съм с - 2,5 на едното и с -3,5 диоптъра на другото око. Раждах и двата пъти нормално, това не ми се отрази на зрението, но си правих профилактични прегледи около 9-ия месец, за да си каже чичо доктор все пак редно ли е да раждам по този начин. Разширяваха ми зениците и гледаха очните дъна. Съветвам те и теб, още повече, че и двата пъти ми ги искаха тези изследвания в болницата, по точно съмнителна им се виждах явно с тези очила, че непременно искам да раждам нормално. Иначе наикакви други екстри не съм забелязала в посока намаляване/усилване на късогледството ми, компютърът е много по-голям дразнител в това отношение...

# 13
  • Мнения: 311
До колкото знам, при всеки е индивидуално. Мног често обаче, за съжеление, диоптърът се увеличава при нормално раждане. Иа се мам приателка, която и при 2-те  раждания качи по 2 диоптъра и от -4 сега е -8. По време на самите бремености нямаше промяна, но след ражданията ситуацията се променяше  Sad
Желая ти успех и леко раждане  Grinning

# 14
  • София
  • Мнения: 3 787
Аз имам -1.5 на двете очи.Не се промени след раждането Peace

Общи условия

Активация на акаунт