Отговори
  • Мнения: 157
Как заспиват вашите бебета. Моето до 4 мес. заспиваше само на ръце, после до 5 и на ръце и само и след това само в креватчето само - не искаше вече на ръце изобщо.

# 1
  • Мнения: 49
Откакто сме се прибрали от родилното си заспива сама в креватчето.Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 6 011
Моят е на 3 месеца и си заспива сам в креватчето.Естествено,имало е изключения-примерно се наяжда и буквално ми заспива прав в ръцете,но не му е практика.Има и тежки дни,когато като го сложа в креватчето става страшно,но пак не е толкова често.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 787
През много етапи с приспиването сме минали Laughing
В началото,като беше на 2-3 месеца,заспиваше в креватчето си самичък.После започна да иска при нас,заспиваше ,докато го кърмех,и го местех в неговото легло.
Имал е периоди,в които е заспивал и в количката само.И в кошницата за кола сме се приспивали.
Сега заспива на нашето легло и го премествам.Буди се към 3-4-5 и идва при нас.

# 4
  • Мнения: 2 677
На четири месеца и половина заспива сам в креватчето си.
През деня спи и лежи къде ли не, само не в леглото си - на спалнята, при баба си, в шезлонга... Но щом го сложим в кревата и загасим лампата, знае, че е време за сън и се отнася почти веднага.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 706
Откакто сме се прибрали от родилното си заспива сама в креватчето.Hug

И при нас е така, вече 6 месеца.

# 6
  • Мнения: 270
И ние минахме през различни периоди.В началото заспиваше сам,след това на ръце,при нас.А сега вече заспива сам в леглото си.

# 7
  • Мнения: 1 877
Боян до около година и 2-3 месеца заспиваше сам в кревата,после започна да иска да лягам до него.А пък Дарин все още заспива сам в кревата,без такива екстри като носене на ръце.

# 8
  • Мнения: 1 040
От както се е родил заспива сам в леглото си. След като се нахрани го слагам в креватчето - той си поиграе, погледа телевизия и заспива. Е, разбира се, имало е и изключения, когато се е налагало ние да го приспиваме, но в такива случаи гледам да сме легнали на нашето легло и да се гушкаме, а не да го държа или люшкам на ръце Peace

# 9
  • Мнения: 942
От както се е родил заспива сам в леглото си. След като се нахрани го слагам в креватчето - той си поиграе, погледа телевизия и заспива. Е, разбира се, имало е и изключения, когато се е налагало ние да го приспиваме, но в такива случаи гледам да сме легнали на нашето легло и да се гушкаме, а не да го държа или люшкам на ръце Peace
И ние сме така Simple SmileНо най-обича да сме в леглото двете гушнати и тя да е на гърдата ми Heart Eyesи така блажено се унася...... Heart Eyes

# 10
  • Мнения: 163
Откакто сме се прибрали от родилното си заспива сама в креватчето.E имаше един малук период, в който се приспивахме на шезлонга ама бързо отмина Wink

# 11
  • Мнения: 24 467
През първия месец си заспиваше веднага, след като си хапнеше, т.е. на ръце. След това взе да се изнервя и предпочиташе на кревата и от третия месец, много странно, не може да заспи, ако в стаята има друг човек. Вероятно очаква този човек там да го забавлява. И до сега давам сок или вода, подавам биберона, давам любимата нина, без която не спим и на бегом излизам, докато не се е разсънил.

# 12
  • Мнения: 4 668
Откакто е роден - сам , в креватчето , на изгасена лампа и без да има някой при него  Grinning

# 13
  • Мнения: 2 005
Синът ми е на 1г. и 7м. и си заспива сам в креватчето,но преди това голямо борене,търкаляне и хвърляне има на плюшените играчки. Joy Joy Joy

# 14
  • Мнения: 875
за сега - само на ръце.  baby_neutral

# 15
  • Мнения: 2 910
Откакто се е родила заспива сама в креватчето, с изключение на 2-3 седмици около 2-мия месец, когато я гушках малко повече преди сън.

# 16
  • Мнения: 429
Винаги сама в креватчето. Ако е неспокойна, седя до нея и се опитвам да я успокоя, но тя си лежи в креватчето, а аз съм седнала до него. Мога да я взема и да я гушна, за да се успокои, да й попея, но след това заспива сама.

# 17
  • Мнения: 229
Заспива си сам в креватчето. То е до навик мисля. Така сме го научили. Дори се е случвало в желанието си по-бързо да заспи да се опитвам да го приспя на ръце. Не се получава  Naughty, ама никак. Става още по ревлив и раздразнителен.

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
До 1г и 2 месеца сама в кошарата,но оттогава с мама в леглото-иначе ревем.

# 19
  • Мнения: 1 193
За сега - вече 7 мес., заспива сама в кошарката си с любимата плюшена играчка  Grinning

# 20
  • Мнения: 27 524
Винаги сам в креватчето, сам в стаята, на тъмно.
Никога на ръце, ненавиждам този навик  Naughty

# 21
  • Мнения: 2 567
Винаги сам в креватчето, сам в стаята, на тъмно.
Никога на ръце, ненавиждам този навик  Naughty

И моята от бебе винаги сама в креватчето си е заспивала и на тъмно. Не ми е правила никога въртели и ревове.
И аз ненавиждам този навик - приспиване на ръце. Сестра ми така научи племенницата ми и до сега все е така. Племенницата ми след няколко дена става на 4 години и сестра ми продължава да я приспива като я носи нагоре-надолу по стълбите.
По добре от малко да се научи самичко да си заспива, че след това е зор работа да се отучи.

# 22
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
И аз искам синът ми да заспива сам в креватчето си  Praynig .Ама той иска  само на ръце.  Tired

# 23
  • Мнения: 2 467
От както е родена (1г и 6м) на цицата. Лесно, бързо, безотказно, приятно и за двете + минутки за отмора на мама  Simple Smile

# 24
  • Мнения: 252
Аз направих грешката да я науча да заспива само на ръце и до годинката само така я преспивах.Но после я научих да заспива на леглото до мен и това за мен е по-добре:peace:

# 25
  • Мнения: 8 505
Винаги е заспивала сама в леглото си.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Все още заспива само на ръце, тоест докато я храня и когато млякото свърши просто я пренасям в леглото- това е за вечерното спане. През деня в леглото или в количката, зависи дали сме в къщи или на разходка.

# 27
  • Мнения: 171
Ние до сега бяхме все на ръце  Confused първо имахме колики, а и нашият тати работи през нощта и за да му пазим тишина все се дундуркахме, но от вчера си заспива сама  Praynig За сега без ревове само я галя по главичката, за да се отпусне по бързо, но и от отва ще се отучим  Praynig всяко нещо с времето си  Hug

# 28
  • Мнения: 5 026
Около 1-2 месец сам, в креватчето, а след това и до ден днешен само на ръце  Crazy

# 29
  • Мнения: 1 427
Вече сама си заспива, където намери-на дивана, в креватчето си.До преди 3 месеца заспиваше като я кърмя.

# 30
  • Ямбол
  • Мнения: 1 092
През деня иска да се гушка като и се приспи, взимам я и тя заспива за секунди.
Вечер след баня и папкане тя си знае, че е време за сън, слагам я в кошарката гася лампите само нощна оставям и излизам от стаята.

# 31
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
Приспивам го на нашето легло, просто си лягам до него и мо шушкам тихичко и се унася, като задреме и ставам, когато стане време да си лягаме просто леко го премествам

# 32
  • Мнения: 5 362
Винаги е заспивала сама в креватчето.

# 33
  • Мнения: 1 427
Като беше малко бебе , заспиваше сама в кошарата.Сега заспива с мен на нашето легло и после я местя.

# 34
  • Мнения: 2 040
Минахме през всички етапи - сама без никой в стаята, на ръце, при нас на спалнята, който период продължи почти година .. а сега с креватче залепено до спалнята и тя в него, като при заспиването аз трябва да съм вътре и да четем приказки, да слушаме музика, да пеем и така  Laughing

# 35
  • Мнения: 5 391
От начало заспива в креватчето си, никога на ръце или в моето легло.
Сега е на 10 месеца.

# 36
  • Мнения: 327
Засега сама със залъгалката в креватчето,макар и някога по-трудно smile3522

# 37
първите 20дни нямах възможност да гледам синът ми Алекс,защото родих със секцио и баба му го научи на ръце.Като си тръгна ми отне някъде около месец за да го отуча.От тогава заспива сам в креватчето си,а вече е на 4м и половина.

# 38
  • Мнения: 999
До 4м. само на ръце,след това сама.Сега на обед заспива сама, а вечер при нас на спалнята и после я местим.

# 39
  • Мнения: 3 089
на година и 3 месеца - през деня заспива гушната в мен на люлеещия се стол. не мисля, че тя има толкова нужда от това, но на мен ми е много приятно; вечер заспива сама на тъмно в леглото си.

# 40
  • Мнения: 458
Никога не съм го приспивала на ръце. Като помалък си заспиваше сам в креватчето. От скоро, обаче, заспива при нас на спалнята и после го местим. А като се събуди и види, че е в креватчето надава един вой и докато не го сложим пак на спалнята не млъква  Laughing.

# 41
Откакто мина периода на коликите си заспива винаги самичка в креватчето-гушка си одеалцето и бързо се отнася Wink ,не признава гушкане,носене,люлеене-нерви се и хич не стои,камо ли да заспи,и при нас на спалнята не ще-признава си само своята кошарка-зная,че е по-добре така и много мами си мечтаят за това,но понякога  ми е тъжно,че ХИЧ не иска да се гушка Cry

# 42
  • Мнения: 480
От както се е родил заспива сам

# 43
  • София
  • Мнения: 1 247
Винаги е заспивала сама в леглото си.
Освен ако не заспи докато я храня.Все пак сме само на 1м.
Против люшкането на ръце съм.

# 44
  • Мнения: 1 559
Винаги заспива като се гушка в мен и суче - възможност да се потъркалям по леглото с него и да си отдъхна.  Grinning

# 45
  • Мнения: 712
Почти не съм имала проблем със заспиването. Имаше един период, около 8-9 месечна възраст, когато започна да заспива по-трудно и тогава се люлеехме на ръце и много песни се изпяха.

# 46
Ивко е на 9.5месеца. Вечер заспива докато си пие млякото или в люлката, но през деня задължително се гушкаме двамата иначе няма заспиване.

# 47
  • Мнения: 8 242
Тони е на 8.5 месеца и откак се е родил го приспивам на гърда или на ръце  Mr. Green

# 48
kogato stana na 7mes.zapochna da zaspiva sama po korem

# 49
  • Мнения: 5
Първите 3-4 месеца заспиваше сам в кошарата или в количката.След това до година и половина се люшкахме на ръце и пеехме песни.След което до 3 години заспиваше като му четем приказки.Сега Алекс е на 3 години и 5 месеца-първо ляга при нас, и след като заспи го местим на неговото легло.(докато заспи гледаме детски филмчета). Rolling Eyes

# 50
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
И двете винаги са заспивали сами.

# 51
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Досега винаги е заспивал сам в леглото си на приглушена светлина.

# 52
  • Мнения: 1 100
От както се е родил заспива сам

и ние така Hug

# 53
  • Мнения: 3 478
В креватчето си, само дето от сама сега трябва да има някой с нея докато заспи иначе става да играе.

# 54
  • Канада
  • Мнения: 494
Ами до сега с малки изключения винаги заспива на ръце.Лошото е,че мама без ръце остана вече Mr. Green

# 55
  • Мнения: 887
Сам в креватчето,но с пръст в устата,от което вече ще полудея #Crazy

# 56
  • Мнения: 3 069
Oт както се е родил си заспива сам в креватчето.Никога не е искал да заспива в мен....дори и гогато го мачкам и гушкам, играем си...доспи ли му се се започва едно тръшкане и каране докато не го оставя на мира.

# 57
Моята дъщеря пък от самото начало не съм я гушкала при заспиването. Слагах я в креватчето и дори и да поплаче малко не и обръщах внимание, колкото и коравосърдечно да звучи. Но сега нямам никакви проблеми с това. Сложа ли я в кревата тя си знае, че трябва да спи и сама си заспива.

Общи условия

Активация на акаунт