"Супер безшумната пералня" шуми ужасно

  • 7 873
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 495
Здравейте,
четох и се интересувах много преди да си купим пералнята. Реших от отзивите, че ще е Горене, понеже ни трябва по-плитка, избрах точно такъв модел с повече екстри и бях страшно доволна от покупката. Също така държах и да не е шумна, защото ще се пуска късно вечер или през нощта. Така и пишеше в описанието на пералнята-  "супер безшумна", но вече три пъти я пускам и просто не се трае. Тази нощ се събудих и щях да откача от шума.
По спецификацията :
http://www.gorenje.bg/3805?aid=6537
шума е 54/68dBA, което като сравнявам с други не е много.
Допускам, че може и да не е нивелирана добре (което уж направихме), но моля ви за съвет може ли да е в нещо друго проблема или сме случили на калпава техника?

# 1
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Хм майка ми си купи преди около година, бешумна на Аристон - Super Silent май беше. Наистина е безшумна, даже ако усилиш ТВ-то не се чува грам, да не говорим ако си в другата стая Flutter
Нямам представа защо вашата шуми, но Горение все пак са известна марка, едва ли ще лъжат #Crazy Отидете в магазина, където сте я купили и кажете за проблема, може да има някъкъв фабричен дефект, примерно Thinking

# 2
  • Мнения: 4 300
Намери някой да погледне отзад. Има едни фабрични болтове, на които знам че трябваше да се прави нещо, не помня какво. По някакъв по особен начин се слагали за транспорта, а при монтаж трябвало да се преместят еди как си. Наши познати се стресираха по същия начин:)

# 3
  • Мнения: 1 425
Моято пералня е подобен модел и според мен шума е нисък. Според мен пак трябва да си погледнете нивелацията защото наистина е важна - моята отначало не беще добре нивелирана и със само малко настройка звука намаля много. Другия вариант е да намаляте оборотите до 1000.
Ако сте монтирали пералнята сами погледнете инструкциите пак за тези предпазни болтове дето пише рокси, че ако сте ги оставили може и да се повреди пералнята така май.

# 4
  • Мнения: 16
Много често се дължи на несвалени транспортни планки...

# 5
  • Мнения: 479
възможни причини за тракане са ако си сложила много малко количество/ или прекаленоголямо количество/ пране. най-добре се обади в магазина да се консултираш, а може и да дойде техник да я погледне-нали си е в гаранция-може някакаъв дафект да има

# 6
  • Мнения: 1 495
Намери някой да погледне отзад. Има едни фабрични болтове, на които знам че трябваше да се прави нещо, не помня какво. По някакъв по особен начин се слагали за транспорта, а при монтаж трябвало да се преместят еди как си. Наши познати се стресираха по същия начинSimple Smile


Ами моят мъж твърди, че ги е махнал тези болтове  Sad.

Тази нощ наистина оставих на 1200 оборота, но и на по-малко си е доста шумна.
Благодаря ви за съветите, ще огледаме всичко пак и ако не открием нищо, ще викам специалист.

# 7
  • Мнения: 16
Намери някой да погледне отзад. Има едни фабрични болтове, на които знам че трябваше да се прави нещо, не помня какво. По някакъв по особен начин се слагали за транспорта, а при монтаж трябвало да се преместят еди как си. Наши познати се стресираха по същия начин:)


Ами моят мъж твърди, че ги е махнал тези болтове  Sad.

Тази нощ наистина оставих на 1200 оборота, но и на по-малко си е доста шумна.
Благодаря ви за съветите, ще огледаме всичко пак и ако не открием нищо, ще викам специалист.
Възможно е да е останала някоя транспортна планка несвалена. Наскоро ремонтирах пералня, на която едната планка не беше свалена и за малко да й отпадне гаранцията - беше започнал да се разбива казана...
Успех!

# 8
  • Мнения: 6 315
Вижте и нивелацията. Моята пералня се беше разтропала и разскачала и акто я нивелирах всичко се оправи. Тя си е шумничка де.

The Saint, виждам че разбираш и  искам да попитам - на мен ми махнаха всички транспортни болтове със сигурност (гледах и на упътването), но има картон някакъв отдолу захванат с винтове. Той там ли трябва да бъде? Мерси  Simple Smile

# 9
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
...но има картон някакъв отдолу захванат с винтове. Той там ли трябва да бъде? Мерси  Simple Smile

какво ли ще да е тъй чудо, бре Марги?  Rolling Eyes

gingerina - само съвет. Не ползвай повече от 800-1000 оборота.

# 10
  • Мнения: 6 315
Шани, не знам и затова питам.  newsm78

# 11
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Не би следвало да има там такъв картон. Можеш ли да го снимаш?

# 12
  • Мнения: 6 315
Не, аз едва я нивелирах, как ще я обърна да я снимам, не знам  Mr. Green.

# 13
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
По спецификацията :
http://www.gorenje.bg/3805?aid=6537
шума е 54/68dBA, което като сравнявам с други не е много.

Аз никъде не видях да пише, че е супер безшумна, нещо си се объркала. 68 децибела не е много безшумна центрофуга. Naughty

# 14
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414
По спецификацията :
http://www.gorenje.bg/3805?aid=6537
шума е 54/68dBA, което като сравнявам с други не е много.

Аз никъде не видях да пише, че е супер безшумна, нещо си се объркала. 68 децибела не е много безшумна центрофуга. Naughty

Джемма, четвъртата картинка  Wink

Общи условия

Активация на акаунт