Отговори
# 30
  • Мнения: 330
Макар че сме големи за следобедния сън я гушкам, за да заспи, но и на мен ми е приятно да я гушна, та нали един ден ще порасне и няма да дава да я гушкам така. Вечер заспива сама в креватчето си като гушва една моя блузка, която нарича "пепко".

# 31
  • Мнения: 390
До петия месец го приспивах и на ръце, и в киличката, и сам е заспивал в кошарата, изобщо както дойдеше.
От петия месец започна сам да си заспива в кошарата, и досега е така.
Може да заспи само  в неговата кошара.

# 32
  • София
  • Мнения: 663
ние заспиваме все още на ръце, не мога да я отуча и това си е то (сега е на 1г). като беше малка, бе много злояда и капризна и като заспи в мен се успокояваше, свикна и сега няма отказване. направо се чудя какво да я правя newsm78

# 33
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
До 1г и 2 месеца заспиваше сама в кошарата,но оттогава заспива само с мен на леглото.

# 34
  • Мнения: 1 237
До 10 мес. на ръце,а след това в леглото,но в мое присъствие.

# 35
  • Мнения: 2 159
от самото начало си заспива сама в креватчето, сега като почнат зъбките не знам как ще бъдем

# 36
  • Мнения: 210
Поли е на 3 месеца и засега заспива само на ръце.

# 37
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
Здравей, Моли!
Ако имаш проблеми с приспиването на бебока, не се притеснявай - с времето ще се оправи от само себе си.
Ако бебето ти плаче - гушкай го и си го люшкай на ръце колкото можеш - това действа успокоително на бебетата, особено в периода след раждането, когато майката ги гушка - те познават майката изключително добре, и близостта до тялото й, тупкането на майчиното сърце, както и люшкането им напомня за пеирода, когато са били полюшвани в корема. Това наистина ги успокоява, защото им е чувство за сигурност. Така се успокояват, унасят и заспиват. А да не забравяме и за коликите при повечето бебета - притискането и затоплянето на корема помага.
Ако бебето ти не плаче - не го свиквай на ръце, за да можеш да си вършиш всяка друга работа в този ценен момент.
Но да знаеш, че рано или късно, независимо как заспива детето в момента, то няма да иска да го гушкат и люшкат, когато заспива.
Моето дете никога не е спяло на ръце, не е и приспивано така. Но когато е било болно, все го гушках и държах на ръце. Но той си искаше на леглото и на възглавницата  Simple Smile

Дано сега и с второто дете всичко да ни е така спокойно  Peace



# 38
  • Мнения: 1 986
  Моята дъщеря си заспива вечер самичка  Wink,през деня,когато я храня,понякога заспива в ръцете ми и тогава я оставям в леглото й-а понякога просто ми е хубаво да я държа до себе си Wink

# 39
# 40
  • Мнения: 2 197
Винаги е заспивала сама в креватчето си. Даже и когато плаче я оставям и след 2 минути е заспала. Изобщо никога не би ми хрумнало да я приспивам, ако иска да спи, ако не иска - да прави каквото реши.

# 41
  • Мнения: 356
Моето синче заспива сам по принцип още от както се е родил, случвало се е да заспива докато се храним. Понякога вечер както си спинка се събужда и започва да плаче, като го взема при мен и го гушна за малко пак си заспива и после си го връщам в кошарката. Определено избягвам да заспива в мен на ръце или при нас в леглото, защото ... лош навик

# 42
  • София
  • Мнения: 1 423
На четири месеца е и заспива сам в леглото  Peace

# 43
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Здравей, Моли!
Ако имаш проблеми с приспиването на бебока, не се притеснявай - с времето ще се оправи от само себе си.
Ако бебето ти плаче - гушкай го и си го люшкай на ръце колкото можеш - това действа успокоително на бебетата, особено в периода след раждането, когато майката ги гушка - те познават майката изключително добре, и близостта до тялото й, тупкането на майчиното сърце, както и люшкането им напомня за пеирода, когато са били полюшвани в корема. Това наистина ги успокоява, защото им е чувство за сигурност. Така се успокояват, унасят и заспиват. А да не забравяме и за коликите при повечето бебета - притискането и затоплянето на корема помага.
Ако бебето ти не плаче - не го свиквай на ръце, за да можеш да си вършиш всяка друга работа в този ценен момент.
Но да знаеш, че рано или късно, независимо как заспива детето в момента, то няма да иска да го гушкат и люшкат, когато заспива.
Моето дете никога не е спяло на ръце, не е и приспивано така. Но когато е било болно, все го гушках и държах на ръце. Но той си искаше на леглото и на възглавницата  Simple Smile

Дано сега и с второто дете всичко да ни е така спокойно  Peace


Да това е така, пък и кога друг път ще ги гушкаме, колкото по големи стават повече ще се дърпат от нас и няма да ни дават. Всеки момент на близост създава по дълбока връзка между родител - дете, които са решаващи за периода в пубертета, когато децата се противопоставят на авторитета и правилата и стават враждебни към родителите си.

# 44
  • Разград
  • Мнения: 3 110
До 11 месец на ръце,на крака.Накрая не му издържах,отидох и му купих люлеещо легло,и оттогава люлеем се,но в леглото.Е,вече не ми се налага да люлея много.

Общи условия

Активация на акаунт