15,8 левкоцити !!!

  • 2 946
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 393
Моля ви кажете, колко бяха вашите! В 8 г.с. съм миналата седмица ми бяха 10,6 а сегаааа  15,8 #Crazy Знам че е нормално при бременност да се повишат, но това ми се вижда много. Лекарят каза - нямаш грижа, ок си. Ама аз нещо не съм спокойна  Sad

Последна редакция: пт, 09 фев 2007, 12:58 от AMF

# 1
  • София
  • Мнения: 4 587
И моите винаги за завишени. Досега са достигали най-много до 13 и нещо. Последния път бяха 11,5. Нормално е да са завишени. Peace А утайката (СУЕ) как ти е? Ако тя е в норма, значи няма нищо обезпокоително, макар че е нормално и тя да е завишена по време на бременността.
Не се притеснявай напразно, щом и лекарят ти е казал, че няма проблем. Laughing
Леко бременеене! Hug

# 2
  • Мнения: 2 821
Ако лекарят ти неможе да те успокои, то как ние ще можем....аз лично не съм се интересувала от цифрите на изследванията, щом ми каже добри са...мисли позитивно! Hug

# 3
  • Мнения: 1 273
и моите бяха завишеши, но не са достига ли 15.8.Нещо много ми се виждат. Защо не потърсиш второ лекарско мнение?

# 4
  • Мнения: 393
Ми и мен това ме притеснява. Питах и личната лекарка, тя каза, че оооще по-високи можели да са при бременност. На докторката в лабораторията много й се видяха, ама нищо не каза  newsm78 На кой да вярвам незнам. Сега ще ходя на другия гинеколог.  Направо ще се побъркам!

# 5
  • Мнения: 11 003
Моите почти всеки месец са завишени, но според лекарката това е нормално явление при бременните.

# 6
  • Мнения: 304
споко моите са достигали 17- да не би да те боли зъб или да имаш кашлица, течение или нещо такова. Мисля, че по принцип на това се дължат.
Лека бременност Hug

# 7
  • Мнения: 1 273
Ми и мен това ме притеснява. Питах и личната лекарка, тя каза, че оооще по-високи можели да са при бременност. На докторката в лабораторията много й се видяха, ама нищо не каза  newsm78 На кой да вярвам незнам. Сега ще ходя на другия гинеколог.  Направо ще се побъркам!

Сега си отворих старите изследвани-- при които има и таблица с норми и пише за левкоцитите3.5-10.5 х 109/l,  така че май са множко.  А СУЕ как ти е? Нормата е  до 25mm/h.
Това че при бременните  показанията винаги се повишават и при повечето е така не бива да успокоява никой. Понякога високите показатели могат да са от някакъв проблем, а не просто от бременноста!

# 8
  • Мнения: 393
ми СУЕ миналата седмица беше ок, ама те и левкоците бяха 10,6. Сега ще си пусна и СУЕ да проверя. Ама като излезе и то високо и ще ми кажат пак че е от бременността. Ох, на никакви лекари не вярвам. А нито ме боли зъб, нито нещо подобно, което би било причина. Нищо не усещам освен температурата 37 която вдигам понякога, но пък за нея ме увериха, че е нормална.  smile3518

# 9
  • София
  • Мнения: 4 587
AMF, ако са ти направили пълна кръвна картина, тя включва и СУЕ, така че не е нужно пак да те бодат. Трябва да си го пише. И ако това те успокои, моята утайка е 3 пъти ускорена от обикновено. Преди беше 5, сега последните 2 месеца е 15.

# 10
  • Мнения: 393
В тази лаборатория СУЕ е отделно от ПКК. На мен пък преди СУЕ ми беше 8, след като забременях стана 11, а сегааааа незнам какво да очаквам. Рефернтите стойности показват за горна граница 12, а съм чувала че е 20, 25  newsm78.
Ами когато и СУЕ е висока, какво би значело?

# 11
  • София
  • Мнения: 4 587
Горната граница на СУЕ за жени под 50 години мисля, че е 25. Така пише в моите изследвания. Когато утайката е доста над нормата, може да се касае за някакъв възпалителен процес, инфекция. Аз когато бях с остър пиелонефрит и 40 градуса температура, СУЕ-то ми беше 50, което е два пъти над нормата. Когато възпланието се отстрани, стойностите постепенно трябва да се нормализират.  Simple Smile

# 12
  • Мнения: 1 273
Горната граница на СУЕ за жени под 50 години мисля, че е 25.

Толкоз е!

# 13
  • Мнения: 41
Когато отидох да раждам и ми взеха кръв се оказа, че левкоцитите ми са 15.8-колкото и твоите. Доктора ми назначи антибиотик 3 дни, след тов веха кръв и от бебо,при него вичко беше ОК
Акушеркитекато ми слагаха антибиотика се чудеха защо ми екато стоиностите ми били нормални за бременна. Дори една млада лекарка ми каза,че  в Европа до стоиност на левкоцитите 23 на ниво не дават антибиотик

# 14
  • Мнения: 393
Сега се върнах и от другия лекар. Каза ми, че до 20 при бременните е нормално. Да ви кажа успокоих се, само се надявам да не растат с такава скорост, защото съм съвсем в началото, а за 10 дни ги качих с 6 !

Общи условия

Активация на акаунт