За месото с дъх?

  • 37 163
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 27 524
Какво го правите, ако е придобило в лек дъх? Имаме едно агнешко, аз исках да го хвърлим, мъжът ми обаче го накисна с оцет, лук и джоджен и каза, че щял да изчезне дъхът. Да, ама като вече е почнало да намирисва, не е ли гадно да се яде? Вие как процедирате?

# 1
  • Мнения: 2 550
Наскоро едни пилешки бонфиленца ми намирисваха пък срока на годност не беше изтекъл...понакиснах ги в соев сос, майонеза, черен пипер, лимон, сол и нямаше проблем. Изпекох ги със сусам и си бяха екстра  Simple Smile
Веднъж обаче хвърлих някакво месо, защото миризмата беше толкова...гадна, че изобщо не можех да си представя как ще го хапна, след като съм го помирисала преди това  Sick

# 2
  • Мнения: 1 352
Зависи колко мирише. Според мен мъжа ти е постъпил много разумно като го е накиснал в тази марината. А щом казваш, че има лек дъх, а не смърди, значи няма да има проблем Peace.

# 3
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
И при най-леката миризма го изхвърлям!Не бих рискувала, натравянията с месо не са безобидни!За 10лв. не бих рискувала живота и здравето на близките си!

# 4
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Изхвърлям го - не ми се рискува излишно.

# 5
  • София
  • Мнения: 903
И при най-леката миризма го изхвърлям!Не бих рискувала, натравянията с месо не са безобидни!За 10лв. не бих рискувала живота и здравето на близките си!

 newsm10

# 6
  • Мнения: 27 524
 Thinking

Ха, сега  Confused Аз няма да го ям, пък мъж ми да си го яде ако иска  Crossing Arms

# 7
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Изхвърлям.

# 8
  • Мнения: 7 091
И при най-леката миризма го изхвърлям!Не бих рискувала, натравянията с месо не са безобидни!За 10лв. не бих рискувала живота и здравето на близките си!

И аз така Peace Въпреки, че и моя мъж не е много съгласен, ама дума не давам да се издума някой да яде такова нещо в къщи.

# 9
  • Мнения: 295
Здравейте .Управител съм на месарски магазин моя съвет е да не се упоребявя месо дори и със най леката миризма . Не рискувайте.

# 10
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Ако е лек само - случва се ако е престояло. Не е развалено обаче.

# 11
  • дълбоко,дълбоко в прованса
  • Мнения: 190
Ако е лек дъх на престояло - месото се кисне в отвара от лайка, а тя пък има и антисептично действие.

# 12
  • Мнения: 780
изхвърлям ! и не защото може да ми стане нещо / като малко намирисва например/ , а ми е гадно само като си помисля на какво е миришело . и да изкисвам с подправки..... имам чувството че миризмата е в носа ми

# 13
  • Мнения: 87
Дъхът се появява не само ако е развалено, появява се някой път, когато е било няколко пъти размразявано и замразявано, тогава обаче няма лек - вкусът си му е гаден винаги. А по отношение на изхвърлянето аз разсъждавам така : дали в ресторантите, в които ядем го изхвърлят? дали дюнерчетата и останалите там арабски и други сандвичи с кюфтета са винаги с "немиришещо" месо? мисля, че ако не е изтекъл срока на годност и си го съхранявала както трябва не би трябвало да има проблем. Здрава марината с много подправки и действай. Твърдо съм на страната на мъжа ти.

# 14
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
И при най-леката миризма го изхвърлям!Не бих рискувала, натравянията с месо не са безобидни!За 10лв. не бих рискувала живота и здравето на близките си!


Точно така  Peace
Дори и с лек мирис, изхвърлям

Общи условия

Активация на акаунт