Със или без уговорка за Шейново?

  • 994
  • 20
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 9 107
Здравейте мами. Тази тема вероятно е обсъждана вече, но върнах 10-тина страници назад и не намерих нищо.....
Много съм объркана по въпроса  newsm78 и се чудя какво да правя- да се уговарям ли с лекар за раждането или да разчитам на дежурния екип. Мисля да раждам в Шейново и затова може би опитът на жени, раждали там, ще ми е повече от полза. Засега нямам някакви показания за секцио и предпочитам нормално без упойка, ако е възможно. Може ли да се разчита, че ако не си платя ще се погрижат за мен и бебето или не се знае  #Crazy

# 1
  • София
  • Мнения: 663
аз раждах там 2006г. платих си само епидуралната упойка, която сама си пожелах, нищо друго. отнасяха се с мен, както с всички други майчета. нямам никакви оплаквания от АГ-то. Hug

# 2
  • Мнения: 157
Моя приятелка роди без уговорка със секцио и е много доволна.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 375
zazu1, ето ли линк към подобна тема.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=109982.0
 Hug

Но нека кажат и по-нови мамчета.

# 4
  • Мнения: 1 701
Има наистина много мнения по въпроса - можеш да попаднеш и на свестен екип, но аз лично не бих рискувала...  Confused

# 5
  • Мнения: 475
Нямах уговорка с никой и съм супер доволна,но може би защото извадих луд късмет-бях сама в родилна зала, а дежурни бяха 3 екипа и всички ме обгрижваха,вероятно защото нямаха какво друго да правят.Платих си само епидуралната упойка. preggo

# 6
  • Мнения: 1 812
  Аз принципно си мисля, че лекарите  спекулират с това плащане. Може и късмет да съм имала, но 2-та пъти съм раждала безе уговорки в Шейново. Срещнала съм абсолютно нормално и човешко отношение. Освен това сестра ми, сестрата на мъжа ми и 2 прятелки родиха там без да дадат нищо различно от една хубава почерпка за екипа. Плати си само ако наистина от това зависи да отидеш спокойна и без притеснение, но моя съвет е да си смела и да ползаваш парите после за бебчо Peace Каквото и да решиш , леко раждане Hug

# 7
  • Мнения: 216
И аз нямах уговорка ,но съм много доволна,не видях някакво по-лошо отношение към мен да има от тези дето бяха с уговорка!Леко раждане!Успех! Grinning Grinning Grinning

# 8
  • София
  • Мнения: 9 107
Благодаря ви. Нещата, които пишете са доста обнадеждаващи. Аз се притеснявам, че едва ли не, ако не съм се уговорила и не съм си платила- дет се вика няма да им пука бебето дали ще се роди нормално и ако има проблем, ще им е все тази  smile3518
Цяла нощ се будих на половин час и сънувах разни глупости за- с уговорки и без  Crazy То вярно, че имам още 2 месеца, но съм си записала към края на този месец час за частния кабинет на един лекар евентуално да се уговарям с него, но съвсем не съм убедена, че трябва да се дадат тези пари. А и го мразя това  с даването на пари. Просто мъничко ме е страх, ако не си си платил, дали лекарите ще са лекари преди всичко или са станали търговци и тогава лекари.  newsm78

# 9
  • Мнения: 2 673
С или без уговорка, май все е тая. Ако имаш силна болка, искай епидурална упойка и кажи че ще я плятиш...Може да имаш повече късмет от тези които са платили..

# 10
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Аз раздах в Шейново преди няма и месец, без уговорки и съм страшно, ама страшно доволна и от екипа и от отношението. Ако живот и здраве реша да разждам второ, пак там ще отида Peace

# 11
  • Мнения: 3 092
Не съм си плащала бях твърдо против.Имах си дълго раждане , но не виня никого през какви ли не мисли не минах , па и чуденки дали е могло да е по-добре , дали са направили или не достатъчно -ей такива неща.Не знам и никога няма да разбера.Държаха се човешки с мене и бебка е жива и здрава слава Богу! Praynig
Пожелавам ти огромна доза късмет и леко ражане независимо какво ще решиш.Вярвам че каквото и да е решението ти ще е правилно  fingerscrossed

# 12
 Не би трябвало да се притесняваш щом ще раждаш по естествен път. Аз родих там секцио преди седем месеца. Моя приятелка роди преди година без никаква уговорка и беше много доволна.

# 13
  • Мнения: 47 963
ами ако парите не са проблем,може и да си платиш,но ако наистина има лекар на който държиш и ще си спокойна че е до теб!
иначе и аз съм от мамите,които ще ти кажат че са доволни и без да плащат нищо!с някои малки изключения ,по-голямата част от персонала е страхотен,и по принцип няма проблеми!

# 14
  • Мнения: 359
аз родих с уговорка преди 4 месеца, но по-скоро за мое спокойствие Wink Така направиха и две приятелки след мен...
сигурна съм, че и без уговорка да си екипа ще се грижи и за теб и за бебето ти. Горещо ти препоръчвам обезболяване. Мен започнаха да ме подгтвят /наливат ти две банки/ при 3-4 см разкритие, и след час ми поставиха епидуралната. Единствено в тези 60 минути имах болезнени контракции-търпими.

Успех!

Общи условия

Активация на акаунт