Кистана десния яйчник

  • 1 631
  • 8
  •   1
Отговори
Здравейте,
вчера ми откриха киста на десния яйчник и ще се наложи да ме оперират и еветуално ми казаха, че мога да загубя яйчника си. Кажете ми моля ви колко време се лежи в болница и после колко време ще лежа в къщи. И след колко месеца ще мога даа започна опити да забременея след операцията дори и с един яйчник  Cry
До преди 3 месеца нищо ми нямаше как се е появила тая пущина и то в размери 7 см

# 1
  • София
  • Мнения: 903
А защо трябва веднага да те оперират? Не може ли да се повлияее с медикаменти?  Сестра ми често има кисти на яйчниците и досега се е оправяла само с медикаменти.

# 2
Мисля, че защото е големичка. Лекарката ми изписа някакви хормонални да пробваме дали нямало да се пукне, но същевременно ми обясни, че ако се пукнела можело да потърся спешна медицинска помощ от острите болки, които съм щяла да изпитам. Вече не знам кое е по-добре.
Ами ако се пукне и стане по-лошо  Sad

# 3
  • София
  • Мнения: 771
Установено ли е от докторката каква по вид е точно кистата? И на мен ми се струва доста рано и категорично от един преглед да се реши, че е нужна операция. Аз също имам киста в момента със същия размер, при това съм бременна и за сега няма да предприемаме нищо.   

# 4
  • София
  • Мнения: 903
На сестра ми също не бяха много малки кистите. Спомням си, че пи противозачатъчни около 3 месеца и след това като отиде на преглед кистата вече я нямаше. Каза, че изобщо не е усетила кога точно се е пукнала кистата.

А и аз се чудя защо изобщо трябва да ти прави такава операция? Все си мисля, че операциите за кисти вече не ги правят по този начин? Една моя приятелка й махната кистата по време на бременността без изобщо да я режат. Докато лежах в Шейново за задържане дойде едно момиче с киста и страхотни болки ( защото бременността беше притиснала кистата, или нещо такова). На нея също не й правиха такава трядиционна операция, а й я махнаха чрез лапароскопя.
А и доколкото знам обикновено кистите ги пукат и операция правят само ако е абсолютно належащо.

Защо не отидеш и при някой друг лекар - за още едно мнение.  newsm78Аз винаги правя така, когато имам някакви съмнения. А и напоследък съм забелязала, че някои лекари като че ли са си останали някъде към средата на миналия век и изобщо не се интъересуват от новостите и напредъка в областта на медицината.

Така, че моя съвет е да потърсиш и друго мнение преди да пристъпиш към операция, защото знам, че такава традиционна операция не е чак толкова лека - все пак те режат, изрязват яйчника и т.н.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 351
Посъветвай се с още един гинеколог.Има два вида кисти - едните са пълни с течност - наричат се фоликуларни.Пукат се безболезнено и сами /ако са до 5 см. големина/.Другият вариант е пункция - прави се без упойка и не боли.Ако кистата ти е фоликуларна - това са вариантите.
Щом ти предлагат операция - най вероятно е киста тип туморно образование.Това се вижда на ехографски пеглед /от кой тип е кистата/.Тогава задължително операция и отсраняване на образованието и хистология.
Аз съм оперирана от същото преди 15 год. - отсраниха ми яйчника и съм половин гинеколог вече.
След операцията се изчаква поне 6 месеца и тогава с опитите за бебе.Мога да ти препоръчам гинеколог - наистина имаш нужда от много добър специалист.
И не се плаши.Аз родих две деца след операцията - естествено за да проработи нормално яйчника който остане - пак ти трябва добър гинеколог.Пиши ми ако си нямаш такъв.
А иначе сама ми се е пукала филукуларна киста с размер 6.5 см. безболезнено/с помощта на хормонални препарати/.Правиха ми и пункция на киста с размер 7 см.И естественно операция, но тя се прави само ако кистата е твърдо образование.Забравих му точното наименование.

Последна редакция: сб, 10 фев 2007, 17:18 от Катина

# 6
  • Мнения: 91
Здравей ,Марина!Не знаех,че имам киста и при полов контакт тя се пукнала или пък пукнала кръвоносен съд,не си спомням какво ми обясни хирурга, и получих кръвоизлив в коремната кухина- адски болки,мислех,че умирам. Това разбира се не ти го казвам да те плаша,оправих се.Но това стана причина да ходя редовно на гинеколог и да пия противозачатъчни,за да се предотврати повторното образуване на киста.За  около 6м ги спрях и пак се появила голяма като твоята,гинеколога, при когото ходех ми каза спешно да постъпя в болница ,за да ме оперират.Хирурга обаче ме посъветва да изчакам да ми дойде и да видим дали няма да изчезне,иначе трябваше да ми махнат целия яйчник. Послушах го,мензисът разбира се много ми закъсня,но  кистата я нямаше.Гинеколога,който ме прати за операция ми каза,че такава голяма киста няма как да изчезне след мензиса, но сгреши.
И аз те съветвам да потърсиш повече мнения,пък ако крайното решение е операция не се бой и с 1 яйчник може да имаш бебе!  bouquetУспех!

# 7
Много ви благодаря, че сте се включили в темата ми  Hug
Не знам от кой вид е кистата на снимките ми пише Kysta ovaii dextra, лекарката като ме видя ми предложи да изчакам един месец, за да видим дали няма да спадне или да се пукне, като ми предписа Regulon, но същевременно ми каза, че можело ако се пукнела да ми се разлее и да потърся спешна медицинска помощ - мен това ме ужаси. Аз сега съм точно пред цикъл и малко ми закъснява, явно е от нея. Мисля да не пия това което ми предписа и имам лека надежда ако не се спука по време на цикъла поне да понамалее знам ли и аз.
Не знам изобщо при кой свестен гинеколог да отида. Катина, би ли ми препоръчала някой кадърен

# 8
  • София
  • Мнения: 2 351
Сетих се, че когато ми се появяваха такива огромни кисти - моят лекар ми предписваше задължително антибиотик , заедно със хормоналните таблетки.Антибиотика се пие за  предотвратяване на евентуална инфекция - когато се спука кистата.Добре е да се спука сама, а не с хирургична намеса.Лекарството което са ти изписали да пиеш е най вероятно хормонален препарат.Неговата роля е да накара кистата да се спука.Аз даже съм предизвиквала спукване на такава киста - вечер с съпруга си.  Wink Ако ме разбираш.Заедно със антибиотика се пият и противогъбични медикаменти.Един от многото странични ефекти на антибиотиците е , че провокират появата на гъбички.Да не ти изнасям лекция обаче - това е работа на гинеколога да ти ги обясни тези неща.Преди 14 год. след операцията ми - имах шанс за забременяване 1/10 000.Благодарение на този лекар имам 2 деца.Определено разбира от кисти.
     Д-р Николай Николов   тел.0888-31-42 36.Кабинета му се намира срещу ЦУМ София.Обади се и си запиши час.Той ще ти каже точният адрес.Аз го знам само визуално.И не губи време иди на добър лекар.

Общи условия

Активация на акаунт