как се справяте със запека

  • 3 471
  • 52
  •   1
Отговори
  • Мнения: 45
Здравейте,моето бебче е на 50 дена и вече имаме проблем с изхождането.Спрях да го кърмя,защото ми спря кърмата и минахме на адаптирано мляко,но сега започна много да се запича и не се изхожда по 2 дена.Стана много неспокоен и дори когато всичко му е наред плаче.Вече му давам и сок от портокал и мандарина,но и това не помага.Ако има някой със същия или подобен проблем и е намерил решение моля да ми пише.

# 1
  • Мнения: 46 477
Ако акото му е нормално, а не твърдо, 2 дена не е ненормално за бебе.
На каква марка мляко сте?

... Вече му давам и сок от портокал и мандарина,но и това не помага ...

Не само, че няма да помогне, ами и ще засили коликите му, признаците за които посочваш- "Стана много неспокоен и дори когато всичко му е наред плаче". Детето е много малко за сокчета, а за цитруси съвсем, те се въвеждат след навършване на 1 година.

# 2
  • Мнения: 2 082
Ако акото му е нормално, а не твърдо, 2 дена не е ненормално за бебе.
На каква марка мляко сте?

това е така-нищо освен мляко не трябва да даваш,защото проблема ще се задълбочи.
... Вече му давам и сок от портокал и мандарина,но и това не помага ...

Не само, че няма да помогне, ами и ще засили коликите му, признаците за които посочваш- "Стана много неспокоен и дори когато всичко му е наред плаче". Детето е много малко за сокчета, а за цитруси съвсем, те се въвеждат след навършване на 1 година.

# 3
  • Мнения: 45
здравейте,относно акото не му е твърдо.съвсем нормално е и на цвят.храната,която му давам е на марката "нутрика".а колкото до сокчетата личната лекарка ми каза да му ги давам.той дори започна да ги пие от 25-тия ден.за коликите му давам "саб симплекс" и му помага.

# 4
  • Мнения: 2 082
щом акото не е твърдо,значи нямате запек.не е добре да му даваш толкова рано сокчета-до 4я-5я месец спокойно може да си кара само на мляко,иначе рискуваш наистина да получи запек... може да прочетеш повече за захранването в библиотеката

Последна редакция: сб, 10 фев 2007, 21:52 от nano

# 5
  • Мнения: 46 477
... личната лекарка ми каза да му ги давам.той дори започна да ги пие от 25-тия ден ...


Много сериозно проверявай нещата, които ти казва, ненормална работа е това  Close
Ако имаш желание прочети това и това.

# 6
  • Мнения: 4 451
Когато, моето бебе мина на адаптирано мляко и при нас се появи този проблем. Давахме НАН И Фризолак. Посъветваха ни да ги заменим с Нутрилон и проблема ни веднага се реши. Препоръчвам това мляко и на теб! Моето бебе е на 5 месеца и ние още не се захранваме. Ще го направя при навършени 6 месеца, а цитрусите са алергени и Никол е абсолютно права.

# 7
  • Мнения: 351
Когато бебка премина изцяло на АМ в началото на 4-тия месец и тя получи запек, в смисък не твърдо ако, а не се изхождаше всеки ден.   Съгласна съм с мамите, че ви е рано за цитрусови сокчета. Аз правих лек масаж на коремчето по часовниковата стрелка и свивах леко крачетата. При нас имаше ефект. Дано се справите бързо спроблема да не се мъчи детенце  Peace

# 8
  • Мнения: 27 524
Вече му давам и сок от портокал и мандарина,но и това не помага.

 ooooh! ooooh! ooooh!

Има АМ, които запичат. НАН и Фризолак са такива например.

# 9
# 10
  • София
  • Мнения: 1 457
Има АМ, които запичат. НАН и Фризолак са такива например.
Peace
Спри сокчетата, а още по-добре да спреш и Саб Сиплекса. Тези капки запичат доста. Не разбрах точно какво мляко даваш, но ако е Нутрилон, продължи с него - хубаво мляко е и не запича  Peace

# 11
  • Мнения: 45
храната която му давам е Нутрилон.проблема ми е от 2-3 седмици и се наложи да му мушкам сапунче и мушкато в дупето,за да може да се изака.и горе долу от 2-3 седмици не се е изхождал сам.притеснявам се да не му свикне организма да се изаква само по този начин.

# 12
  • Мнения: 27 524
Ох, опитвам се да съм търпелива, ама като чета за сок от цитруси на 25 дни и сапунче и мушкато в дупето и направо се чудя в кой век живеем  Confused

# 13
  • София
  • Мнения: 15 215
На твое място бих спряла всякакви сокове и бих наблюдавала около седмица дали няма да настъпи промяна.
Бебето ти е прекалено малко за такива неща. Сама си писала: "Стана много неспокоен и дори когато всичко му е наред плаче.". Вероятно изобщо не му е наред всичко на горкото. По-скоро соковете му докарват колики, за които Саб-симплексът изобщо няма да му помогне. А самият Саб-симплекс действа запичащо на много бебета. Т.е. с него, вероятно, само влошаваш положението.
Хубаво е бебето да ака всеки ден, че и по няколко пъти, ако може, но щом акото не е твърдо и е нормално на цвят-не се шашкай!
Ако след седмица няма промяна-опитай да смениш млякото. Няма такова нещо като "най-доброто мляко". На всяко бебе добре му действа различно мляко. Някои се запичат от НАН и Фризолак, други-от Аптамил. Не е казано, че Нутрилонът е точното мляко за твоето бебе.

Спри и всякакви сапунчета, термометри, мушката, овесени водички.... Опитай с масажи на коремчето.
Ето и някои предишни теми, които можеш да прочетеш:
Упорит запек!!!Помагайте!!!
3апек и захранване
Лениви черва или запек?
Проблем с акането ?!
За запека
Мисля че имаме запек
За разхлабване?
Запек-нуждая се от съвет
Запек при бебе на 2 месеца
Въпрос за 10-дневно бебе - спешно!
Oвесена вода-приготвяне?
Mоля, препоръчайте ми чай
Има ли АМ което да е за запек?

# 14
  • Мнения: 390
Ние в момента май че се запичаме от Аптамила  ConfusedА освен това при нас всякакви масажи на коремчето и свиване на краката не помагат.Затова за съжаление си търся други алтернативи,като сокчета,термометър,дуфалак,или нещо друго...
Не ми се искаше да сменям това мляко-нали уж било много добро... Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт