Отговори
  • Мнения: 753
Здравейте!
Моят бебок направи алергична реакция /предполага се/ от прясно мляко и яйца.
Спрях яйцата, киселото мляко, сиренето и всичко, в което се съдържат /прясно мляко много отдавна не пия - това беше инцидентно/.
Опасявам се от последиците от недостиг на калций в организма ми - за бебо и за мен самата...
Моля ви да споделите каквото знаете по въпроса...
Много ще съм ви благодарна!

# 1
  • Мнения: 314
можеш да ядеш сусам-един от най-големите източници на калций е,а и освен това стимулира и кърмата.аз,например,гледам всеки ден да ям поне по една лъжичка просто така,а отделно си го поръсвам и на салати.хем вкусно,хем полезно.успех! Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 1 750
Има много храни, освен млечните, които също съдържат калций. Така че, спокойно Simple Smile
Ето ги:
- ядки - бадеми, лешници, орехи
- сусам и тахан
- тъмнозелени листни зеленчуци
- броколи
- фасул, грах
- соя
- жълтък
- риба
- ягоди, малини, портокали

Подчертала съм ядките и сусама - за тях гарантирам лично, че набавят нужния калций за организма. Аз не обичам млечните храни и компенсирам с ядки и сусам. Сурови за предпочитане. Сусама го слагам на салати, в супи и където се сетя.

Ето и списък на храните съдържащи желязо, може да ти е полезно:
- червени меса, риба, птичи бутчета
- зелени зеленчуци - марула, тиквички, бамя
- зелени подправки - магданоз, коприва, сминдух
- фурми, сушени сливи и сушени кайсии, стафиди
- червено грозде, праскови, шипки, авокадо
- леща

# 3
  • Мнения: 753
Благодаря ви много!!!

# 4
  • Мнения: 535
Аз лично ям много сусам, много го обичам! Party

# 5
  • Мнения: 660
Ядките, соята, рибата, цитрусите и горските плодове са с потенциален висок риск за алергии - докато не установите от какво се изрива, по-добре ги избягвай.  NaughtyЖълтъкът доста по-рядко дава алергии, трабва да се пазиш от белтъка.

Аз взимам таблетки Калций с вит.Д, а напоследък (след 3 месеца диета) започнах да поемам малки количества сирене и кисело мляко, засега без реакция, ще видим докога. Thinking

# 6
Здравейте,
Много се говори за млечните продукти,но те всъщност,никак не са най-добрият източник на калций.Проблемът е, че всъщност тялото ни изразходва много повече калций от клетките си, за храносмилането на млечните ензими отколкото ние получаваме при консумацията им.Най-лесно усвояемият източник на калций са зеленолистните зеленчъци,сусама,лешниците,броколите и разбира се кълновете(на който му понасят).Все пак, добрата,стара крава и коза не пасят сирене от млечният щанд!   Laughing

# 7
  • Мнения: 47 963
Има много храни, освен млечните, които също съдържат калций. Така че, спокойно
Ето ги:
- ядки - бадеми, лешници, орехи
- сусам и тахан
- тъмнозелени листни зеле- нчуци
броколи
- фасул, грах
- соя
- жълтък
- риба
- ягоди, малини, портокали
обаче тези почти всички са алергени,така че ги иизбягвай щом сте на диета,вземай таблетки калций Peace

# 8
  • Мнения: 3 423
да мамаваси е права
и ядките и граха и фасула и рибата и ягодите и малините и портокалите и жълтъка са много силни алергени,повече и от млечните продукти така че не са алтернатива Peace

аз също неям от 4 месеца млечни продукти,яйца и други алергени и свалих 10кг за този период-върнах си фигурата от преди бременноста-така че ако това ще ти е стимул Peaceдиетката е готинка

# 9
  • Мнения: 47 963
а,да ,и при мен го имаше този ефект!а като почнах да си ям пак каквото обичам-спрях да свалям
така че давай Joy

# 10
  • Мнения: 254
Относно таблетките Ca+вит.Д - зъболекарят ми каза че калцият от хапчетата почти не се усвоява от организма и ми препоръча и на мен сусам, че зъбките ми били...

# 11
  • Мнения: 313
Аз също не ям млечни продукти, защото големия ми син беше с алергия към белтъка на кравата и аз сега се презастраховам Simple Smile Калций си набавям с таблетки IDEOS и си слагам сутрин в овесените ядки сусамов тахан. Заради алергиите не ям също: домати, цитрусови, горски, яйца,мед(пчелен, боров си ям) и от ядките ям само лешници, но рядко. Билките също са алерген. От днес ще спра и лешниците, защото на бебо са му изпръхнали бузките и аз се притеснявам да не е от тях. А и пшеницата е алерген, но то май като се замислиш какво не е newsm78 Може би трябва да пуснем темичка "Какво ядете ако бебо е предрасположен към алергии" Laughing

# 12
  • Мнения: 47 963
Аз също не ям млечни продукти, защото големия ми син беше с алергия към белтъка на кравата и аз сега се презастраховам Simple Smile Калций си набавям с таблетки IDEOS и си слагам сутрин в овесените ядки сусамов тахан. Заради алергиите не ям също: домати, цитрусови, горски, яйца,мед(пчелен, боров си ям) и от ядките ям само лешници, но рядко. Билките също са алерген. От днес ще спра и лешниците, защото на бебо са му изпръхнали бузките и аз се притеснявам да не е от тях. А и пшеницата е алерген, но то май като се замислиш какво не е newsm78 Може би трябва да пуснем темичка "Какво ядете ако бебо е предрасположен към алергии" Laughing
ами яде се хляб ,месо,картофи,ориз,зехтин,маслини,сезонни плодове и зеленчуци без алергенните,макарони,овчи продукти (ако не можеш да издържиш без млечни),различни супички и манджички с тези продукти,десерти без мляко и шоколад-например локум,локумени вафли,обикновени бисквити със сладко от сливи и др плодове,компоти,салати и др...когато се наложи човек става много изобретателен!когато бях на строга диета,ядях само филии,картофи,ориз и  бисквити,и мислех че ще стана 100 кила,но вместо това отслабнах!(чвно има ефект от това разделно хранене)

# 13
  • Мнения: 636
сусамов тахан
Аз също спазвах диета заради такава алергия.

# 14
  • Мнения: 1 586
Вижте и тази статия от библиотеката:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=62916.0

Общи условия

Активация на акаунт