Как върви захранването - част 13

  • 11 963
  • 283
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 851
didiana, да, нормално е , акото става като на голям човек. Казаха ми, че ако яде боровинки, ставало черно, но ние още не сме ги пробвали.
Много ти благодаря!Поуспокоих се   bouquet  bouquet  bouquet

# 271
  • Мнения: 294
susu пробвай различни варианти, докато намериш нещо ,което харесва. Моя бебо, например, яде само като му е по- течно - като супичка .В началото разтварях пюретата с вода, но ставаха блудкави и безвкусни, затова започнах да му варя супички. Стават хем по-течни ,хем вкусни. Слагам по малко зехтин и съвсееем малко сол - за вкус. Взимам идеи от супи за възрастни ,но му слагам само продуктите,които са разрешени.
От няколко дни пак хапваме по малко. Дадох му картоф с броколи - много го хареса,а днес му направих доматена супичка и вътре смесих твърдосварен жълтък! Забравих,че и двете храни са му нови, но той си ги хапна и май няма реакция. Дано!
Само плодове не яде, не знам как да му ги направя по-течни, но вкусни, а не воднисти  newsm78 някакви идеи ?

# 272
  • София
  • Мнения: 688
Анета, Яна също предпочита по-течни пюретата, може да пробвам и аз супи. А супите пасираш ли ги после или само намачкваш?

За плодовете - аз давам с АМ и каша. Не знам какво мляко даваш, ако не искаш АМ или кисело, може с кърма. Аз за вечеря давам например следния микс: варена в МВ ябълка, претрита през цедка или пасирана  + 2 мер. л. АМ + 1 с.л. каша елда + 1 с.л. оризова каша + 1 с.л. овесена каша + 1/2 ч.л. рапично олио + вода - става около 200г и Яна го омита.

# 273
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881

Я кажете авокадо как да дам? Знам че е объждано но няма да мога да го намеря...Има ли пюрета или сурово да го купя? Да го варя ли?

Narina аз лично авокадото съм го давала сурово в пюренце с банан, слагала съм и в зеленчукови пюрета по малки парченца, това е изключително полезна храна.

Относно боровинките, захраних с тях преди 2 седмици, като дадох първо пюрето на Гербер ябълка и боровинка, давала съм го вече 2 пъти и много го одобрява, а днес дадох и само боровинково пюре на Семпер. За сега не съм видяла акото, защото не е акала, но когато е пила червени сокове и тогава е черно акото. Иначе от днешното пюре езикът й стана черен и цялата муцунка, много беше смешна.

# 274
  • Мнения: 230
Здравейте, мили мами!
Много искам да ви попитам: Вашите бебета проплакват ли като акат? Защото откакто се захранваме с каша е голяма мъка. Кашата е оризова безмлечна на Милупа.
И още ако седем дни яде по две лъжички каша ще се води ли захранен с нея или трябва да са по-големи дневните количества? Не искам да давам по повече защото от три лъжички ми плака половин час и не можа да се изака.
Да добавя, че на лъжичка каша добавям лъжичка ябълково пюре иначе не я яде. (захранен е с пюрето - действа му леко разхлабващо)

# 275
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Здравейте, мили мами!
Много искам да ви попитам: Вашите бебета проплакват ли като акат? Защото откакто се захранваме с каша е голяма мъка. Кашата е оризова безмлечна на Милупа.
И още ако седем дни яде по две лъжички каша ще се води ли захранен с нея или трябва да са по-големи дневните количества? Не искам да давам по повече защото от три лъжички ми плака половин час и не можа да се изака.
Да добавя, че на лъжичка каша добавям лъжичка ябълково пюре иначе не я яде. (захранен е с пюрето - действа му леко разхлабващо)

Ама захранването с 2 лъжички е през първия ден, максимум 2 дена.  7 дена по 2 лъжички е безпредметно за мен. Идеята на захранването е да се увеличава постепенно дажбата от въведената нова храна. А иначе оризовата каша запича, наистина. Опитай се да въведеш пюре от тиква, сини сливи или круша, те пък са с безотказен разхлабващ ефект и така ще противодейства на запичащата оризова каша. Като плаче от оризовата каша пък, спри я, не е догма захранването с оризова каша, пробвай с картофено пюре и помни, че понякога се изисква търпение при захранването, но от друга страна няма и незахранено бебе.

# 276
  • Пловдив
  • Мнения: 512
Здравейте!
Вчера Елена навърши 6 месеца и аз дадох 1 ч.л. безммлечна каша на Милупа.Прие я добре. Днес смятам да дам същото.Мини, Бебка винаги проплаква като ака-досега беше на изключително кърмене и пак си проплакваше!Мамчета искам да ви питам до какъв грамаж каша трябва да се стигне дневно и след това каша от елда ли трябва да въведа или някакъв зеленчик?освен т ова като въвеждам нова кашапо една лъжичка към старата ли трябва да слагам или как?

# 277
  • Мнения: 5 278
здравейте майчета !
Пак искам да се консултирам с вас,защото днес бяхме на преглед и педито каза,да въвеждам следобед каши,като ги редувам с кисел, в пюрето да слагам желтък,като го редувам през ден с месно,изобщо всичко наведнъж,а ние сме стигнали само до няколко зеленчука и 2-3 плода за следобед.Как да постъпя.КОе да въведа първо-мевсото или желтъка? И кашите не знам дали да предпочета готовите или да си ги правя,защото имам тук една бананова на слънчо май беше,но гледам,че е с мляко,не трябва ли да ги правя с ам или това е такова?вие каква предпочитате и като марка също? а,и за кисела-някъде бях чела,че нишестето не съдържа нищо ценно,като хранителна стойност,с какво да ГО ЗАМЕСТЯ?

# 278
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
здравейте майчета !
Пак искам да се консултирам с вас,защото днес бяхме на преглед и педито каза,да въвеждам следобед каши,като ги редувам с кисел, в пюрето да слагам желтък,като го редувам през ден с месно,изобщо всичко наведнъж,а ние сме стигнали само до няколко зеленчука и 2-3 плода за следобед.Как да постъпя.КОе да въведа първо-мевсото или желтъка? И кашите не знам дали да предпочета готовите или да си ги правя,защото имам тук една бананова на слънчо май беше,но гледам,че е с мляко,не трябва ли да ги правя с ам или това е такова?вие каква предпочитате и като марка също? а,и за кисела-някъде бях чела,че нишестето не съдържа нищо ценно,като хранителна стойност,с какво да ГО ЗАМЕСТЯ?

Сега по етапно ти отговарям според моя опит:
Аз около месец захранвах само с нови зеленчуци и когато вече ядеше богат асортимент от зеленчуци въведох и жълтъка - като започнах първоначално с няколко трохички и постепенно стигнах до 1/4, давам го през ден, понякога забравям и го давам през 2 дена.
След това въведох месото, започнах с пуйка, днес ще дам пиле и след това заек. С месото също не съм стриктна, давам го по около 3 пъти в седмица, но принципно се редуват един ден месо, един ден зеленчук с жълтък.
Относно киселите, аз правя кисел и моята шуша много го харесва, но за сега го правя с царевично нишесте, защото не съм въвела глутена.
Кашите на Слънчо са със сухо мляко и аз лично не бих дала такава каша на детето си. Предпочитам кашите на Милупа или Хумана, в тях има АМ.

vev Аз лично след безмлечната каша на Милупа - оризовата, започнах да давам млечни, за оризовата успявах да се цедя и я правех с кърма, но след това ми писна и започнах да давам млечни, като не съм захранвала отново с по лъжички, а направо си правех по 60 гр. Давам и до сега по толкова каша, защото още нямаме заместено хранене и не ми се иска да я помпам, та за това сме на половин порция. Елда не съм давала и не знам дали ще дам, не си падам от малка по гречката и може и да я спестя на шушето.

# 279
  • Мнения: 5 278
марулка, а знаеш ли какви каши има на милупа подходящи за захранване?знам за оризова,но ние по принцип сме си със запек,с каква друга мога д а я сменя? и кога може да се дават овесени ядки? и дали ако им правя каша от домашно приготвено брашно от кафяв ориз ще има пак запичащ ефект?
още нещо-към колко часа давате кашата?

# 280
  • Мнения: 294
Анета, Яна също предпочита по-течни пюретата, може да пробвам и аз супи. А супите пасираш ли ги после или само намачкваш?

За плодовете - аз давам с АМ и каша. Не знам какво мляко даваш, ако не искаш АМ или кисело, може с кърма. Аз за вечеря давам например следния микс: варена в МВ ябълка, претрита през цедка или пасирана  + 2 мер. л. АМ + 1 с.л. каша елда + 1 с.л. оризова каша + 1 с.л. овесена каша + 1/2 ч.л. рапично олио + вода - става около 200г и Яна го омита.
Да - пасирам супите. Аз съм пробвала да давам АМ с оризова каша ,но не ги иска. За цеденето ме мързи, пък и ме е страх че ще се развали,а винаги му правя количество за 2-3 дни... Така че не знам кой е най-добрият вариант. А какво е МВ ?
Мисля да пробвам следната рецепта (от една книга с бебешки рецепти ), дават я за 7 месеца :
За 5 порции :
1и1/2 зелени ябълки (белени и без семки) и 1/2 кг тиква се нарязват на филийки и се нареждат в тавичка , поръсват се с 1 с.л. зехтин,1 ч.л. захар, малко канела и 1/2 чаша сок от изстискан портокал. Тавичката се покрива с фолио и се пече 45 мин. на загрята фурна и после още 15 мин. без фолиото. Накрая се пасира или намачква с вилица.
Как ви звучи  newsm78
ще пробвам и ще ви кажа

# 281
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Djina аз след оризовата дадох млечна вече ориз, ябълка и морков, след това бананова, сега давам ориз и царевица, давала съм и на Хумана - праскова и маракуя, банан и череши. Каша давам в 17:00 ч. А овесените ядки съдържат глутен, така че може да ги поотложиш малко във времето. Като цяло оризът запича, дали ще е домашна или купена, няма значение. А моето мнение за кафявия ориз е лошо, това е нешлифован ориз и за това му казват кафяв, т.е той е и с шлюпките - трудно се вари и съответно пасира, но винаги може да пробваш, ако имаш желание. Аз каши не правя домашни, иначе всичко останало готвя вкъщи, само кашите купувам.

Анета МВ е микровълнова  Wink

# 282
  • Мнения: 179
Момичета ,хайде към следващата тежичка ,че страниците станаха 15!!! Hug
А ето новата темичка: част 14

Последна редакция: пн, 26 мар 2007, 14:31 от de4ko_na _mama_i_tate

# 283
  • Мнения: 339
упс, отиваме в новата темичка

Последна редакция: пт, 30 мар 2007, 12:23 от Eve

Общи условия

Активация на акаунт