Как върви захранването - част 13

  • 11 951
  • 283
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 2 123
Нанди, макар че на нас ни е рано попитах доктора и той ми каза, че след 7ми месец може спокойно да се дават млечни каши, като е редно да се действа като с всеки друг продукт - първо няколко лъжички и после вече количеството се увеличава.
Анета, част от признаците на зъбоникнене и намаления апетит. Дано поне като е толкова тежко положението, избият наведнъж повече  Praynig

Днес и вчера давам по половин бурканче Зеленчуков микс на Гербер /освен традиционните зеленчуци съдържа и корен от магданоз и целина/. Супер супер вкусно. Отдавна не бях виждала Спаси да хапва с такъв апетит зеленчук!

# 121
  • Мнения: 4 970
[quote author=irinii
Днес и вчера давам по половин бурканче Зеленчуков микс на Гербер /освен традиционните зеленчуци съдържа и корен от магданоз и целина/. Супер супер вкусно. Отдавна не бях виждала Спаси да хапва с такъв апетит зеленчук!
[/quote]
И аз дадох това пюре преди няколко дни.Наистниа е много хубаво.Абе- станах фен а Гербер. И месните са супер според ДАри и мен

# 122
  • Мнения: X
Момичета здравейте!

Да споделя и аз своите проблеми с молба за съвет от вас:

Захраних моето момиченце преди около три седмици. Започнах с тиква, картоф, броколи, тиквичка, морков, ябълка, круша, слива и микс между тези зеленчуци или плодове. В началото бях супер ентусиазирана и доволна, защото тя нищо не отказваше (дори безвкусните броколи).
После обаче, около седмица от началото на захранването започна да отказва плодовете - хапва 1 лъжичка за проверка и после стисва устни и край. Аз продължих да предлагам (включително смесени с кърма), но без успех.
До сряда ядеше зеленчуците на обяд преди кърмене  - е не беше чак във възторг, но отваряше уста. От вчера отказва и тях.
Днес съм я оставила само на кърма и се чудя какво да правя.
Как мислите на какво може да се дължи този отказ на храна? Тя хапваше в началото все пак.

Как да процедирам сега? Върнахме се на изходно положение и съм доста обезсърчена, а чаках захранването с нетърпение. Да не говорим, че плодовете й действаха много добре за акането, с което имахме гоолям проблем. Сега естествено отново спря да ака, а като ядеше тиква с ябълка напълни памперса три пъти за един ден Rolling Eyes

# 123
  • Мнения: 154
при нас май няма нищо ново.утре щя дам пуешко месо.После е ред и на глутена. Мислех като свърша отворените каши( аз редувам 2), да запо4на с бисквитената на Хумана,но днес се изкуших и отново купих пореднат акутия каша Crazy( да отлежават в шкафа).Взех бананова на МИлупа.Давала съм на Хумана и много я хареса, но защо взех сега тази- не знам newsm78.Имате ли впе4атления от нея?
И понеже не съм давала и елда, а искам да й дам, реши да й купя брашно от елда и да й приготвм понякога с добавен плод.
       


 Банановата на Милупа я купих онзи ден и Габи много я хареса  Hug,разтваря се лесно и мирише доста вкусно! Исках елда да и взема, обаче няма на Милупа .Някой знае ли дали изобщо има? Ако няма вие на коя марка купувате?   bouquet

# 124
  • Мнения: 4 970
Елда има на Хип със сигурност PeaceИмат и една - елда с плодове( абълка и банан)- много я хвалят.Но понеже  като се наканех да купя я нямаше в нали4ност и взех елдено брашно( за 1.40 Wink )

# 125
  • София
  • Мнения: 2 671
Днес съм я оставила само на кърма и се чудя какво да правя.
Как мислите на какво може да се дължи този отказ на храна? Тя хапваше в началото все пак.

Как да процедирам сега? Върнахме се на изходно положение и съм доста обезсърчена, а чаках захранването с нетърпение. Да не говорим, че плодовете й действаха много добре за акането, с което имахме гоолям проблем. Сега естествено отново спря да ака, а като ядеше тиква с ябълка напълни памперса три пъти за един ден Rolling Eyes
Ние сме на върхове и спадове вече 4 месеца. Щом си се кърми бебчето и няма признаци да е болно - отпадналост, температура и т. н., няма повод за тревога. Причината може да е растеж на зъбки или достигане на друга точка в развитието - напр. учи се са седи, да пълзи и т.н., която се отразява на храненето.
Аз изпадам от време на време в паника, по-точно се поддавам на тормоза на роднини и приятели, обединени от мотото "Кога ще прояде детето?", но после го гледам колко е доволен, жизнен и здрав и се успокоявам... Та те са си бебета още и природата е направила кърмата, а не пасирани зеленчуци и каши в кутийка, храна за бебето... Така се самоуспокоявам  Mr. Green

А, ето тук има още мами в нашата ситуация: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=169295.0
мнението на Гущер4е много ми допадна.

# 126
  • Мнения: 1 288
venush, аз бих те посъветвала да спреш всичко за известно време. детенце най-добре си преценява от какво има нужда в момента. после пробвай пак- леко и постепенно. и не се притеснявай. просто е период и трябва да мине.
tydy, ако пасираш ориза с повечко вода няма да стане лепкав. а иначе не виждам проблем да слагаш оризова каша вместо ориз. 

# 127
  • София
  • Мнения: 1 877
Елда има на Хип със сигурност PeaceИмат и една - елда с плодове( абълка и банан)- много я хвалят.Но понеже  като се наканех да купя я нямаше в нали4ност и взех елдено брашно( за 1.40 Wink )

да, страхотна е тази на Хип!

# 128
  • Мнения: 153
при нас май няма нищо ново.утре щя дам пуешко месо.После е ред и на глутена. Мислех като свърша отворените каши( аз редувам 2), да запо4на с бисквитената на Хумана,но днес се изкуших и отново купих пореднат акутия каша Crazy( да отлежават в шкафа).Взех бананова на МИлупа.Давала съм на Хумана и много я хареса, но защо взех сега тази- не знам newsm78.Имате ли впе4атления от нея?
И понеже не съм давала и елда, а искам да й дам, реши да й купя брашно от елда и да й приготвм понякога с добавен плод.
       


 Банановата на Милупа я купих онзи ден и Габи много я хареса  Hug,разтваря се лесно и мирише доста вкусно! Исках елда да и взема, обаче няма на Милупа .Някой знае ли дали изобщо има? Ако няма вие на коя марка купувате?   bouquet
вземи си по-добре тази с плодове ,че се приема по-добре ,другата ни беше малко блудкава и не я яде Crossing Arms

# 129
  • Мнения: 2 123
Елда има на Хип със сигурност PeaceИмат и една - елда с плодове( абълка и банан)- много я хвалят.Но понеже  като се наканех да купя я нямаше в нали4ност и взех елдено брашно( за 1.40 Wink )

да, страхотна е тази на Хип!
ей значи утре ще я купя! Само да уточня з аЦвети Берова, че елда и гречка е едн ои също нещо /в случай, че някоя продавачка е заблудена по темата  Peace/
Велмар, днес точно Спаси изяде 1 цяло бурканче пуйка на Гербер. Супер вкусно е и то, а и няма сол /за разлика от идентичното пюре на Хип/ Май и аз ще се преориентирам  Thinking
Мацки, какви количества каша давате вечер? И само аз ли давам кашата в 20.00?

# 130
  • Мнения: 4 970
Аз каша давам следобед( ако сме на разходка и пропусна, давам на следващото хранене).А за коли4еството- аз ограни4авам кашата или я смесвам с плодово пюре ,но не давам пове4е от  120 гр Embarassed( абе- майка -идиотка Crazy).Дари е дост пълни4ка, та гледам да наблягам на плодове и зелен4уци

# 131
  • Мнения: 154
  Кашата я давам следобяд към 5 , но смесена с плодово пюренце. Не давам повече от 125гр. защото се кърмим преди или след това!  Hug 
 Днес си взехме най накрая каша от елда на Хип , но още не сме я пробвали , ще видим дали ще ни хареса!
 Мами пробвали ли сте пюретата на Semper ? Днес си взехме пащърнак (въпреки,че аз лично никога не съм вкусвала такова нещо,даже и незнам как изглежда  Mr. Green) , ама на, на детито взех  Thinking Ама и него не сме го пробвали!

# 132
  • Мнения: 4 970
Пюретата на СЕмпер са хубави и обикновено се харесват от беб4етата Peace.Пащърнака  не е алерген и въобще е доста  щадящ- не с е притеснявай от него Wink

# 133
  • Мнения: 136
Здравейте от нас!
Бих искала да ме посъветвате с какво да продължа захранването на Ники?
Захранваме се от месец и половина. До сега съм му давала: картоф, морков, тиква, тиквичка, ябълка, круша, синя слива и оризова каша. Сега му взех каша Ориз и рожкови на Нестле. Другиден ще стане на 7 месеца и ще му изместя изцяло обедното хранене.
Като цяло гледам да го захранвам бавно и постепенно, за да свиква стомахчето му, а и гледам да не предизвикам някоя алергия. Но сега се чудя с какви зеленчуци и плодове да продължа?
Благодаря ви предварително!

# 134
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
Аз каша давам само следобяд, но давам по 65 гр, просто защото се кърмим още и нямам заместено хранене, не искам да я напомпвам, та за това от всичко давам по половин порцийка, пък после си досуква мадамата  Mr. Green
Иначе ние сме фенове на кашата ориз с царевица на Милупа, изключително вкусна и ароматна. От кашите на Хумана се съм очарована, та за това ще си останем май на Милупа, може да пробвам Хип, но още не съм решила.

Ние още не сме хапвали месце, но май е време да я захраня и с него. Като за първо месо съм приготвила пуешко, след това пиле и зайче. Последната новост, която въведох тази седмица беше авокадото.

Общи условия

Активация на акаунт