Как върви захранването - част 13

  • 11 961
  • 283
  •   1
Отговори
# 225
  • Варна
  • Мнения: 366
Мами как въвеждате нова каша,пак по лъжичка,две и т.н. Досега сме яли само оризова,но купих и ориз и царевица. Как да я въведа?

# 226
  • София
  • Мнения: 2 162
Както и първата- царевицата е нова съставка, така че пак си важи правилото за постепенното захранване.

# 227
  • Мнения: 2 123
росалка, аз директно си давах количествата, до които бях стигнала с кашата.
Велмар, моят док ми каза, че мога да считам, че маслото съм го въвела щом Спаси яде редовно от меснит епюрета на Гербер. А за цитрусите - изчакай да видиш има ли реакция към тези плодове следващите 2-3дни и ако няма си действай смело /както досега  Wink/

При нас излезе, че Спаси е с понижен хемоглубин  Sad и минавме на ежедневен прием на месни пюрета+ железна диета за мен /нали чрез кърмата най-добре се усвоява желязото/. От следващата седмица ще включа и желтък.

Иначе днес дадох за обд 200гр пюре и Спаси го омете и то след кърмене.

Вода - продължаваме да не пием. Rolling Eyes

# 228
  • Мнения: 4 970
Ирини, колко ви е хемоглобина?Налки занеш 4е при бебетата нивата са по-ниски по принцип.А и щом не ви е изписал  някакъв препарат с желязо( обикновено малтофер), зна4и няма повод да си притесняваш Peace
Мерси за инфото за Герберските пюрета и маслото Hug
Дари пропи вода покрай 4ашата Shocked.Е- не 4 еизпива коли4ества, но и 20 грама за мен са много.
Днес взех на Дари отново кашата- Ориз и царевица.Така и не събрах отзиви за  други зърнени, та заложих на любимата Wink.Взех й също и на ХУмана със сухар, ябълка и банан, и една с грис и банан.МИсля със сухарената , както ве4е казах, да затвърдим вкуса, и после направо попарата.
Я да ви питам още нещо, има едно пюре на Хип- шипки , ябълка и ориз, което до сега не съм давала.Дайте някакви отзиви ако някой го е предлагал ве4е.

# 229
  • Мнения: 364
Я да ви питам още нещо, има едно пюре на Хип- шипки , ябълка и ориз, което до сега не съм давала.Дайте някакви отзиви ако някой го е предлагал ве4е.
Аз го предложих на мойта шерка , но тя въобще не го хареса,. Но това не е критерий , че тя по принцип си е много притенциозна и капризна. Иначе на мен ми се услади доста.

# 230
  • Мнения: 2 123
Я да ви питам още нещо, има едно пюре на Хип- шипки , ябълка и ориз, което до сега не съм давала.Дайте някакви отзиви ако някой го е предлагал ве4е.
velmar, аз го предложих мног оотдавна. На Спаси му се услажда  Peace /на мен също - напомня ми за шипковия мармалад от "едно време"  Wink/ А иначе хемоглубинът ни е 95  Confused

# 231
  • София
  • Мнения: 958
здравейте. Бих искала и аз да се включа в темата. Ние ставаме на 5 след една седмица. От два дни давам ябълка на Хиб, но стана по-неспокойна и май се връщат коликите. Четох от старите теми и си извадих ваши схеми с оризова каша като начало. Дали да спра плодовете или да слагам по малко в кашата. С първото дете като че ли бях по уверена, следвах схемата на ранното захранване и не съм мислила много. Сега съвсем се обърках. Sad

# 232
  • Мнения: 638
Записвам се да следя теми4ката!   Grinning

# 233
  • София
  • Мнения: 2 162
Мила, а защо не поизчакаш още малко със захранването? При всички случаи обаче, ако плодовете предизвикват колики ги спри за известно време. Можеш да опиташ със зеленчуци- картоф, морков, тиква. Кашите обикновено ги препоръчват след 6-я месец, но ти си знаеш все пак. Peace

# 234
  • Мнения: 179
Момичета задължително ли е месните пюрета да се разреждат с вода ,а не с АМ или кърма,защото моят калпазанин с вода разредени не иска да ги вкуси,а с кърма или АМ си хапва с апетит по 50-60 гр.  ooooh!

# 235
  • София
  • Мнения: 353
Няма нищо задължително. Всичко е според вкуса и предпочитанията на майката и най-вече на детето. Щом му харесва мляко, давай му на детето! Peace

# 236
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Аз пък за първи път чувам да се разреждат месните пюрета с вода, аз не го правя, но пък и до сега съм давала само 2 пъти месо.
От вчера започнах да слагам и по малко масло в зеленчуковите пюренца, та това е последната новост при нас. Иначе за неделя съм планиралада й дам пюре от боровинки на Семпер, аз много му се израдвах, да видим и детенце дали ще го хареса. Тя боровинки е яла на пюре с ябълки - Герберско, но само боровинки ще е за първи път.

# 237
  • София
  • Мнения: 958
Lilfi  мерси за отговора, да,  реших да отложа захранването. Явно не е готова, но като започна пак няма да е с плодови със сигурност. Simple Smile

# 238
  • Мнения: 2 631
Момичета задължително ли е месните пюрета да се разреждат с вода ,а не с АМ или кърма,защото моят калпазанин с вода разредени не иска да ги вкуси,а с кърма или АМ си хапва с апетит по 50-60 гр.  ooooh!
ами или калция пречеше на желязото да се усвоява или обратно...ама като не помня Rolling Eyes май 1вото беше newsm78

# 239
  • Мнения: 220
Здравейте,
Ще ме извините ако повтарям темата, но купих каша на Милупа със адаптирано мляко. Каква е разликата между безмлечните каши и тези със адаптирано мляко? Кой е по-добрия вариант? 

Общи условия

Активация на акаунт