За или против присъствието на таткото!

  • 8 870
  • 268
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 19 289
наистина е хубаво мъжете да видят за какво става въпрос. според мен те са по-малко издръжливи на болка от жените. щели да припаднат,ами жената какво да каже като се превива от болка там...
но пък и аз съм много суетна и не мога да го понеса да ме види разчекната на магарето, а и да не говорим като напъваш какви други неща могат да излязат от теб. ако не ми пукаше щях да го взема

# 16
  • Мнения: 598
за! съпругът ми присъстваше на раждането и мисля че това беше просто естествено продължение на преживяванията от бременността. Предварително бях му обяснила какво ще става. Той не само че не се притесни, но и ме окуражаваше и успокояваше доколкото може. Първи той ми показа бебо, щото акушерките от бързане да го поемат и почистят забравиха да ми го покажат. А и мисля че присъствието действа по-сплотяващи и помага на таткото донякъде да разбере през какво преминава жената. Но ако на един мъж му прилошава от гледката на кръв например, не бих препоръчала присъствието му.

# 17
  • Мнения: X
И двете си деца раждах заедно със съпруга ми. Смятам присъствието на бащата за най-естественото нещо на света.
Доводите против, от рода на : да не се стресирал таткото, да не видел майката в такова положение, да не притеснявал родилката ... и подобни са ми направо смешни. Двама човека се събират и правят семейство за да са заедно в добри и лоши моменти. Раждането на дете е един от моментите, които са изкючително важни и присъствието на таткото е задължително.
Тая тема сме я нищили страшно много. Ползвайте търсачката преди да пуснете нова тема , моля !

# 18
  • Мнения: 7 416
   Категорично ДА!
   На запад отдавна просъствие на таткото се смята за съвсем нормална практика.А в БГ все още е много силен мюсулманския дух за това раждането се смята за нещо некасаещо се мъжете.
   Наистина си струва да присъства,да е съпричастен към това което преживява жената(да виждаш нещо срамно в процеса е една дива отживелица,според мен),да види как се показва бебето,как най-сетне излиза,да му чуе "първата дума",да го гушне още в родилната зала.Присъствието му страхотно допринася до привързаността към бебето и жената.Да казва гордо след това:"ние родихме!"
   Искам само да подчертая,че това е мое лично мнение,изградено върху мой личен опит,не го налагам на никой,не искам с него и да засегна никой.

# 19
  • София
  • Мнения: 2 967
Против. Много е напрежението, особено при нормално раждане.

# 20
  • Мнения: 7 474
За мен лично съм против, но всеки си преценява, хората са различни Peace
Жалко, че няма начин и аз да  не присъствам  Mr. Green

# 21
  • София
  • Мнения: 107
Аз съм ЗА. Раждах нормално и нашия татко присъства. Много ми помогна и се радвам, че беше с мен. А по въпроса за секса, нямаме никакви проблеми. Разбира се, всеки има право на избор, аз не съжалявам за своя Peace

# 22
  • Мнения: 1 183
Аз съм твърдо ЗА  Peace присъствието,нашият татко беше до мен през цялото време и ми даваше кураж,беше много мило и той не съжалява за този момент.  Simple Smile

# 23
  • София
  • Мнения: 3 249
След като родих нормално и без упойка, съм категорично против. Naughty

Ще си позволя и да цитирам една съфорумка: "Никой, който ни обича, не заслужава да види това!"  Говоря най-вече за мъчителните часове в предродилна зала, но и после на магарето също.

# 24
  • Мнения: 1 104
И аз съм против. Не знам той как ще издържи на "красивите" гледки.

# 25
  • Мнения: 503
катигорично,НЕ newsm11

# 26
  • Мнения: 8 242
ЗА твърдо! Поне за нашия тати  Mr. Green
Беше с мен от-до.. Той водеше раждането дори повечето време  Crazy Страшно много ми помогна  Hug
И двамата го искахме и пак ще го направим  Wink

# 27
  • Мнения: 374
Против!

# 28
  • Мнения: 4 668
Аз съм категорично против !
Не бих искала мъжът ми да вижда всичко това , да чува виковете и да ме гледа в такъв вид и с цялата тази кръв наоколо ... ( за нормално раждане говоря ) . Аз щях да се чувствам ужасно , ако и той беше в залата .

# 29
  • Мнения: 1 100
Твърдо За Peace  раждах нормално, с епидурална упойка: прекрасно изживяване и за двамата (тримата) Grinning

Възгледи от сорта, 4е раждането е табу и не трябва да присъстват мъже са отживелици Stop ли4но мнение  Peace

Наистина на Запад това е рутинна практика от много години.

Общи условия

Активация на акаунт