Козметика

  • 9 391
  • 40
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 1 497
Момичета, първо искам да ви попитам каква козметика ползвате и също така дали някой е употребявал дезодоранти без съдържание на алуминий? Ако има такива, моля да ми дадете линк от където мога да разгледам и евентуално купя, защото от тази година съм решила постепенно да мина на по-еко козметика. Мерси много.Simple Smile

# 1
  • Мнения: 2 452
Аз ползвам кремове на Кристиан Диор (нали трябва да се поддържаме млади), парфюми най-разнообразни, да не изброявам - те са ми голямата слабост Embarassed ; маски, бомби за баня, шампоани, гелове, балсами, козметика за крака и други по-ежедневни неща от аптеката или от боди шоп, непрекъснато ги сменям като аромат; дезодоранти - ползвам мъжки на old spice - clear gel - той има много неопределена миризма и ме устройва, защото не се смесва с миризмата на парфюма. Гримове също най-различни - както по-маркови (от всяко летище по нещо), така и по-евтинички отново от аптеката. Лак за нокти (в момента съм лакирана за пръв път от повече от година!) също обикновен, вкл. и български евтин (беше 2 лв, купих го заради цвета), но се оказа много добро качество, чак ме учуди.
Аз за дезодоранти с алуминий не съм чувала, какво остава за такива без Grinning , но като идея боди шоп?

# 2
  • Мнения: 4 399
Би ли обяснила каква е вредата от дезодорантите с алуминий. Никога не съм видяла дезодорант на който да е упоменато изриЧно дали е с алуминий или без. Виждала съм без миризма, без алкохол, без разни други неща, но без алуминий... Shocked Затова ми е интересно каква е разликата. Преди време Четох Че дезодорантите с антитранспириращо действие били вредни и можели да доведат до рак на гърдата.
Много време търсих без антитранспириращо действие, но не можах да намеря такова Чудо. Ако някой е Чувал за такава марка, моля да каже.

За козметиката, аз използвам за лице Darphin. След като се сдобих с една екзема от ползването на една реномирана марка козметика, сега ми се налага да използвам медицинска козметика. Доволна съм от Darphin. Благодарение на тзи козметика успявам да си контролирам екземата и никой не знае за нея. За тяло използвам предимно Chanel. Мъжът ми има предпоЧитание към тези миризми.

# 3
  • Мнения: 1 278
Аз ползвам основно медицинска козметика - "Ла Рош-Позе", "Биодерма", "Авен" (или "Авене" не знам как точно се чете), евентуално "Рок". Това е за кремовете, тоалетните млека и слънцезащитните мазила. Имам и няколко неща на "Ейвън", но не мога да кажа, че съм особено впечатлена, освен от крема за ръце със силикон, който е подходящ за през деня и преди излизане, когато е студено.
За косата си ползвам само един продукт на Л'Ореал - Текни.арт (нещо като фиксатор), а шампоанът  ми е Арома Витал (още си имам и тук не ми се е налагало да купувам).
Душ гел - също си имам още от Бг - зелен чай на "Котаж".
Интимен - Дерком Фем на Д-р Волф
Против стрии за кореместите периоди  Wink - Мадъркеър и Мустрела.
За крачета - Шол или Гевол
Дезодорантите - ползвам все някакви "сенсътив", без миризми и алкохол, но проверих - всичките са с алуминий
Парфюмчета - имам почти всичко на Кензо, голям фен съм; изневерила съм му само със Зеления чай на Елизабет Арден.
Гримове - почти не употребявам. Поддържам си винаги една кафява спирала, защото миглите са ми руси, но рядко я използвам (в момента е Л'Ореал). Имам две-три червила - също рядко ги "огрява". Винаги си слагам обаче вазелин за устни - пак някакъв медицински, в момента "Авен"

За друго не се сещам. И на мен обаче ще ми бъде интересно това за дезодорантите.

# 4
  • Мнения: 1 278
Цитат на: Vjara
....антитранспириращо действие ...


Прощавай, но тази дума я чувам за първи път. Какво означава?

# 5
  • Мнения: 1 630
Цитат на: Теодора
дезодоранти без съдържание на алуминий?


Теди, мен ми бяха казвали, че постоянното ползване на тези в които имало алуминий можело да доведе до рак - някой по-горе беше казал на гърдата, аз си спомням на лимфните възли.
До колко това обаче е така и да колко е слух не знам. дали има сериозни клинични изследвания също нямам представа.


алуминия го пише в съставките . "aluminium Chorohydrate"  пише на моя. мисля че това е съставката, която действа против изпотяване.
а с какво алуминия в дезодорантите е вреден за околната среда???

# 6
  • Мнения: 1 017
Аз дезодоранти не ползвам и не мога да ти оговоря Embarassed
Иначе козметиката ми е на Ларош Посе, Авен, Лореал, Виши, Ейвън, Боржоа , Аркансил и др.


А някой ползвал ли е крем с ботокс?
Demetra написа:
Цитат
Аз ползвам основно медицинска козметика ......"Биодерма"
- Доволна ли си от нея?

# 7
  • Мнения: 4 399
Цитат на: Demetra
Цитат на: Vjara
....антитранспириращо действие ...


Прощавай, но тази дума я чувам за първи път. Какво означава?


ЗнаЧи антиизпотяващо. То и такава дума няма, но мисля Че е ясно за какво става въпрос. СЕга виждам постинг Че алуминият е съставката която действала срещу изпотяване, тъй Че предполагам има връзка между двете. Само Че проблемът е Че на абсолютно всеки дезодорант, който съм виждала пише Че подтиска изпотяването и дори се използва като основна реклама. По тази приЧина гледам да ограниЧа използването на дезодоранти. Когато излизам няма как, ползвам, но ако знам Че няма да излизам, се въздържам. Аз така и така много малко се потя, минавам с измиване само.

Кажи все пак какво те притеснява с алуминия.

# 8
  • Мнения: 4 399
Цитат на: raly
Цитат на: Теодора
дезодоранти без съдържание на алуминий?


Теди, мен ми бяха казвали, че постоянното ползване на тези в които имало алуминий можело да доведе до рак - някой по-горе беше казал на гърдата, аз си спомням на лимфните възли.



ТоЧно такава беше идеята на това което Четох за антиизпотяващите дезодоранти. Увреждат лимфните възли под мишниците и от там се развива рак на гърдата. Не знам доколко е вярно, но беше написано много убедително. А и доколкото знам има връзка между рака на гърдата и тоЧно тия лимфни възли. Затова и аз търсех много дълго дезодорант който не подтиска изпотяването.

# 9
  • Мнения: 2 452
Цитат на: Vjara
Цитат на: Demetra
Цитат на: Vjara
....антитранспириращо действие ...


Прощавай, но тази дума я чувам за първи път. Какво означава?


ЗнаЧи антиизпотяващо.


Не искаш ли да кажеш антиперспириращо (то и такава дума няма), но от английски - antiperspirant? Опитвам се да си спомня какъв е точния термин (има и медицински препарати против изпотяване; за тях ми е думата), но нещо не мога да мисля днес......

# 10
  • Мнения: 2 452
Понеже съм любопитна, направих бърза справка с научната литература (говоря за публикации в реномирани медицински списания) и открих поне 3 причини (+1 хипотетична) за избягване на алуминий в дезодорантите; по-точно дезодоранти с алуминий в тях:
1) при хронично продължително приложение може да доведе до натрупване на алуминий в организма;
2) има връзка с ранно развитие на Са на мл. жлеза (както и бръсненето под мишниците междувпрочем Mr. Green )
3) може да доведе до кожни грануломи
4) под голям въпрос????? - връзка с Алцхаймер?????

Е, това от мен, сега кажете къде да търсим дезодоранти без алуминий.

# 11
  • Мнения: 4 244
С алуминий или беz аz не мога да полzвам никакви.
Под каквато и да била форма. Нито аероzолни, нито ролкови, нито стик. С такава ужасна алергия съм че съм се видяла в чудо
Това само да ви се оплача
Иначе това zа алуминия е съвсем ново и Ще се поzаинтересовам и аz и Ще видя дали не е това към мкоето съм алергична.
Че никой не си играе с мен да прави тестове zа това точно

# 12
  • Мнения: 1 278
Цитат на: Nadin
....."Биодерма"- Доволна ли си от нея?


Определено, макар че съм взимала само "Атодерм" засега.

# 13
  • Мнения: 1 278
Цитат на: Laura
... бръсненето под мишниците ...

Е, това от мен, сега кажете къде да търсим дезодоранти без алуминий.


Бръснене в смисъл на всякакъв вид обезкосмяване на подмишниците или конкретно със самобръсначка?

А дали има алуминий в тоалетните води? Като няма да има анти...(каквато й да е) съставка, не може ли просто да си ползваме тоалетна вода за целта?

# 14
  • Мнения: 1 216
Аз имам хипоалергенен дезодорант кристал, съставен от 100% естествени минерални соли. На капачката е написано, че не съдържа алуминиев хлорхидрат, няма миризма, оцветители и консерванти. Представлява стик от твърдо вещество като каменна сол, която се дава на животните. Нанася се на мокра кожа или самият стик леко се навлажнява. Марката е Henri Bernard, произведен е в Тайланд. Купих го тук за около $7 от Real Canadian Superstore.
Като качество съм сравнително доволна, но не може да се сравнява с Lady Speed Gel или Herbina, който ползвах от години. Препоръчаха ми да го ползвам през бременността и после когато кърмя (живот и здраве).

# 15
  • Мнения: 2 006
Основно ползвам лореал,но скоро си взех страхотен крем на ланкастър и мисля да се преорентирам.Дезедоранти не ползам,но си копува мъжка ролка на давидиф много съм доволна.

# 16
  • Мнения: 1 497
Laura, Кристиан Диор със сигурност са хубави, но са ужасно скъпи. За дезодоранта без алуминий Кристал зная, но исках да видя дали има още някои. Имам един каталог със "зелена" козметика, ще го потърся и ще ви дам линка,  ако ви интересува. Поръчах си една книга от топ дерматолог и там той препоръчва някои не толкова скъпи , но ефикасни кремове и мазила. Като я прочета ще ви пусна инфото.Иначе за който се интересува книгата се казва:http://www.amazon.com/exec/obidos/tg/detail/-/1569244588/103-029 … -0595072?v=glance

# 17
  • Мнения: 4 399
Цитат на: Laura
Цитат на: Vjara
Цитат на: Demetra
Цитат на: Vjara
....антитранспириращо действие ...


Прощавай, но тази дума я чувам за първи път. Какво означава?


ЗнаЧи антиизпотяващо.


Не искаш ли да кажеш антиперспириращо (то и такава дума няма), но от английски - antiperspirant? Опитвам се да си спомня какъв е точния термин (има и медицински препарати против изпотяване; за тях ми е думата), но нещо не мога да мисля днес......


Аз го адаптирах от немски, защото така пише тука на дезодорантите. Няма знаЧение, мисля Че е ясно, веЧе.

Да ви кажа сега аз какво 'проуЧване' направих. Обикновено винаги имам някакъв дезодорант вкъщи в който съм оставила малко. Давам го на гости като дойдат и ми поискат или ги ползвам при къси пътувания. Както и да е, по тая приЧина имам и няколко по-стари опаковки, които са без алуминии и на тях не пише Че са антиизпотяващи. Новите на които пише Че са, съдържат алуминий. На тях пише също Че са с 24-Часова формула, демек действат 24 Часа. Та по тая логика бих казала, Че дезодорантите които са без тая 24-Часова формула са без алуминий и не са антиизпотяващи. В понеделник ще проверя в екологиЧния ни магазин какво е положението.

Дебеланке, опитвала ли си сензитивния дезодорант на Nivea? Той е без парфюм, оцветители, алкохол, консерванти (какви ли консерванти може да съдържа един дезодорант, ама хайде, рекламен трик). Може да ти понесе, защото май си е Чиста водица.

# 18
  • Мнения: 1 497
Алуминия го слагат точно п/в изпотяване. Бях чула, че даже има вече такива дезодоранти/тоалетни води без никакви химически субстанции, а на базата на естествени аромати. Пр. както е розовата вода.

# 19
  • Мнения: 2 452
Цитат на: Теодора
Laura, Кристиан Диор със сигурност са хубави, но са ужасно скъпи.


Ние да не сме евтини? Laughing  Laughing  Laughing
Аз днес си получих половината от подаръка за Св. Валентин - доста хубава чанта с няколко козметични крема и комплект гримове, а другата половина ще получа на 5-ти март - козметична процедура.
За канадските мами - това в The Bay - предлагат facial + подарък, всичко за 46$ - според мен доста добра оферта.

# 20
  • Мнения: 1 278
Цитат на: Vjara
Дебеланке, опитвала ли си сензитивния дезодорант на Nivea? Той е без парфюм, оцветители, алкохол, консерванти (какви ли консерванти може да съдържа един дезодорант, ама хайде, рекламен трик). Може да ти понесе, защото май си е Чиста водица.


Аз точно него ползвам - и дезодорант, и ролка съм взимала. Не ми прави проблеми засега

# 21
  • Мнения: 1 278
Цитат на: Demetra
Цитат на: Laura
... бръсненето под мишниците ...


Бръснене в смисъл на всякакъв вид обезкосмяване на подмишниците или конкретно със самобръсначка?


Лаура, моля те да поясниш това, че се развълнувах.

# 22
  • Мнения: 2 452
Цитат на: Demetra
Цитат на: Demetra
Цитат на: Laura
... бръсненето под мишниците ...


Бръснене в смисъл на всякакъв вид обезкосмяване на подмишниците или конкретно със самобръсначка?


Лаура, моля те да поясниш това, че се развълнувах.


Ами как да поясня, като не съм чела статията, а само резюмето и сега точно не съм в настроение да чета научна литература. И аз съм заинтересована и то много, защото съм критичен контингент за това заболяване. Аз много не се тревожа обаче (обажда се шестото ми чувство) и си ползвам дезодорант и не ходя особено обрасла - искам да кажа, че ако наистина имаше нещо, щеше да има не една, а 1,000 статии по този повод, така че бръснете се на воля. Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing

# 23
  • Мнения: 318
Козметиката ми е любима тема и обожавам да пробвам различни кремове и всякакви други мазила. Лора, като става дума за Диор, миналата година имаха една супер промоция (не зная дали са я повтаряли оттогава), за 35$ покупка даваха цял комплект с крем, серум, червило , спирала и какво ли не вътре. Току-що свърших крема и съм много доволна от резултатите. Но все пак минах на Биотерм, страшно ми харесват кремовете и гримовете им.

Цитат на: Laura

За канадските мами - това в The Bay - предлагат facial + подарък, всичко за 46$ - според мен доста добра оферта.

Това пак за Диор ли се отнася?

По темата за дезодорантите, така и не намерих в Канада такъв, който да ми допада. Тези ролковите много ми захабяваха дрехите и не уцелих никакъв аромат да ми харесва. От време оно съм фен на Фа и само него признавам и досега се зареждам от Бг, майка ми праща постоянно. В края на 90-те години имаше Фа с аромат на праскова или леден чай или нещо от сорта беше, но за жалост не ги прават повече май. Някой да знае дали някъде има да се продава Фа в Канада или в Монреал по-точно?

# 24
  • Мнения: 948
Погледнах и моя деодорант, и той има aluminum zirconium (явно това им е активната съставка).

Потърсих на www.shopping.com; има избор, доста са по-скъпи, обаче, и не знам доколко вършат работа:
http://www.shopping.com/xGS-Aluminum_Free_Deodorant~NS-1~linkin_id-3055950

И само да кажа, че няма връзка между анти-перспиранти и рак на гърдата, това е измислица, която през месец-два се появява по масовите емайли
http://www.breastcancer.org/res_news_antiper.html

# 25
  • Мнения: 1 497
Поне в UK не съм виждала промоции на кремовете на Диор. А някой ползвал ли е Neutrogena? И какво беше това за бръсненето,че недоразбрах.

# 26
  • Мнения: 4 244
Цитат на: Vjara


Дебеланке, опитвала ли си сензитивния дезодорант на Nivea? Той е без парфюм, оцветители, алкохол, консерванти (какви ли консерванти може да съдържа един дезодорант, ама хайде, рекламен трик). Може да ти понесе, защото май си е Чиста водица.

Точно от него се иzприЩих страхотно
На всичко което пиШе сенzитив не мога да полzвам - това е някакъв коШмар

# 27
  • Мнения: 2 452
Цитат на: Теодора
Поне в UK не съм виждала промоции на кремовете на Диор. А някой ползвал ли е Neutrogena? И какво беше това за бръсненето,че недоразбрах.



За Теодора - В Канада има много промоции по празниците. Аз съм получавала двойно количество парфюми например с покупката на един (+ т.мляко, гел, понякога чанта за грим или кутия за снимки); както и други неща - имам 4 десертни чинии с цветята, използвани в парфюмите на Живанши (така си стоят в кутията; много са красиви иначе Laughing ). Моите кремове обикновено са от летищата в Европа, защото в Канада не винаги имат целия набор козметика, който се появява в Европа.
За бръсненето - оказва се, че честото бръснене под мишниците е предразполагащ фактор за рак на мл. жлеза.

За Тути-Фрути - В НВС имат промоция на козметични процедури - ако направиш заявка до 12 февруари получаваш facial (доста неща са включени) за 1.15 час, както и подарък. Явно добре се котира, защото нямаха свободни часове до 5 март! Аз отдавна се канех да отида на козметик и това ми дойде добре дошло.

# 28
  • Мнения: 1 497
Да не искате да кажете, да ходим така?

# 29
  • Мнения: 1 278
Цитат на: Теодора
Да не искате да кажете, да ходим така? ...


Ти пък, какво се шашкаш? Аз там някои от твоите "съгражданки" (островитянки) съм ги виждала едни такива под ръкавчето... Ум да ти зайде  Wink

# 30
  • Мнения: 1 497
A хич не се шашкам.  #Milti

# 31
  • Мнения: 4 399
В обедната почивка днес успях да мина през няколко магазина и да ви кажа сега какви са резултатите от моята проверка на дезодорантите. В дрогерията имаше точно 2 дезодоранта без алуминий: CD и някакъв Body touch (никога не го бях забелязвала досега), като от втория обаче не всички видове, а само някои. Видите ли че един дезодорант има 24 часово действие, можете да сте сигурни че е с алуминий. Дори дезодорант Бебе беше с 24 часова формула и алуминий съответно.  Освен това имаха и течен спрей от този дезодорант Кристал, който коментирахте и тука. Той изглежда като вода с кристали вътре и няма абсолютно никаква миризма. Съдържа обаче някаква съставка амониев Alum. Търсих в какви ли не речници какво е това Аlum, единственото което намерих е че на английски така се означават някои алуминиеви соли, но не знам дали в случая точно това имат пред вид защото етикета все пак е на немски, а такава дума в немския речник не можах да открия. Така или иначе започнах да се съмнявам дори и тоя Кристал доколко е чист от алуминий.
За мое голямо учудване в екологичния magazin също беше пълно с дезодоранти с алуминий. Но все пак там успях да открия и доста които са без алуминий и които са на билкоvа основа. Ама как миришат само...  Sick  Sick  Sick
Ами това е май, дезодоранти и без алуминий има достатъчно, търсете ги в екологичните магазини и дано на вас миризмите им да ви допaдат повече. Лично аз не съм сигурна че ще си купя от тях.

# 32
  • Мнения: 1 502
Аз съм върл фен на Nivea Visage и Nivea Haire Care. Много ми допаднаха и се оказа, че както кожата ми на лицето, така и косата ми добре ги поемат. Моят мъж много често ме майтапи като влезе в банята, все ме пита дали има нещо от Nivea, което аз да нямам, имали сме витрина на Nivea Embarassed
Иначе за дезодоранти, не ползвам. Ползвам ролковия  White Musk, против изпотяване, на The Body Shop, много съм доволна, както и парфюма със същото име. Предпочитам да не смесвам миризми. Много ми допада нежната миризма на White Muskа, аз не съм по тежките, че ми прилошава. А за тялото използвам пак на The Body Shop, кремовете Body butter, с различните плодове. Дори сина си мажа с него, много му харесва да мирише на плодче, все ме пита след като го намажа "Сега, ще ме хруснеш ли мамо?"

# 33
  • Мнения: 734
Ударихте пак по болната ми тема;) Мъжа ми каза че ако ме оставят в магазин за мазила и парфюми, мога да се изселя да си живея там;)

За измиване на лице, + маски - ползвам само продукти на Нютрогена, с гранули, без гранули, няма значение. те имат няколко различни серии и ги сменям за да не ми се пристрастява кожата.
След това - крем за около очите ( нощен и дневен за под грим) Клиник. Крем за лице, също на Клиник. Има едно мазило за прикриване сенки под очите - естествен овлажнител някакъв си...колко е естествен един господ знае - на КристианДиор е.
Фон дио Тен - само на Шанел. Всичко останало не ми действа добре и качеството им не ми харесва.
За съжаление на Шанел само спиралите и фондио тените им са номер едно.
От кремовете съм най доволна на Шисейдо и Клиник.
Моливи и червила - Кристиан Диор за мен са номер едно, Ив Сейнт Лоран не падат по долу също.

Всички останали козметики съм ги пробвала и използвала, но нищо не ми понася така добре както гореописаното.

Мъжа ми тук суфлира и казва да ви напиша че спермата била най добрия и ефикасен начин да избегнете  бръчките;))) Горкия, пак е на сухо и му се въртят мокри мисли из главата...Сега чака Св Валентин като светъл празник защото евентуално.... luvbed

За парфюми мога да изпиша ферман, но ще ви го спестя че ставам досадна.
Само да кажа какво ползвам през последните 3 месеца.
DKNY - Be Delicious ili stariq na DKNY kojto si se kazwa DKNY w edni dylgi prodylgowati butilki, no go spirat ot proizwodstwo weche zashtoto e posweten na tragediqta 9/11.
Bulgari - Omnia
Michael Corbs - edinstweniq mu parfum na pazara ( toi e samo za studeno vreme i e vecheren)
I Dolce i Gabanna - Light Blue

Imam i edin za mnogo oficialni sluchai poneje e tejyk i go slagam samo 3-4 pyti w godinata. Na Yves Saint laurent - kazwa se NU ( znachi naked)

Ot nowite koito sa izliazli mi hareswa novia na Roberto Cavalli i s netyrpenie chakam BOSS da se iziaviat s niakoia nova seria. Predi polzwah pochti vsichko ot tiah , no otkakto izleze RED ili kakto tam se kazwa neshto ne mi ponasq ostatychnata mirizma.

Dezodoranti ne polzwam, пръскам се с парфюм ( който всъщност е тоалетна вода) и под мишниците, но наскоро започнах да слагам само ароматизираща пудра заради бременността)

За коса - шампоаните и балсамите само ги сменям, особено и от 1,5 г насам от когато реших да си пусна естествената коса;) Засега съм на вълна Тони и Гай и мъжа ми тайно ми ги ползва и той. Мисли си че не разбирам;)

обещавам да не пиша дълги теми!!!!!

# 34
  • Мнения: 530
Теди, в повечето 'здравословни' магазини има от тези дезодоранти без алуминий. Аз имах една много готина хомеопатична аптека (те продават и много други неща освен хомоепатичните - всякакви здравословни работи) където живеехме преди, но тук в Рединг избора е по-малък. Но вчера бях на един курс близо до старата къща, та отидох там и се заредих с разни неща, купих сумати детска паста за зъби за Анна, че тук всичките които ги има са с флуор, а тази, която й купувам на Weleda за деца с невен е без и е много готина.
Ама ги има двете вериги Holland & Barrett i GNC от магазини тук (както и в повечето градове)- и в двата има избор от различни 'естествени' козметични продукти. Аз оттам си купувам боя за коса и разни други неща. Понякога дори и в супермаркетите има избор от естествена козметика, но зависи от района, т.е. според търсенето е явно.

Виж и този сайт - аз оттам съм си поръчвала хом. неща, но имат много голям избор на всякакви продукти - аз много харесвам тези на Weleda и на Green People, особено за бебета, но и за мен де.

https://www.helios.co.uk/categories.html

# 35
  • Мнения: 4 244
Цитат на: Vjara
В дрогерията имаше точно 2 дезодоранта без алуминий: CD и някакъв Body touch (никога не го бях забелязвала досега), като от втория обаче не всички видове, а само някои. Видите ли че един дезодорант има 24 часово действие, можете да сте сигурни че е с алуминий. Дори дезодорант Бебе беше с 24 часова формула и алуминий съответно.  Освен това имаха и течен спрей от този дезодорант Кристал, който коментирахте и тука. Той изглежда като вода с кристали вътре и няма абсолютно никаква миризма. Съдържа обаче някаква съставка амониев Alum. Търсих в какви ли не речници какво е това Аlum, единственото което намерих е че на английски така се означават някои алуминиеви соли, но не знам дали в случая точно това имат пред вид защото етикета все пак е на немски, а такава дума в немския речник не можах да открия. Така или иначе започнах да се съмнявам дори и тоя Кристал доколко е чист от алуминий.

Вяра
Купих си такъв с минерални соли но на стик - Murnauers "Mineral Deo Kristal" Сега чак се хваля - много добре ми действа и което най ме кефи е че не се изприщвам от него

Но
Да ви се оплача
Козметиката която се предлага на българския пазар НЕ Е ОРИГИНАЛНА
Наложи ми се да купя на Палмолив лилавия от Велнес серията с Лавандула която е.
Още не се бях изкъпала и лицето ми заприлича на маймунско дупе, да не говорим за останалата кожа.
Не мога да се покажа по улиците .УЖАС!!!
А съм ползвала в Германия  и не ми е ставало никога нищо

# 36
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: debelanata
Но
Да ви се оплача
Козметиката която се предлага на българския пазар НЕ Е ОРИГИНАЛНА
Наложи ми се да купя на Палмолив лилавия от Велнес серията с Лавандула която е.
Още не се бях изкъпала и лицето ми заприлича на маймунско дупе, да не говорим за останалата кожа.
Не мога да се покажа по улиците .УЖАС!!!
А съм ползвала в Германия  и не ми е ставало никога нищо

Ужас, милата. Дано мине бърzо. Confused  Често хората във форумите са обсъждали, че голяма част от коzметиката, памперсите и т.н., които се продават в БГ, не са оригинални и са некачествени.

# 37
  • Мнения: 4 399
Цитат на: debelanata
Цитат на: Vjara
В дрогерията имаше точно 2 дезодоранта без алуминий: CD и някакъв Body touch (никога не го бях забелязвала досега), като от втория обаче не всички видове, а само някои. Видите ли че един дезодорант има 24 часово действие, можете да сте сигурни че е с алуминий. Дори дезодорант Бебе беше с 24 часова формула и алуминий съответно.  Освен това имаха и течен спрей от този дезодорант Кристал, който коментирахте и тука. Той изглежда като вода с кристали вътре и няма абсолютно никаква миризма. Съдържа обаче някаква съставка амониев Alum. Търсих в какви ли не речници какво е това Аlum, единственото което намерих е че на английски така се означават някои алуминиеви соли, но не знам дали в случая точно това имат пред вид защото етикета все пак е на немски, а такава дума в немския речник не можах да открия. Така или иначе започнах да се съмнявам дори и тоя Кристал доколко е чист от алуминий.

Вяра
Купих си такъв с минерални соли но на стик - Murnauers "Mineral Deo Kristal" Сега чак се хваля - много добре ми действа и което най ме кефи е че не се изприщвам от него

Но
Да ви се оплача
Козметиката която се предлага на българския пазар НЕ Е ОРИГИНАЛНА
Наложи ми се да купя на Палмолив лилавия от Велнес серията с Лавандула която е.
Още не се бях изкъпала и лицето ми заприлича на маймунско дупе, да не говорим за останалата кожа.
Не мога да се покажа по улиците .УЖАС!!!
А съм ползвала в Германия  и не ми е ставало никога нищо


Да, да дебеланке, има и на стик и на спрей. Но както каzах, така и не успях да раzбера с алуминий ли са или беz. Радвам се че ти понася.

И аz мога да потвърдя че zа съжаление и коzметиката и много други неща не са оригинални в БГ.  За много от стоките мога да кажа че са лоша имитация на висока цена. Ами коzметиката специално си я нося с мене от тука. Но zнам че има много неща които не мога да си ги вzема. В такива случаи предпочитамм да купувам БГ стоки отколкото вносни имитации...

# 38
  • Мнения: 978
В крайна сметка си купух такъв без алуминий, но и без миризма! Мирише на билки, на кориандър и пр, обаче като се нанесе на кожата не мирише на нищо. Иначе страшно ми харесва косистенцията (не стои като на бели "струпеи"), а е много мазен, прозрачен и някакси попива. Слагам си го поне по няколко пъти на ден само за кеф, дето се казва....... Казва се: Tom's of Maine- Nature's deodorand with Aloe, Lichen & Coriander (Unscented). В този здравословен магазин всички бяха без алуминий, обаче този Кристал съвсем на нищо не мирише.  Rolling Eyes

# 39
  • Мнения: 768
Имам алергия кьм алуминий затова и паста за зьби и дезодорант ползвам без алуминий. дезодоранта е : Sanex с лактосерум.

# 40
  • Мнения: 563
Аз ползвам от всичко по малко  Mr. Green дезодоранти не използвам, само парфюм, в момента Исей Мияки, розовият + гела за душ. Като че ли най-много козметични продукти имам на Виши- много харесвам серията им Normaderm и я имам цялата, но съм най-доволна от почистващия гел Heart Eyes
Околоочен ползвам Нивеа Q10, нищо особено, но засега не съм открила друго по-добро, каквото съм пробвала, все ме щипе или опъва ( това за геловете главно); за тяло пак Нивеа лосион и разни Вазелин лосиони с алое и витамин Е от Pharma Plus Embarassed които ми влияят учудващо добре обаче. Спиралата ми от години е Max Factor и не я сменям за нищо на света Heart Eyes червило почти никога не ползвам но имам едно Shiseido в чантата за зор-заман Embarassed Пудра слагам през зимата заради гадният канадски студ Imp  и от години ползвам Clinique защото са им хипоалергични продуктите. Ами това е май Thinking

Общи условия

Активация на акаунт