2 пъти повръщане обилно

  • 784
  • 7
  •   1
Отговори
  • Ямбол
  • Мнения: 1 092
Снощи бебка не яде много преди да заспи.
Събуди се към 12 и като я вдигнах да я успокоя повърна обилно (ама като казвам обилно значи много).
След което я преоблякох дадох и малко чайче да си отмие вкуса и я приспах (много трудно).
Към 2 часа пак се събуди погушках я малко след което пак повърна обилно (дори през носа).
И сега ми е притеснено, днес ходихме на консултация попитах педиатърката която не му обърна голямо внимание и каза че бебето е много добре и здравичко. Да не се притеснявам.
Само че аз искам да ви попитам за собствено успокоение какво мислите по въпроса?
Какво може да е причинило тия повръщания както и днес намаляне на апетита.  ooooh!
Отказва мляко и пюре Sick иска само чайче да пие. 

# 1
  • Мнения: 3 116
Как повръща бебенцето: на фонтан или с оригване (отделяне на киселини) ?

Бих си задала следните въпроси:
1. Удряло ли си е главата ?
2. Давала ли съм нова храна ?
3. Има ли температура ?
4. Има ли разстройство ?

# 2
  • Мнения: 2 005
Казваш,че не е яла много преди да я сложиш да спи Rolling EyesПо принцип синът ми така прави като му дойде в повечко.Събужда се с рев след 1,2ч. и повръща много и от носа чак newsm78
Ако е някакъв вирус пък,ще си покаже до няколко дни.Поне при нас е така появяват се хрема,Т и др.Дано да се размините само с това  bouquet

# 3
  • Мнения: 229
Моят син преди една седмица повърна веднага след като си иzпи млякото...И цяла но6т после само повръ6та..Докторът каzа,че има чревно въzпаление,което не се лекува медикаментоzно,а с даване на повече течности и хранене на малки порции по често.Ако бебето няма температура или не6то друго,zначи може би е това newsm78 После 6те я обърне на раzстройство,с нас така стана...Моето дете вече е много по добре...но апетита си не бе6е zагубил Mr. Green

# 4
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 847
и ние бяхме така снощи.повърна ми три тъпи и то много обилно.сутринта в 6часа отидохме до болницата и лекарката ни каза че или е настинка или от храна.днес сме само на чай и мляко на малки порции на често.сега е добре.а на вас не ви видях възраста.кики до четръртият месец повръщаше много и беше на лечебно мляко.

# 5
  • Мнения: 3 500
И моята беба повърна мистериозно тая вечер. Никога не е повръщала, а тази вечер 2 пъти  Shocked

# 6
  • Мнения: 4 629
Най-важното е да не се обезводни бебето. Давай му колкото се може повече те4ности. Ако има по-малко от 4 мокри памперса за 24 часа трябва да отидете на лекар -това е знак за обезводняване

# 7
  • Мнения: 201
Нормално е след обилно повръщане бебето да пие повече течности, т.к. организмът трябва да възстанови водния си баланс, а самото повръщане може дае предизвикано от храна , приета по-рано през деня.
В подобна ситуация бих давала на детето само кърма или АМ и вода /ако пие/ , докато стомахчето му се успокои. Щом го е преглеждал лекар се предполага , че не е настинка.

Общи условия

Активация на акаунт