Cenerentola Innamorata - или Мами в Италия 42

  • 12 715
  • 276
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 379
Добър ден.

И аз понякога ставам рано Grinning

Днес тук е сиво.
Но ето нещо за по-слънчев старт на деня.....



Пък който иска сега да пуска пак фалшиви закуски Joy
Еййй, не се намери до сега една добра душа веднъж да прати по DHL-а едно истинско кафе с една истинска кифла, ами все с двуизмерни изображения биваме залъгвани в тоя форум Whistling

Утре ми е последният изпит (7-ми по ред). Лекинко ми писна вече.

# 31
  • Мнения: 5 475
Хайде, добро утро!  Hug

Няма да сервирам закуски,че нямам време... Rolling Eyes
Само да пожелая приятен ден на всички!  Hug

Пиколинка ,при нас пък е пекнало едно слънчице- пращам и към теб!  Heart Eyes  bouquet Успех на изпита утре!  Peace

Кала ,да вържеш 2 компа в нета има различни варианти -най-лесния е с рутър /router. Рутера е устройство в което може да включиш няколко компютъра . Така си правиш своя мрежа и компютрите си се виждат един друг Peace
  Друг вариант е с bridge     /мост/ Мостът позволява да се обединят в една логическа мрежа две или повече LAN мрежи. Ние го правим така. Wink
  За да ти е по-ясно ето ти тук
обяснение как се прави  Peace

  Отплавам...

лек ден на всички!  Hug

# 32
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Добро Ютро ,народе  Hug
Тук както каза и Гери е пекнало едно слън4ице и небето е едно синьоооооо,ден само за разход4ици.Да,ама не,трябва да се ба4ка,аман  Whistling

Хайдеееее, оЩе една от Водо/Винолейките има да 4ерпи днес  Wink

4естито ти РД,Феиамски !



Какво да ти пожелая  newsm78....ти си знаеШ  Hug Heart Eyes
И малко пове4ко късмет за в бъдеЩе, ако е възможно  Peace
А,и оЩе неЩо,дето хем му е ред,хем му се пада  car003

Наздраве  Wine Glass

# 33
  • Мнения: 2 379
Еееехехе, Феиаааам, номера ли ще си правим или кво? Grinning
Що те няма в официалния списък на виночерпещите днес?
Ха, честито! Hug  bouquet
Пък и на 13-то число роден Thinking голяма си работа!
Желая ти да си все така свежа, готина и неповторима Heart Eyes
Да не се отървеш от добро настроение, добри приятели и добри пари! Money Laughing

# 34
  • Мнения: 3 425
ЧЕСТИТ ПОРЕДЕНРОЖДЕН ДЕН НА ФЕЯМ   bouquet МНОГО ДА ТЕ РАДВАТ 'ДОМАШНИТЕ' ЛЮБИМЦИ  Peace



И аз не съм си писала датата на раждане в профила  Whistling

Тук е супер времето само да го нямаше вятъра  Crossing Arms ,но ще излезем за малко!

Денисче,ами ти толкова добре изглеждаш и структурата не ти е да трупаш килца,а докато аз и Сончето сме малко по пухкавки и килцата ги трупкаме одма....предполагам е метаболизъм и инстинкт за самосъхранение на организма,но аз ядях супер малко неща и се радвах,че е лято и няма да дебелея...да, ама не  #Cussing out

А за бебчето от снощи е на една приятелкаSimple SmileТя не пише тук де!

Ся не мога да измисля на кой да ударя една контра  newsm78 ,затова отивам на разходка  Joy


ПП Влади пък никаква не се вясва????Какво ли става?



 


Последна редакция: вт, 13 фев 2007, 11:27 от Kaлa(Bella13)

# 35
  • Мнения: 5 475
Честит рожден ден на Феиам!  Hug
Много здраве ,усмивки и сбъднати мечти ти желая!   
bouquet



 ooooh!..леле ама вярно тук са доста водолеите,я да се преброим другите зодии Rolling Eyes...от мен един глас за Телците! Wink Peace

 Пиколинче много ми хареса новия ти ник- хем sciura ,хем piccolina  Laughing Hug

# 36
  • Мнения: 2 379
Пиколинче много ми хареса новия ти ник- хем sciura ,хем piccolina  Laughing Hug
Мерси Laughing Майтап да става Wink

# 37
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
:

Хайдеееее, оЩе една от Водо/Винолейките има да 4ерпи днес  Wink

Какво да ти пожелая  newsm78....ти си знаеШ  Hug Heart Eyes
И малко пове4ко късмет за в бъдеЩе, ако е възможно  Peace
А,и оЩе неЩо,дето хем му е ред,хем му се пада  car003

Наздраве  Wine Glass

въх, предатели в лагера има. Laughing Heart Eyes
мерси ти за късмета, 4е винаги има място за оЩе малко такъв. За возилото... Ще видим... Rolling Eyes

Еееехехе, Феиаааам, номера ли ще си правим или кво? Grinning
Що те няма в официалния списък на виночерпещите днес?
Ха, честито! Hug  bouquet
Пък и на 13-то число роден Thinking голяма си работа!
Желая ти да си все така свежа, готина и неповторима Heart Eyes
Да не се отървеш от добро настроение, добри приятели и добри пари
! Money Laughing


Щото Щях тайно да пия Mr. Green
ей са се възгордях.  bowuu
(дай боже)

ЧЕСТИТ ПОРЕДЕНРОЖДЕН ДЕН НА ФЕЯМ   bouquet МНОГО ДА ТЕ РАДВАТ 'ДОМАШНИТЕ' ЛЮБИМЦИ  Peace



Абе Ще ходя да вземам паджела следобяд, та не ми се вярва (за разлика от Валя) голяма радост да бъде, ама нейсе. Да са здрави, пък другото, колкото толкова.

Честит рожден ден на Феиам!  Hug
Много здраве ,усмивки и сбъднати мечти ти желая!   
bouquet



 Heart Eyes
а ти да се задържиШ малко пове4е тук.

Моми4ета,  Heart Eyes на вси4ки, извинете ама не съм голяма майсторка на картинките, мисля, 4е е достатъ4ен 4ас за предобеден аперитив, едно Просекко да ре4ем и солени/сладки хапки за вси4ки.

# 38
  • Мнения: 1 467
За свързването на компютрите един за друг /както в моя случай/, защото на единия има Интернет и искаш и другия да има:

На PC-то, където има Интернет: отиваш в connessioni di rete - tasto destro sulla connessione Internet - proprietà - advanced - под Internet Connecting Sharing се избира allow other network (не знам как е на италиански, виж го ти)
От този момент, този компютър ще има IP 192.168.0.1. За да направиш всичко това, трябва да имаш или един модем и една scheda di rete или две schede di rete, та провери какви са вашите компютри. Ние имаме един модем USB и ни стига само една scheda di rete.
Трябва да имаш cavo cross (cavo incrociato) и само го слагаш на другия компютър и го свързваш с първия, който конфигурирахме.
Втория компютър трябва да има динамично IP, ако е такова, като мушнеш кабела, автоматично компютърът ще ти даде IP и можеш вече да си влизаш в Интернет, ако има статично обаче, трябва да направиш следното:

tasto destro su risorse di rete – proprietà – rete – ще видиш 4 квадратчета, първите две трябва да бъдат селекционирани / те са Protocollo Internet TCP/IP и utilità di pianificazione…./, мишката ти трябва да е на първото квадрадче и тогава точно под квадрадчетата ще видиш едно tasto PROPRIETA’ – отиваш там и селекционираш ottieni automaticamente indirizzo IP.

И това е. Всъщност е много лесно ако следваш инструкциите, но трябва да имаш този кабел, за който ти казах.

За Интернет пойнт в друга стая, ние ще си купуваме router/modem wirless, съответно като си го купите, трябва да внимавате да го протектирате добре, щото иначе и съседите могат да ползват вашия интернет. И нещо много важно, цялата процедура по-горе отпада, защото самият рутър има interfaccia за двата компа да бъдат свързани без кабели и такива работи.
Доколкото знам, този рутър струва около 60 евро.

Ами това е:)

# 39
  • Мнения: 6 167
Може ли да ми обясните как сте вързали 2 компа с нет???И ако искам и в хола да имам за допълнителна 'точка'(не ми се смейте моля) ли се смята и заплаща естествено???Разкажете ми при ва с как е???

не не се плаща отделно, няма връзка.
нашия случай, извинете за дебилното обяснение, но ... толкова мога:
имаме рутер, който е нещо , като майка. той е закачен за компютъра на дамиано долу.
освен това имаме wireless адаптори ( май така се казват), което е една... пишка, която се сврързва с майката по безжичен път. това нещо влиза в usb2 то едното. освен това самото нещо се настройва ( според инструкциите на рутера). рутерра може да качи мисля, 4 или 5 компютъра. няма значние това, де.
има една такава джаджа на моя лаптоп и една горе в офиса на дамиано. тоест, сме се вързали 3ма на кльона.
от това не страда скоростта на интернет в общия случай, но съм забелязала , че не е точно така, особено, ако и трите работят и свалят нещо.
аз съм пробвала с лаптопа да изляза навън , у свеки деже 'лови'.
но не мисля, че някой краде интеренет, не знам дали е възможно, тия безжични не се ли свързват на някаква честота...  newsm78
тоест, сигурно може, ама ние сме заобиколени от пенсионери, едва ли някой знае за какво става в-с.

# 40
  • Мнения: 5 475
   PeaceИ аз и оставих по-горе линк на Кала , с три варианта на свързване,но тя явно бързаше да излезне и не го е видяла.. Rolling Eyes

   Sunglasses Сонче,да те "зарадвам",ходих до Префеттурата на Милано- най-рано до година от подаването на документите за гражданство ще получим уведомение,че са приети.. Twisted Evil...после ни чакат около 2/2 и половина години... Crazy Голямо туткане в тези офиси.. ooooh!
  Ти ходи ли за карта ди соджорно?

  Simple Smile Моята дъщеря донесе вече паджелата- аз съм доволна- няма дебити ,а и успеха е доста по-висок от миналата година...естествено има 10 само по английски. Wink
  С новите реформи, за нея е важно да няма дебит,защото иначе не може да се яви на матура. Peace
   А как на луди ги правят е вече друг въпрос....тотално е изтощена,болят я очите... ooooh!
   Twisted Evil А за колегиалността в училище имам доста да разказвам - съвсем пресен случай,най-добрата й приятелка ,с която си бяха разделили  материала и трябваше всяка да прави различно риасунто, след като 3 пъти я лъжеше ,че й е пратила файла с апунтите, в деня преди изпита й заяви да седне да си учи от учебника (50 стр.) #Cussing out...в резултат- учене до 2 през нощта и ставане на другия ден в 5! И това при положение ,че дъщеря ми и беше пратила своята част 10 дни преди датата на изпита. Twisted Evil
  В крайна сметка взе 7  на изпита,но и беше доста криво от постъпката. Rolling Eyes
 

# 41
  • Мнения: 3 425
Да,Гери,видях го,беше първа   bouquet ....благодаря ти...просто одеве нямах особено време да разглеждам ...сега ще разгледам всичките обстойно!



# 42
  • Мнения: 1 100
Уф, 4ак сега ми дойде форумът Twisted Evil

Феиам4о, 4рд и от мен, много здраве, Щастие, късмет и успехи ти желая  bouquet Много усмивки и ведро настроение, бъди все така готина  bouquet  bouquet  bouquet

Макдирок4е, как си, темп. има ли  Wink

Сега бягам, ма пак Ще намина после,

  bouquet

# 43
  • Мнения: 3 388
Днес форума е меко казано ужасен и е цяло чудо, ако човек успее да постне нещичко. Тази сутрин купих страхотни подаръци за мъжо, за Св. Валентин и за рождения му ден, нали при нас тези два хубави празника съвпадат. Взех и вкусотийки и рибни деликатеси, на които смятам да посветя вечерята утре- романтична, у дома  Flutter
Кала, ние имаме 3 компютъра, Макинтош, нормален и портатиле и всички за вързани с интернет, точно благодарение на посочения рутер, който при нас е безжичен, за да избегнем неестетичността на хилядите кабели ин джиро  Peace
Ти направо ме уплаши с тези килограми през последния месец на лятната бременност! В кърпа ми е вързана следродилната депресия  Mr. Green
Донна ал воланте, защо казваш, че сме колежки … , тъй като действаме и двете на частно ли?   Crazy
За сайта засега съм концетрирана върху италианския вариант, тъй като на практика всички клиенти са италианци и ми е приоритет. В бг варианта дори предлагаме друго, съобразено с пазара, търсенето и интересите ни там. Но аз друго исках да кажа, че сайта е инициатива на един либеро професиониста и това съм аз от италианска страна, с ценната подкрепа на мъжа ми. Сътрудниците ми са в Бг на всички нива и са най-ценното нещо, което имам- независимо дали говорим за официални преводи, разрешителни, митници, законови положения, строежи, покупко-продажба на имоти, земя и пр.
Ани, за интерпретариато в София няма никакъв проблем. Имам хора там, които работят и на много високо ниво, зависи какво търси клиента. Пиши ми на лични или ня някой от месенджърите, ако не те притеснява, за това   колко дни или часа става дума и какъв човек иска точно клиента, за да го задействам нещата.
Гери, ужасно за бавни. Дано до лятото на 2010 приключим с цялата тая бюрокрация! Карта ди соджорно сега ще подготвям, какво ни трябваше, че вече забравих. Аз междудругото имам един комплект документи- образец ... уж, които ми даде момчето от нашето Чентро Чивико, то тази синята бланка на нас не ни трябва, ако подаваме лично в куестурата, а не по пощата.

Феям, пожелавам ти да си  здрава, щастлива и обичана! Честит празник!


# 44
  • Мнения: 5 475
 Simple Smile Сонче ,я ми метни на лични какво са ти казали,че трябва като документи,че нашата куестура изобщо не отговаря на телефона.. Twisted Evil
 

 

Общи условия

Активация на акаунт