нова тема за 4уждестранната кухня

  • 1 487
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 201
здравеите, тъи като се ровех в библиотеката намерих една подобна тема, и понеже е заклиу4ена ре6их да отворя нова.
харесвали ви кухниата на страната в коиато живеете? и готвите ли вобсте ниакои иаденета от неиа? и ако е така може и да сложите ниакоиа рецепта.
аз маи ниама смисъл да казвам нисто, стото единственото което иам БГ е сармите на мама, ми6 ма6 на мама, и 1 2 неста осте. пък за тукасните храни които консидерирам свои ми вси4ко ми харесва, тиа дни сте избера 2 3 рецепти да ви сложа.
поздрави

# 1
  • Мнения: 1 959
Тук кухнята им ес състои предимно от сухи храни няма като при нас манджи за жалост.Аз по принжип обожавам алангле/червени полусурови меса/доста често притичквам до нашия си месар от където копувам стейкови филета.Утре като се освободя ще ти пиша някой по англйски рецепти като"Шепърдс пай"и"Стейк и кидни пай"ако някой не ме изпревари от англйските мами Peace

# 2
  • Мнения: 1 373
Кухнята тук е стекове, наденички , бекон и пържени картофи.А щях да забравя и хамбургерите.Яде се много индийска кухня-пиле с къри, тика масала и китайска.
Отначало като дойдох направо се чудех какво ще се яде.Няма готови салати както в българските супери.Много рядко се срещат пилета на грил.Затова се научих да готвя. Направо се родихме когато намерихме кисело мляко и сирене в един немски супер.Доста различни са от българските, но когато си далеч ти се струват страхотни. Преди коледа намерих в полски магазин зелеви и лозови листа , та и сърмички хапнахме.Ако успея да намеря лютеница и боза ще съм на седмото небе.

# 3
  • Мнения: 1 777
Кухнята тук е стекове, наденички , бекон и пържени картофи.А щях да забравя и хамбургерите.Яде се много индийска кухня-пиле с къри, тика масала и китайска.
Отначало като дойдох направо се чудех какво ще се яде.Няма готови салати както в българските супери.Много рядко се срещат пилета на грил.Затова се научих да готвя. Направо се родихме когато намерихме кисело мляко и сирене в един немски супер.Доста различни са от българските, но когато си далеч ти се струват страхотни. Преди коледа намерих в полски магазин зелеви и лозови листа , та и сърмички хапнахме.Ако успея да намеря лютеница и боза ще съм на седмото небе.
A къде живееш?Ние тук си имаме всичко даже и боза. Simple Smile

Последна редакция: ср, 14 фев 2007, 08:48 от Pety

# 4
Аз тук се научих да готвя. Кухнята е невероятна!   chef
Българската също много ми харесва, но нямам представа, как се правят манджите, а и ми се струват доста сложни и бавни. Мога да правя само таратор. Embarassed

# 5
  • Мнения: 5 475
И на мен ми допада много италианската кухня,защото е бърза и лека.  Peace
За мой късмет съпругът ми яде всичко българско Peace Heart Eyesтака ,че готвя понякога и български неща- гювеч,мусака,сърми,таратор.Наистина обаче бг кухнята изисква много повече време. Peace
   Pety ,в САЩ помня  ,че има цели щандове с бг стоки и дори само бг магазини,но в Европа не е така   Naughty
  newsm78 В Италия има само кисело мляко и сирене (което се гръцко ),както и кисело зеле (нарязано на ситно) Peace
  Лозови листа ми пращат от Бг,кисело зеле купувам от Австрия...а боза от години не съм пила... Tired

# 6
  • Мнения: 1 959
Кухнята тук е стекове, наденички , бекон и пържени картофи.А щях да забравя и хамбургерите.Яде се много индийска кухня-пиле с къри, тика масала и китайска.
Отначало като дойдох направо се чудех какво ще се яде.Няма готови салати както в българските супери.Много рядко се срещат пилета на грил.Затова се научих да готвя. Направо се родихме когато намерихме кисело мляко и сирене в един немски супер.Доста различни са от българските, но когато си далеч ти се струват страхотни. Преди коледа намерих в полски магазин зелеви и лозови листа , та и сърмички хапнахме.Ако успея да намеря лютеница и боза ще съм на седмото небе.
Ти в Англия ли си защото ако си тук нещата които изброи може да се намери навсякъде ами в който и от големите супер маркети да влезеш има и готови салати и пилета на грил и кисело мляко/гръцко/,сирене/гръцко/а лозови сърми има готови и листа кисели в Теско,а сега ако погледнеш и в темата на англйските мами има и фирма за доставки на български стоки/даже и боза/

# 7
И на мен ми допада много италианската кухня,защото е бърза и лека.  Peace
За мой късмет съпругът ми яде всичко българско Peace Heart Eyesтака ,че готвя понякога и български неща- гювеч,мусака,сърми,таратор.Наистина обаче бг кухнята изисква много повече време. Peace
   Pety ,в САЩ помня  ,че има цели щандове с бг стоки и дори само бг магазини,но в Европа не е така   Naughty
  newsm78 В Италия има само кисело мляко и сирене (което се гръцко ),както и кисело зеле (нарязано на ситно) Peace
  Лозови листа ми пращат от Бг,кисело зеле купувам от Австрия...а боза от години не съм пила... Tired


Giorgia, има лозови листа и тук, турски или гръцки, не помня. веднаж от есселунга бях взимала  Flutter

# 8
  • Мнения: 5 475
Трябва да се разтърся тогава!Мерси за инфото. Hug
 newsm78 Помня преди години и бг сирене в зелените тенекии имаше,но после навлезе гръцката фета и край...

# 9
Трябва да се разтърся тогава!Мерси за инфото. Hug
 newsm78 Помня преди години и бг сирене в зелените тенекии имаше,но после навлезе гръцката фета и край...
не знам, никога не съм харесвала сирене нито фета  Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 1 373
Кухнята тук е стекове, наденички , бекон и пържени картофи.А щях да забравя и хамбургерите.Яде се много индийска кухня-пиле с къри, тика масала и китайска.
Отначало като дойдох направо се чудех какво ще се яде.Няма готови салати както в българските супери.Много рядко се срещат пилета на грил.Затова се научих да готвя. Направо се родихме когато намерихме кисело мляко и сирене в един немски супер.Доста различни са от българските, но когато си далеч ти се струват страхотни. Преди коледа намерих в полски магазин зелеви и лозови листа , та и сърмички хапнахме.Ако успея да намеря лютеница и боза ще съм на седмото небе.
Ти в Англия ли си защото ако си тук нещата които изброи може да се намери навсякъде ами в който и от големите супер маркети да влезеш има и готови салати и пилета на грил и кисело мляко/гръцко/,сирене/гръцко/а лозови сърми има готови и листа кисели в Теско,а сега ако погледнеш и в темата на англйските мами има и фирма за доставки на български стоки/даже и боза/
Аз съм в Ирландия. В теско тук такива неща няма.Сирене и мляко има само в Алди.Листа за сърмички намерих в полски магазин.Може би защото няма много българи е така.Незнам.За фирмата за доставки знам и им писах, но те не доставят до Ирландия.

# 11
  • Мнения: 6 167
Харесвам много италианска кухня ( и в частност тази на областта, където живея).
Готвя, уча от свекърва си и жъна големи успехи, защото обичам да готвя по принцип.
Българската кухня е тежка, мазна и солена и рядко готвя наши ястия.
Към бг сирене и кисело мляко влечение нямам особено, знам къде се продава и винаги мога да купя и затова не живея с идеята, че няма и следователно искам точно това. Миналата година съм правила таратор веднъж.

Това, което ми липсва до известна степен в тукашната кухня е почти пълната липса на свежи зеленчуци в менюто. Но аз правя доста салати.
Понякога ми досажда и ежедневната паста на обяд, но просто си правя разтоварващи дни и съм ок.

# 12
Лени аз добре, че не сам в твоя район, че щях да строша кантара.

# 13
  • Мнения: 1 909
Темата за френската кухня е неизбродна, затова ще кажа само за нашия район.  Освен огромното разнообразие на прясна риба и други морски "плодове", тук  е царството на маслините, тиквичките, патладжаните, чесъна, босилека, домати също, само чушките нещо нямат много вкус, въпреки че ги има в разни цветове...Та има доста ястия на основата на зеленчуците. Сигурно никога няма да се науча да готвя риби, миди, раци и други подобни като свекърва ми, но се опитвам. Има и много интересни рецепти със зеленчуци, които имаме в България, но никога не готвим по такъв начин. Например леща - става страхотно основно ястие. Лещата се вари с лук, набучен с карамфилчета, после се слагат моркови, един малък картоф, нарязан на ситно, счукан чесън, доста пащърнак, 3-4 стръка праз, малки сланинки и най-накрая - чеснови наденички. Понеже не се слага мазнина,   става страшно приятно и леко. Тази вечер ще го правя.  chef

# 14
  • Мнения: 203
Тукашната е просто ужасна, поне за моя вкус, към това трябва да добавя и неспособността на моята свекърва да готви и става още по-уажсно! На кратко, кухнята им е изключително еднообразна, набляга се на пърженото, тестяното - пържено месо, картофи, говежда супа, зелена салата, всякакви макарони и от рода (паща, както му казват) със сос, "зеленчукова" супа, в която има парченца сланина, кисело зеле, кисела ряпа, яйца и май горе долу се изчерпахме. Имат пълнени пиперки и сърми с кисело зеле, но ги правят по съвсем друг начин и карйният резултат е далеч от това, което познаваме. Бедни са на салати, гарнитури, десерти. Общо взето са взимствали различни ястия от тук и там и са си ги преиначили според местните ососбености. Нямат никаква сезонност в кухнята, значи на 30 градуса посред лято могат да ви сервират зелеви сърми от кисело зеле, към които е вряла свинска кожа или ухо, или опашка. Даже и по пицариите няма голямо разнообразие от видове пици. Така, че става ясно, че си готвя твърдо по български. Имам проблем с ходенето по ресторанти, трудно си намирам нещо за ядене. Може би единственото, което ми харесва е тяхната традиционална говежда супа, то е по-скоро чист бульон и гъби манатарки със сметанов сос и едни широки спагети. Виждат ми се доста ограничени във вкусовете си, трудно хапват нещо различно от това, което са свикнали. Мъжът ми е по-отворен към пробване на различни ястия, но и той набляга основно на панирано месо и пържени картофи и никакви зеленчуци.

Общи условия

Активация на акаунт