мнение за АГ-то в окръжна болница,гр.Пловдив

  • 3 277
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 56
Моля Ви,мами,които сте раждали там,споделете впечатления за АГ-то в тази болница(на пазарджишко шосе)!Няколко пъти се пробвах с търсачката да намеря такава тема но не успявам,моля за извинение ако се повтарям!  bouquet

# 1
  • Мнения: 260
Аз раждах там преди 3 месеца. Доволна съм от акушерките, от лекарите - и от гинеколозите и от педиатрите.

за самото отделение: има хлебарки, само че това да не те стряска. Баща ми беше дълги години завеждащ УНГ отделението там и още тогава си имаше хлебарки. Но няма нищо страшно в тях. И без това няма да те интересува има ли ги или не.

Стаите са хубави - с по две легла. Има телевизор с кабелна. Не всяка стая има тоалетна. ВИП стаите са със самостоятелен санитарен възел. Не знам колко струват, аз бях в обикновена, но с тоалетна  Laughing

Бебето ти го дават веднага, когато те преместят от родилна зала в стаята. На 6тия час идва акушерката, носи ти бебето в леглото и ти показва как да го кърмиш. Ако имаш затруднения с кърменето ще ти помогнат. Другото момиче в моята стая нямаше кърма първите дни и лекарите и акушерите положиха всички усилия да й помогнат. не знам какво стана, защото ме изписаха преди нея.

накратко, доволна съм!

успех

# 2
Определено там е за предпочитане пред ВМИ.
Лекарите не се изживяват като светила на медицината.
Нисшия персонал си знае мястото - не си позволяват тъпи изказвания и думата на лекаря тежи.
Обстановката е спокойна - никой не ти досажда с експерименти върху теб с цел обучение.
Циганките са в отделни стаи.
Битовите условия са сравнително добри.
Да, има хлебарки, но едва ли има държавна болница където да ги няма.
Не връщат под предлог, че са заети и не могат да ти обърнат внимание.

В моя случай ме спасиха от "компетентното" лечение на доценката от ВМИ.
На единия ден отидох на преглед, на другия вече бях приета в отделението, след 2 дни ме оперираха успешно.
Веднага на място установиха, че съм за операция и никой не ме върна, за да мина първо през частния му кабинет.

ХОДЕТЕ ТАМ!

# 3
  • Мнения: 4 324
Чакайте сега, по-спокойно с изказванията

За съжаление некъдърни лекари има навсякъде! Не само във ВМИ, нито пък само в Окръжна!

Сестра ми, миналата година беше бременна. Появи се кафяво зацапване и гинеколога и (които в събота естествено само по телефон можеш да го намериш) я праща директно в Пловдив в Окръжна. Там попада а някакъв некъдърник, който много грубо я нахоква и и отговаря, че докато не се появи кървене той няма да я прегледа и ако искала да идела в частният му кабинет! Ето подобен случай на този във ВМИ.

Слава богу всичко мина добре (но не при въпросният д-р) и сестра ми каза че никога няма да стъпи повече в Окръжна болница. Ражда във ВМИ и е доволна от условията (с изключение на сестрите). Моя приятелка ражда в Окръжна болница и също е доволна от условията!

Ако нямаш уговорка си е жив късмет при кого ще попаднеш, независими в Окръжна или във ВМИ.

# 4
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Няма нужда да спорим – винаги има и много доволни и крайно недоволни от един или друг лекар, болница и т.н., нали? За съжаление безгрешни доктори няма...

  Та за Окръжна...: За мен това е най – доброто родилно отделение в Пловдив.
  Има всичко нужно /лекари и апаратура/ за нормално протичане на раждането и пази Боже, за справяне в спешна ситуация.
  Аз родих със секцио – следоперативното отделение има всичко необходимо, бебетата са в отделна стая, носят ги за кърмене. На мен специално, когато исках, ми я оставяха бебката и за по – дълго време.
  Ако те интересува нещо друго – питай!

# 5
  • Мнения: 40
И аз раждах в Окръжна. Секцио. Всичко беше чудесно- и условията /хлебарки не видях Simple Smile/ , и отношението от персонала. Помолих за обезболяваща инжекция на третия ден, за да поспя. Веднага ми поставиха. Стаите и баните са доста добре. На вип стаята единственото предимство е, че разрешават свиждане. Детето ми даваха, когато поискам. Милите сестри ми показаха как да сменям памперс, как да го държа, за да се оригне,как- когато го храня и така.
Педиатър мина няколко пъти, за да отговаря на въпроси. Бих раждала пак там. Така че, давай смело! Wink

# 6
  • Мнения: 56
мами,благодаря Ви  за отговорите.Аз се двуумя между окръжна и "селена".Имам много близка акушерка в окръжна,може да ми е в помощ,но от др.страна пък чета за селена само добри отзиви,а мога да си позволя цената!Разбрах че бебенцата с проблем от селена ги карат в кувиозите на окръжна(да не дава Господ).
Кажете каква е цената на ВИП стаята,дали се плаща еп.упойка,анти де-гамаглобулин(че може да ми потрябва),на екипа и т.н...., за вс.което се сещате? Hug

# 7
  • Мнения: 1 873
Аз също съм доволна, раждах нормално миналата година там.Много съм доволна от акушерския състав и от отношението на персонала.Оказах ми съдействие за много неща.Не се пускат външни лица в самото АГ отделение и се спазва много добра хигиена.Имаше хлебарки, които казаха, че са в следствие на наводненията, независимо дали си във ВИП стая или не.  hahaha
Цената е 100 лв за отделна стая.
Верити Пиши смело името на лекаря, аз май подозирам за кой става въпрос... ooooh!

# 8
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
....,дали се плаща еп.упойка,анти де-гамаглобулин(че може да ми потрябва),на екипа и т.н...., за вс.което се сещате? Hug

До скоро при нормално раждане епидурална упойка по желание в Окръжна не слагаха, /освен ако не си с предварителна стабилна уговорка с лекар/.
Сега ако има промени в това отношение, ще ми е интересно да ги науча и аз.
Иначе при планово секцио анестезиологът обикновенно пита епидурална или пълна.

# 9
  • Мнения: 41
Здравейте  Hug
Да отговоря за епидуралната - при номално раждане не слагат епидурална, тъй като не разполагат с анестезиолог, който има достатъчно време да я постави. Но ако можеш предварително да се уговориш с анестезиолог - няма да се възпротивят да ти сложат. В Окръжна анестезиолога идвал по принцип само за "шев и кройката" или когато раждането е секцио.
По отношение на плащането - самото раждане е напълно безплатно, но ако искаш примерно бащата (или друг близък) да е с теб, те слагат в отделна родилна зала с предзала и за тази услуга се плаща 100 лева. Или ако искаш да си във ВИП стая след раждането - пак 100 лева, като предимството на ВИП стаята е, че имат собствен санитарен възел и че се разрешава свиждане в стаята (естествено в определените за това часове) и естествено са малко по-луксозни от нормалните стаи.
Това е информацията, която даде старшата акушерка в Окръжна

# 10
  • Мнения: 105
Искам и аз да се включа с един въпрос, че нещо не ми стана ясно много newsm78, тези 100лв. за ВИП стая, за целия престой ли са или как, понеже нали престоя за нормално и секцио е различен, и с колко легла са тези ВИП-ови, 1, 2?

# 11
  • Мнения: 81
Ягодка, ВИП стаята е 100 лв. за целия престой, без значение колко дни ще стоиш. В стаята има две легла, хладилник, една малка секцийка, безплатен телевизор /в другите стаи има телевизори с монети/, климатик и санитарен възел. Но и обикновените стаи въобще не са лоши - има телевизори навсякъде, /но с монети/, има по 2 или 3 легла, но казаха, че три жени никога не слагат, защото има достатъчно място и отделението много рядко е пълно. В повечето стаи има самостоятелен санитарен възел, навсякъде е с теракот и изглеждат много добре.
Предимстдвото на ВИП стаята, е че там позволяват свиждане в определени часове

# 12
  • Мнения: 81
Забравих нещо важно - циганките са отделно, на края на коридора и те ползват общата толетнна на етажа, която се ползва то българките много рядко, само ако е препълнено отделението.
За храната - имат кетъринг. Има меню, от което може да си поръчвате каквото ви се иска

# 13
  • Мнения: 105
Мерси emi_v    bouquetр това което описваш звучи много добре. А ако отида преди раждането и поискам да разгледам, дали ще ми позволят newsm78?

# 14
  • Мнения: 81
Нищо не ти пречи да пробваш. Не би трябвало да ти откажат, по-скоро зависи на кого ще попаднеш и колко ще са заети.

Общи условия

Активация на акаунт