Мастопатия и бременност?!

  • 3 705
  • 4
  •   1
Отговори
Преди 6 месеца ми намериха мастопатия - мастни кистички и в двете гърди с размери межу 1 - 6мм.
Лекаря ми съобщи, че не са опасни, ако не нарастват и ме извика на контролен преглед сега, за да разберем това!
Проблемът ми е, че гърдите ми в момента са ужасно "надути" и чувствителни и не мога да издържа подобен преглед?!?!

Последна редакция: ср, 14 фев 2007, 12:26 от RayOfFire

# 1
  • Мнения: 268
миличка недей да го отлагаш чак за края на бременността! до колкото знам чувствителността на гърдите се променя през различните етапи на бременност и не е казано че докрая ще са ти все така чувствителни на допир. искам да кажа че след 1, 2, а може и повече седмици, нещата може да са другояче, и да не те болят толкова. С две думи при първия удобен случай и когато се почувстваш по-добре върви на лекар за преглед! Ами представи си че започнат да нарастват - това със сигурност не би било добре нито за теб, нито за бебето! успех мила   bouquet

# 2
  • София
  • Мнения: 1 524
RayOfFire преглед на гърдите не се прави с опипване, а от мамолог с ехограф. Аз ходя при един мамолог в София, който ми го каза, още каза че в Б-я има само 6 дипломирани мамолози, защото няма такава специалност и трябва в чужбина да придобиеш тапия. Може и да не съм права само предавам какви ми ги наговори докторът. Ако си от София можеш да го посетиш в поликлиниката в Младост3 , която е срещу общината, за жалост си спомням само първото му име Миглен май фамилията му е Цанов, но друг няма, а и не всеки ден дава там консултации.
Дано съм ти била полезна.

# 3
Много ви благодаря момичета!   bouquet
Мегив, аз на този преглед с ехографа няма да издържа, защото контакта не е никак лек. При първия ми преглед в болница Доверие, лекаря доста си ме "масажираше" с ехографа, а тогава дори не бях "надута" като сега (прегледа се прави на 7-мия ден след началото на менструацията)
Нели, мисля че си напълно права - ще изчакам да ме отпуснат малко гърдите и ще припкам да ме видят  Grinning

Още веднъж сърдечно ви благодаря!

Последна редакция: ср, 14 фев 2007, 12:27 от RayOfFire

# 4
  • Мнения: 4 700
да попитам zа6тото не раzбрах. Ти бременна ли си в момента. За6тото ако си бременна е нормално да има6 малки въzел4ета , които след бременоста/кърменето иz4еzват. Попитаи и твоят гинеколог. Не се опитвам да те раzубедя да не се прегледа6. Само каzвам това което на бе6е каzано от мамолог. Успех и дано вси4ко е наред.

Общи условия

Активация на акаунт