Кухненски плот-как?

  • 10 380
  • 10
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 902
Здравейте!
Кухненските ми уреди не са за вграждане, но поради малките размери на помещението имам нужда от плот ( над уредите) . Търся идеи за начин и материал. Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 282
Правиш си малко по-високи долни шкафове от нормалните, защото те са по стандарт, колкото уредите и отгоре пускаш плот. Аз не знам друг начин да има.

# 2
  • Мнения: 823
Печката няма как да я покриеш Wink

# 3
  • Мнения: 121
Печката няма как да я покриеш Wink
Преди няколко дена гледах по телевизията много интересна идея за кухня, която директно се вижда от трапезарията. Естествено плота, който минава над шкафовете не минаваше над котлоните, но имаше направен втори метален плот, който можеше да се вдига до стената или да се спуска, така че да покрие котлоните. Отделно на долните шкафове имаше плъзгащи врати и беше сложена една допълнителна врата, която можеше да покрие печката.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 902
Печката няма как да я покриеш Wink
Аз и без това не използвам котлоните, имам газови отделно. Но идеята за подвижен плон бих могла да облмисля.
Благодаря ! Hug
 А някаква идея за материал, от който да е изработен плотът? Трябва да се захване за стената и не знам дали дървото е подходящо.

# 5
  • София
  • Мнения: 18 679
Ами направи го от специалния материал, който използват фирмите за кухни. Не се поддържа трудно, устойчив е на топлина и влага - какво повече да искаш Grinning

# 6
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
Отиваш в Айсберг или Практикер (има голямо разнообразие,ние взехме един плот от Практикер, платихме го колкото беше- 2,40 м, но ни го отрязаха по размер-останалото парченце ни го дадоха, нали сме си го платили Laughing, излезе ни към 37 лв ) - виждам, че си от Варна - и си купуваш плот към 90 лв е 4 метра и нещо, режат и наполовина. Могат да го изрежат по размер, но трябва да си платиш парчето така или иначе. После си го обкантваш ако има нужда- с кант, койот се лепи с ютия или с алуминиева лайсна.

Последна редакция: ср, 14 фев 2007, 19:19 от Джемма

# 7
  • Мнения: 479
И аз искам да ти дам една идея- в момента сме на квартира и тук плотът е много хитро измислен, въпреки, че сигурно е правен преди 20 год.
Та значи има до мивката, на същата височина шкаф, който има чекмедже и под него- вратичка за останалата част на шкафа - т.е. класически кухн. шкаф. Но над чекмеджето, т е. между чекмеджето и плота има вмъкнат още един плот, подвижен и направен от по-тънка плоскост. Като имаш нужда от  повече място, докато готвиш - издърпваш си този плот в посока към тебе, както се издърпва чекмеджето и той си стои така, докато решиш. Удобно е, особено ако имаш малко пространство.
Дано се разбира какво съм обяснила, че нямам възможност да снимам сега.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 902
Златни сте! Благодаря! Да видим как ще се справя с проекта Grinning

# 9
  • Мнения: 2 494
......... плота има вмъкнат още един плот, подвижен и направен от по-тънка плоскост.
Това го вкарват като нова идея, а ето че и преди 20 години се е правело, страшно удобно ми изглежда!
А пералня там ще слагаш ли? Аз искам някакси да я скрия, но ако не е за вграждане дали мога да сложе плот върху нея, че и от двете и страни ще имам шкафове!?!

# 10
  • Майничка
  • Мнения: 12 483
Всъщност този, подвижния плот, в шкафовете отпреди 30-на години е дъската за рязане, тя може да се вади и мие.

Над пералнята аз съм си сложила плот - лежи на две конзоли (като за полица), захванати за стената и на него ми стои микровълновата. Конзолите са от Бриколаж, а плота - от един магазин за мебелни плоскости - там ми го отрязаха и окантваха. Мислех да го правя с възможност за вдигане нагоре и закачане за горните шкафове (като капак на кутия), ако се налага да местя пералнята за ремонт, на нещо ме примързя да мисля панти и тръгнах по линията на най-малкото съпротивление. Сега просто си го махам, ако ми пречи.

Отстрани ми е хладилник. Ако бяха шкафове и мястото м/у тях и пералнята беше малко, бих хванала за шкафовете шини, върху които да легне този плот От двата края той може се отреже (сечението отпред да е  ТТ), така че горния край отстрани да скрива метала и да "лепва" за плота на шкафовете. Но или избираш по-дебел плот, или не слагаш върху него по-тежки неща.

Последна редакция: пт, 16 фев 2007, 13:59 от gargamela

Общи условия

Активация на акаунт