Хормонални пластири ?

  • 6 394
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 975
хормонални пластери.... се казва  Wink
ползват се като противоза4атъ4ни, но са по-малко ефективни.

# 16
  • Мнения: 1 533
Точно пластири се казва.

# 17
  • Мнения: 1 975
Цитат на: _kalina_k
Точно пластири се казва.


никога не съм 4увала някой да каже пластир  Shocked
може би в Бг така ги нари4ат, но интернационално а и при нас са си пластер , което озна4ава лепенка

# 18
  • Мнения: 1 533
Просто така е навлязла тази думичка и се е утвърдила, като много други.

# 19
  • Мнения: 13
Аз използвам тези пластери около година.В USA се казват birth control patch.Страшно са удобни и засега нямам никакъв страничен ефект.Ето ви линк, за които се интересува

http://www.orthoevra.com/

# 20
  • Мнения: 128
Тук има в изобилие, но не смея да ги използвам.Според мнението на зет ми, който е доктор имат вторичните ефекти на всички хормонални таблетки, които се проявяват след години ползване.

# 21
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
На моя позната и направиха гинекологи4на операция. Имаше миома и се наложи да и направят операция. След това не се 4увстваше добре, запо4наха симптомите на "крити4еската" и доктора и изписа такива хормонални  пластери. Тя сподели, 4е от тях се 4увства много добре, лепи си ги отзад на кръста ,  един пластер издържа една седмица. Изглежда много по-добре от хап4ета, залепваш си го и една седмица не мислиш по въпроса.

# 22
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Цитат
Простете за невежеството  много ме е срам обаче кърмещи мами могат ли да ползват противозачатъчни.До сега не съм ползвала и не съм много наясно. Ако някой знае моля да ми отговори и да не ми се смее

Точно тези лепенки не може - защото съдържат двата вида хормони и ще намалее силно млякото.Има едни мини-хапчета,които съдържат само прогестерон и при определени условия могат да се ползват от кърмачки,но пак не е за препоръчване,особено ако нямаш сериозни излишъци на кърма Simple Smile

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Цитат на: brigite
Аз ги ползвах досега (4 месеца) и съм много доволна. Има ги в аптеките в БГ. Може малко да се разлепят отстрани около 2мм ама не пречи. Слага се една лепенка на седмица и пак една се почива. Т.е. три лепенки в месеца. Аз ги предпочетох защото все забравях да пия хапчетата!
И колко струва една лепенка или се продават комлект - 3бр.?

# 24
Ами само в комплект са. То няма да има ефект от една лепенка. Както ако се пропусне вземането на хапче, така и тук. Трябва да се слагат в определен ден.

# 25
  • София
  • Мнения: 6 550
Цитат на: brigite
Аз ги ползвах досега (4 месеца) и съм много доволна. Има ги в аптеките в БГ. Може малко да се разлепят отстрани около 2мм ама не пречи. Слага се една лепенка на седмица и пак една се почива. Т.е. три лепенки в месеца. Аз ги предпочетох защото все забравях да пия хапчетата!


В кои аптеки в БГ ?

# 26
Ами мисля във всички. А ако не - в големите.
В тази на Плиска имаше допреди 4 месеца:)

# 27
  • Мнения: 5 140
Една моя позната преди около година и половина стана като "опитно зайче" с тези пластири и не се оплакваше,чувстваше се добре,скоро не съм я виждала за да сподели как е.Смятам да попитам моята гинеколожка дали са добри.

Общи условия

Активация на акаунт