Какво следва при нисък хемоглобин?

  • 6 984
  • 30
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 10 858
Хемоглобина ми е паднал драстично, както се изрази акушерката в консултацията. Утре ме викат за допълнителни изследвания.
Искам да ви питам при вас как беше при това положение? Има ли риск за бебето? Задължително ли това означава анемия?
Ако може някой да ми обясни малко повече, че не съм наясно Praynig

# 1
  • Мнения: 26
Случва се при много бременни жени. Нямах точно такъв проблем, но знам, че за повишаване е полезно всеки ден да се пие сок от червено цвекло. Сигурно лекарите ще ти предпишат лекарство с желязо.

# 2
  • Мнения: 832
Най вероятно следва пиене на Малтофер. и при мен беше така и дълго време го пиех. Няма да навреди на бебето. Много бременни го пият.

# 3
  • София
  • Мнения: 17 591
Аз по начало съм с нисък, а особено в началото на бременността беше особено зле. Вземи си - непременно - витамини, и също, отделно, желязо за бременни. Т.е, препарат, съдържащ фелязо. Аз пия ferro-fоlgaмma - не знам дали е най-доброто или нещо, просто този препарат ми изписаха - и си смени хранителния режим. Яж повече вътрешности - дробчета, дроб, сърца... особено - свински черен дроб. Аз лично мразя, но... Лошо е, и за бебо. Недохранваш го, и себе си - също. Иначе - каквото ти кажат, като те изследват подробно.

# 4
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Аз пиех малтофер - желязо, като добавка!

# 5
  • Мнения: 990
Най вероятно следва пиене на Малтофер. и при мен беше така и дълго време го пиех. Няма да навреди на бебето. Много бременни го пият.
Да точно така. Аз бях през цялата бременност с много нисък хемоглобин и пиех Малтофер.Яж повече храни богати на желязо-спанак , магданоз,целина.

# 6
  • Русе
  • Мнения: 2 354
аз също бях с доста нисък хемоглобина в началото на 9-я месец. Изписаха ми Сорбифер (а както после разбрах, е също толкова ефективно и Норбифер), това са таблетки желязо, които пих до раждането. А резултата от лекарствата беше положителен още след няколко дни Simple Smile
яж повече шоколад и ядки.
успех! и леко раждане

# 7
  • Мнения: 160
не се притеснявай.при почти всички бременни е така.бебето има нужда от желязо и го изсмуква от теб,особено в последните месеци.резултатът е че твоя хемоглобин пада.ще ти изпиша да приемаш някакъв желязо съдържащ препарат като малтофер например.аз го пия от началото на бременността,а сега съм в 35 гс.чак сега хемоглобина ми се вдигна на 120.важното е да не ти пада под 100,защото тогава е жъзможно бебо да не се храни добре,а ти да се чувстваш много отпаднала.но има много мами тук изкарали бременността си с хемоглобин под 100 и родили здрави бебчета.ако все пак въпреки лекарствата не ти се повиши,ще те пратят при хематолог,който ще ти направи по-специфични изследвания.
не се притеснявай-всичко ще е наред и леко бременеене!

# 8
  • Мнения: 510
 И аз по принцип съм с нисък хемоглобин и през бременността беше паднал още повече, въпреки че пиех витамини. Изписаха ми допълнително Феро-фолгама. Предполага, че и на теб ще ти изпишат да пиеш допълнително желязо.

# 9
  • Мнения: 950
На мен ми бяха изписали Тотема. Също ми казаха да ям повече дробчета, коприва, спанак, лапад.

# 10
  • Мнения: 875
и аз бях така. пих малтофер и започнах да ям месо (защото бях вегетарианка) и се оправих много бързо.

# 11
  • Мнения: 201
И моят хемоглобин беше нисък почти през цялата бременност. Бяха ми изписали за месец желязо съдържащ продукт и ме посъветваха да ям повече храни , богати на желязо. Такива са най-вече копривата , черния дроб /но не пилешки / и шоколадът.  Grinning

# 12
  • София
  • Мнения: 10 858
Благодаря на всички за отговорите Hug
Четох разни неща из нета и се попритесних.
Лошото е, че дробове и месо пък и жълтък хич не ми се ядат Thinking

# 13
  • Мнения: 46 436
Зависи колко е.
По принцип при бремените е с по-ниски стойности, без това да е повод за притеснение  Peace

# 14
  • Някъде във Вселената :)
  • Мнения: 340
Здравей Вивиан, аз също бях с нисък хемоглобин и бях казала на доктора си, че няма да пия никакви хапчета. Започнах да се храня с храни богати на желязо предимно плодове и зеленчуци (аз съм вегетарианка) и за един месец ми беше в нормата. Мога да ти препоръчам да си хапваш цвекло, кестени и елда. Много са богати на желязо. За елдата бях чела, че се смила на брашно и се приема по една лъжичка преди храна. И така около 2 седмици. Желая ти успех.

Общи условия

Активация на акаунт