ЗА БЕБЕТАТА И ШАПКИТЕ

  • 8 673
  • 35
  •   3
Отговори
  • Мнения: 4 244
Много дискусии могат да се водят по темата zа Шапките и бебетата.

Сигруно Ще ме обявите и zа луда. Но само споделям неЩо лично с вас
Обаче Ще ви кажа- слагайте Шапки, даже и преz лятото, особено на новородени и малки до 6-8 месеца
И zа да не съм голословна Ще ви обясня zаЩо.

Малките човечета като се родят сигурно сте zабеляzали колко са големи главите им в сравнение с останалото телце. И то така че вzаимоотноШението е 1 към 3. Освен това костите на главата не са сраснали поне до 6 месец напълно а zнаете чЕ фонтанелата се zатваря чак след 18 месец. Да не говорим че липсва каквато и да е подкожна мастна тъкан като при нас. И малкото мъх по главите им не може да се брои zа коса и да препаzва главата на бебето от каквото и да е било.

С една дума - бебетата губят много телесна температура точно от кожата на главите си.

И вместо да го навличате с беzброй блуzки и пуловери Ще му направите услуга като му сложите една лека памучна Шапчица и тогава може да zабележите че бебетата Ще се чувстват далеч по добре и с по малко дреШки.

Аz като първескиня не бях и чувала zа това Животно бебеШка Шапка и нямах иzобЩо подготвена нито една. Щерката лятно бебе и дето майка ми има един лаф - кой ти е пасал вълци, че и моята работа така.
ОЩе в болницата реШих да иzляzа на раzходка иz парка на болницата. Сложих бебока в кенгуруто и хукнах. Раzмотах се колкото се раzмотах и се качвам аz обратно горе
По zакона zа всемиранта гадост насреЩа ми дежурната детска сестра. Като ме видя как съм иzвела детето навън (28°, силно слънце и вятър) и като ме набра като фотаджийски ръкав - ти да си убиеШ детето ли искаШ и други обидни думи и ругатни, дкато накрая ск човеШки тон ми обясни точно неЩата които описах по горе.

Това ми стана обеЦа на ухото и като купих на Щерката Шапчици от всякакъв сорт едва ли не луднах на тая тема. Като настана есента и zимата при нас, тя беШе на 5-6 месеца и спеШе в спалнята ни, а там беШе доста хладно *-16° и и слагах като спи Шапчица ниЩо че беШе малко по големичка.
Сега и с сина съЩото - и на него все Шапки на главата.

Никога ме съм ги навличала, винаги са се чувствали добре само с по една дреШка повече от мен и са ми иzключително zдрави (беz да броя тук таме по някоя настинка)

Не ви натрапвам моето мнение с тая тема,.
Просто искам да споделя с вас една информация която zа мен беШе много полеzна и да я споделя с вас.

Всяка една от вас може да реШи дали това което сега споделям може да и е от полzа или да ми споделите ваШия опит или мнение.

# 1
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
и аз го знам това за шапките, но не го спазвам много стриктно.

в къщи децата никога не са били с шапки, а на вън..Елина търпи такова нещо на главата си само, ако и е студено. Няколко пъти отбелязвах пробив в защитата, когато бяхме навън при много силно слънце и то след като и обяснявах колко безумно красива е със шапка...и пуста суета...тя се примиряваше:)

# 2
  • Мнения: 8 769
А моята кокона много обича (засега) шапки...пък даже ходи си ги сменя и се радва на себе си пред огледалото...понякога не ми дава в колата да й сваля шапката.... Rolling Eyes Но в къщи и като бебе не е спала с шапка!

# 3
  • Габрово
  • Мнения: 399
Това за шапките и е така и не точно... Първо новородените не трябва изобщо да ги вижда слънцето, защото не могат да регулират температурата си (все още ) та и със и без шапка все тая!
А иначе - явно е въпрос на глава! На Емил му сложих шапка за 1-ви път като беше на два месеца може би - еййййй такъв плач, такова чудо... Смених поне три-четири шапки - малки, големи, тесни, широки, всичките памучни - не и не! Единственото което може да търпи на главата си е качулка и то да е по-свободничка ако може (а е само на 3 месеца все пак...) Та, ако дечицата търпят шапки - слагайте им, ама ако се нервят от тях що да ги мъчим??? Аз например също не търпя шапка - то ме засърбява главата и все за това мисля, пък съм на двайсет и кусур години....

# 4
  • Мнения: 157
Ние в къщи не сме носили шапка, но навън през зимата винаги, а често и през лятото, макар че не бях гледала от тази страна въпроса.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 828
#Shocked моя син винаги е носил шапка под 13 градуса Т...а си
е бръснат почти - въпрос на каляване е

# 6
  • Мнения: 4 244
Цитат на: 3te...ki
Това за шапките и е така и не точно... Първо новородените не трябва изобщо да ги вижда слънцето, защото не могат да регулират температурата си (все още ) та и със и без шапка все тая!
quote]
Какво zначи това пък сега - да не ги иzвеждаме на раzходка ли.
Ми то нали zатова кличките са с гюрук и имат даже и си чадъри
Айде моля ти се не трябвало да виждат слънце - и друго как Ще си получат естествения Вит Д или да ги тъпче непрекъснато с химия, така ли?

# 7
  • Мнения: 81
Знам за шапките и винаги сьм се сьобразявала с това.Само че като поотрасна каката неще и неще шапка Twisted Evil Сега е на три годинки и слага шапка само през зимата лятото само след п
родьлжително убеждаване колко е красива  ladyuu   ladyuu
На бебчо засега слагам но като порасте незнам как ще сме.Най много и него да убеждавам колко е красив #Puppy dog

# 8
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Аз слагам само като го изкъпя и отворя да се проветри стаята.къпем го в стаяата която спи и по време на къпането пускам печка духалка.Затварям вратата като стане 19градуса и махам шапката.Ако ме му я махна аз,до 5 минути той си я сваля като си завърти главата.

# 9
  • Мнения: 522
Наско винаги следя да е с шапка, но само когато е студено или силно пече слънце, защото откъм коса е зле, завалията...

# 10
  • Мнения: 883
Никакви шапки не съм и слагала, чак сега, като стана студено. Главата и е съразмерна с тялото, от както се е родила си е така- изобщо не е голяма, фонтанелата и се затвори на 6 месеца, това го чувам за първи път, честно. Лятото исках да и слагам шапка с козирка, но така и не намерих подходяща- всички и бяха много големи, тази година ще я извеждам и лятото с шапе.
Забравих да кажа, че се роди с много коса (като за новородено), а сега е направо джунгла, влиза и в очите, сплъстява се, защото е много къдрава...абе има.

# 11
  • Мнения: 4 629
Аз на бебо не му слагам шапка в къщи. Знам, че ако е достатъчно топло (а в нас е 22 градуса ) децата не се нуждаят от шапка. А освен тожа не го и навличам. Обличам му боди с къс ръкав и една блузка отгоре, чорапки и панталонче. Е за навън е друго нещо.  Слагала съм му шапка двата пъти като е излизал и ще му слагам и за напред   Grinning

# 12
  • Мнения: 1 077
Цитат
А моята кокона много обича (засега) шапки...пък даже ходи си ги сменя и се радва на себе си пред огледалото...понякога не ми дава в колата да й сваля шапката....


И Ида така...ходи да се фръцка пред огледалото, че си и пее и си пляска. Исках отрано до го превърна в "мода", за да търпи.
 Лятото без кърпа или лека шапка не сме мърдали. Есента започнах да и слагам шапка, когато духа лошо и е под 15 градуса.

# 13
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
шапка само през зимата слагаме, когато е студено.(не ползваме количка вече)
никога не бих сложила шапка на бебе в количка например, камо ли на новородено, нито вкъщи шапка, лятото мнооого рядко.

изобщо съм много, много против шапките още повече на малки бебета.

# 14
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Цитат на: belyata
Цитат
А моята кокона много обича (засега) шапки...пък даже ходи си ги сменя и се радва на себе си пред огледалото...понякога не ми дава в колата да й сваля шапката....


И Ида така...ходи да се фръцка пред огледалото, че си и пее и си пляска. Исках отрано до го превърна в "мода", за да търпи.
 Лятото без кърпа или лека шапка не сме мърдали. Есента започнах да и слагам шапка, когато духа лошо и е под 15 градуса.

И ние като Ида Simple Smile
А с фибите и шноличките какви сме кокони, да не разправям... И се реше пред огледалото (belyata, ти знаеш колко коса има,  Laughing ), и си иска фибите и "тапчето" (шапчето)...

Общи условия

Активация на акаунт