"Мъж за през седмицата"?!

  • 3 123
  • 44
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 555
Ами много грешно постъпваш според мен.
 Другия ти проблем е, че си "мамино момиче". Нещо като мамино синче, дето не смее да се опълчи пред мама и тате, сакън, че ще се раzстроят.
bowuu Крайно време беше някой да ми го каже в очите!
Разбирам иронията ти, но вместо да се засягаш, осъзнай истината в тези думи.
Доста от потребителките тук на 24 са били със собствено семейство и 1-2 деца.
Не е честно приятелят ти да обира негативите за това, че ти нямаш смелост да покажеш на родителите си, че вече си възрастен човек. Ако чакаш те да те осъзнаят, че си пораснала, това няма да стане. И на 80 да станеш, за тях ще си малко момиченце.
Животът си е твой, но замисли се, до кога смяташ да си малка? Как ще гледаш деца един ден? Ще искаш ли разрешение от майка си за всяко решение, което ти се наложи да вземеш?

# 31
  • Мнения: 1 425
...
Все ми се струва, че няма да го харесат. Единствената причина е, че е бил женен. За мен е без значение, но те ... Това няма да го приемат  Cry.
Не е задължително мъжа да си разправя цялата биография на първа среща. Това може да го "спести" отначало, ако мислиш че родителите ти ще са силно против. Да го опознаят като човек, ако е свестен - после и да им каже че е бил женен - пак ще го приемат.

# 32
  • Мнения: 4 380
Не е задължително да ги запознава след като не е сметнала още за нужно. Всеки сам знае най-добре за себе си колко далеч са стигнали нещата, колко сериозна им е връзката. Но едно е сигурно- на тази възраст ежеседмични посещения- това е прекалено! Confused

# 33
  • Мнения: 133
амииии, не ги запознавай... изчакай примерно още 5-10г. те тогава ще го приемат с отворени обятия, като станеш на 40, който и да им заведеш все ще го одобрят - сакън момиченцето им да не остане тогава стара мома.  що за глупости са това?! абе да ви имах проблемите... Sick

# 34
  • Мнения: 2 556
Хайде сега, и да запознаваш родители с всяко гадже не си е работа. Аз навремето направих грешката да представя едно гадже на нашите и те взеха, че решиха, че вече съм женена. Оттогава твърдо реших, че ще ги запознавам вече наистина само когато реша да се женя. А не да правят  дисекция на всяко момче, с което излизам, това е голяма досада.

С мъжа ми сме ходили 5 години и нашите не бяха го виждали. Не защото съм имала каквито и да е притеснения във връзка с него, а защото аз не желаех повече никакви запознанства. При мен не е било особен проблем и мъжа ми не се е натискал да се запознава с нашите. Но пък и аз никога не съм била през уикендите с тях де  Mr. Green Запознахме се с родителите си, когато решихме да се женим и ги пратихме да се опознават на една среща помежду си, на която не присъствахме. Всичко премина доста весело и проблем в това не съм видяла.

# 35
  • Мнения: 25
А ти защо се колебаеш да запознаеш приятеля си с родителите си?
Все ми се струва, че няма да го харесат. Единствената причина е, че е бил женен. За мен е без значение, но те ... Това няма да го приемат  Cry.

Ne se pritesniavay za tova, moya priatel sushto e bil jenen, ima i dete. No ako se durji dobre s teb, ako te vidiat,che si shastliva s nego, niama ot kakvo da se pritesniavash! Samo budi chestna s tiah - tova posle moje da ti e koz! Uspeh!

# 36
  • Мнения: 4 916
Запознай ги . Rolling EyesНяма друг начин.Прав е човекът да се сърди.
Peace

присъединявам се и аз

# 37
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Просто помисли това ли е мъжът с когото искаш да прекараш живота си.Ако е така е време да ги запознаеш.От друга страна едва ли родителите ти искат да прекараш живота си в самота.

# 38
  • Мнения: 2 978
Запознай ги. Нищо лошо няма в това.

Прав е да се сърди и да му минават всякакви мисли през главата. Ами ако той не искаше да те води при техните, а ти го беше запознала с вашите? Погледни от неговата страна.

И много важно като е бил женен. Хора сме и грешим. Това, че майка ти и татко са те родили, че имат деца, прави ли ги безгрешни? Laughing Laughing (майтап)

Пък и в крайна сметка ти ще живееш с него..не те Peace

Успех  bouquet

# 39
  • София
  • Мнения: 2 381
Запознай го с родителите си, но преди това може да си ходиш при тях през уикенд, а не всеки уикенд. Според мен не е нормално на 24 г. (някой беше написал, че си на толкова) да си ходиш всяка седмица при тях и ако не го направиш те да се сърдят или нещо подобно. Ти си достатъчно голяма, за да живееш сама или с приятеля си. Извоювай свободата си пред родителите си. Ако не го направиш сега, цял живот ще се съобразяваш с тях и ще поставяш ЛИЧНИЯ си живот на 2-ро място. Имам една приятелка, която не си извоюва свободата от нейните родители, вече е на 32 г. и те в някои отношения още я мислят за дете, няма си и приятел. Не е нужно да се караш с тях или нещо подобно, а да говориш с тях и да им внушиш, че ВЕЧЕ СИ ГОЛЯМО МОМИЧЕ!

# 40
  • Мнения: 2 891
И аз съм на мнение, че трябва да ги запознаеш. Може да си паснат и да ги навестявате като двойка всяка седмица заедно Wink

# 41
  • Мнения: 343
Бонбонче явно си взима решенията сама и се справя много добре без родителска опека, но държи на семейството си и в това няма нищо лошо, напротив. Привързаността към родителите не е равнозначна на несамостоятелност и инфантилност. На някои хора им е достатъчно да виждат мама и татко веднъж годишно /че и това им е много/, други имат нужда от по-чести контакти. Това е строго индивидуално и универсално правило от рода на “На 24 не е нормално да виждаш родителите си всяка седмица” звучи направо смешно.
Естествено, не трябва да се пренебрегва  приятелят. Най-добрият вариант според мен е да се съчетават мероприятията, когато това е възможно. А запознаването на консервативни родители с гаджето си е сериозно изпитание.  Sick Ама няма как да се избегне. А колкото повече се отлага, толкова повече се изнервя човек, така че... Смело ги запознавай Grinning

# 42
  • Мнения: 1 418
Е това не го разбирам.
Живееш с него,а казваш,че родителите ти са консервативни.
Рано или късно ще разберат.
И какво като е бил женен?
Да не е прокажен?
И аз съм разведена,но родителите на сегашният ми мъж не ме гледат като извънземна.
Дали си бил женен,или си имал приятел(ка) незнам си колко години-не е ли все едно?
Уф,направо откачам от такива отживелици.

# 43
  • Мнения: 7 474
Запознай ги, дали сега или по-късно все тая. А това , че е бил женен можеш да им го спестиш като за начало Thinking, ако чак толкова те притеснява, макар че не виждам нищо лошо в това.

# 44
  • Мнения: 953
ако питаш мен - запознай ги.не си права да го държиш настрана.прав е да се сърди.още повече че почивните дни вместо да правите нещо заедно вие сте разделени.колкото и консервативни да са твоите родители - ще преживеят факта че дъщеря им живее с мъж.то рано или късно ще се случи,така че не е нужно да има обидени. в твоите ръце е щастието ти и на приятеля ти.и спокойствието ви най-вече.
отивате двамата,запознавате ги ,казвате им че живеете заедно и си тръгваш.т.е. даваш им време да преосмислят и да свикнат с идеята.след две седмици отивате пак и така ще е всичко наред.
успех.

Общи условия

Активация на акаунт