Сокчетата на HiPP

  • 607
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 425
Момичета, започнах да давам на моя бебок сокчета. До сега давах от ябълка, но прясно изцеден. Сега реших да давам на Хипп. Кажете ми моля ви, вие по колко давате. Педиатърката ми препоръча по 30 гр сутрин и по 30 гр. слетобед.
Искам да ви питам и още нещо за сокчетата на Хипп. Като се отвори шишенцето, колко дни може да се съхранява  в хладилник. За съжаление на етикета нищо не пише. Това означава ли, че не може да се съхранява след отваряне  newsm78
А вие давате ли от тези сокчета или предпочитате прясно изцедените?

# 1
  • някъде
  • Мнения: 4 955
не можах да го изтрия  Blush

# 2
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Не знам по колко трябва да се дава, аз му давам когато видя че е жаден и му се събират около 100-150 мл на ден, много рядко и малко повече! Разреждам го с вода, за да не е много концентрирано- на 100мл сок сипвам около 40-50мл вода! Прясно изцедени не съм давала досега!
По въпроса за съхранението- два дни давам един сок, и ако не се лъжа от вътрешната страна на етикета- трябва да го отлепиш ще прочетеш- пише 2 или 3 дни отворен, не повече!

# 3
  • Мнения: 2 818
Отдавна не съм давала такъв сок, но ми се върти в ума, че има указание от другата страна на етикета... като го откъснеш...  Иначе си спомням, че е добре да се разреждат....

# 4
  • UK
  • Мнения: 1 334
На етикета пише до три дни.

# 5
  • Мнения: 2 309
Аз лично на 5 месеца не съм давала нищо различно от кърма, наскоро я пробвах със сок от ябълка и беше отвратена, преди седмица дадох на Хип синя слива - пи го три дни подред по 100 гр. наведнъж, по принцип на всички бурканчета на Хип срока на годност е от вътрешната страна на етикета, просто трябва да го отлепиш.

# 6
  • Мнения: 535
Сок на тази възраст не съм давала. А иначе смятам,че е добре да се разреди с малко водичка Thinking

# 7
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Давам колкото й се пие, не разреждам. Обикновено изпива по около 100 мл дневно, зависи и от сокчето. От друга стране не й давам всеки ден сок.
Иначе всички срокове на съхранение на продуктите на Хип ги пише под етикета, просто трябва или да го срежеш, или разкъсаш етикета. Повечето от сокчетата се съхраняват до 3 дена в хладилник, но за всяко сокче е хубаво да си го провериш сама.

# 8
  • Мнения: 374
И аз давах сокче по 30-40гр. на вашата възраст сутрин и следобяд /не винаги/. Съхранявам го до 3 дни в хладилника, след този срок - аз го допивах.

# 9
  • София
  • Мнения: 480
Давах му 1 сокче за два дни, сипвах му половината в шише и си пиеше колкото иска. В повечето случаи му оставаше. Не съм го разреждала. Беше обаче по-големичък от твоето като започнах да му давам.

# 10
  • Мнения: 1 425
Много ви благодаря за бързите отговори.   bouquet Наистина не се сетих, че може да го пише от другата страна на етикета  Laughing
Колкото до сока ние го започнахме, защото Даниел е само на кърма, но от известно време се запича и педиатърката препоръча да давам сок от ябълка. За сега други сокове не мисля да въвеждам.

# 11
  • Мнения: 903
Аз давам прясно изцедена ябълка и морков и от време на време от сокчетата на Хип или Гербер ... Мисля, че е по- добре да се дава в началото прясно изцедена ябълка (лично мнение).

# 12
  • някъде
  • Мнения: 4 955
За запека не е ли по-добре круша и сини сливи, вместо ябълка? Аз поне такива сокове му давам като се запече!

Общи условия

Активация на акаунт