за сгъваемите легла-кошарки

  • 8 551
  • 84
  •   1
Отговори
  • Мнения: 873
здравейте!
мислим и умуваме със съпруга ми дали да не купим едно легло-кошарка от тези,които се сгъват. Thinkingне за постоянно де,ама си мислим да стои в къщата на баба на бебо и като ходим на вилата,да си го носим с нас.нали се сещате-става въпрос за онези легълца от плат и тръбички,които се събират в чанта,а цената им варира от 80 до 180лв.чудим се колко ли е стабилно това чудо и колко време бебо може да изкара с него Thinking.иначе за постоянно ще му вземем дървено легло,което ще си е вкъщи.ако има мами с опит с тези легла-кошарки(положителен или отрицателен),нека сподели Simple Smile мерси за което  bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 3 064
Имаме такова и Борис си спи  в него вкъщи. Удобно е. Ако отидем някъде, ще си бъде в собственото легло и ще се чувства добре, така мисля. Нашето е Чиполино - Сафари.

# 2
  • Мнения: 11 003
Изглеждат ми удобни и стабилни  Peace
И ние сме се насочили към такова легло, но не мога да разбера ще ми трябва ли матрак за подвижното 2-ро ниво, в което бебче спи, докато е малко?
Ако няма матрак, как ще го застеля с чаршаф, то си е една мрежа с плат  newsm78

# 3
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Ние сме с Чиполино,още спим в него и то постоянно.Така като гледам до 3 год. май ще изкара.Много е стабилно и в някои отношения е по-добро от дървените.Купува се и матраче,има едни сгъваеми дълги 120 см.

# 4
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Мисля, че си се ориентирала подходящо. така бебето ще си е в отделно легло навсякъде. Препоръчвам ти ако искаш да си купиш такова легълце за началото и после като почнете да мърдате  напред- назад да вземете и дървето за у вас, а другото да ви е за у бабите и т. н.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 706
http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=3431

Имаме такова.  Много съм доволна, върши ми чудесна работа, леко е и е много лесно да се мести из стаята ако се набожи. Аз лично го местя понякога на слънце /когато има/ близо до прозореца и оставям малката по памперс да рита свободно. Вече 6 месеца го ползвам, бебка спи все още на горното ниво, не е дало дефекти, макар че голямо въртене и блъскане с крачета търпи. Мисля че няма да съжаляваш ако си купиш сгъваема кошарка, още повече след като ще пътувате.

# 6
  • Средната земя
  • Мнения: 371
Много съм доволна! Нашето е на Чико. Няколко месеца го местихме от стая встая и не е мръднало. Много е удобно от тази гледна точка, а и не се притеснявам, че Жани ще се удари като се върти. Купихме и матрак Магнифлекс и засега е още на второто ниво. Има недостатък, че не можеш да виждаш бебето като си легнала (докато е на второто ниво),  трябва да се изправяш всеки път. Гледай да има цип отстрани, че като порасне да не го вдигаш, ами да си излиза самичко. Айде успешна покупка!

# 7
  • Мнения: 910
На нас ни бяха дали кошара Чико и съм много доволна,даже от 8 месеца Даниела спеше в нея,тъй като започна да пада от леглото си.


Гледай да има цип отстрани, че като порасне да не го вдигаш, ами да си излиза самичко. Айде успешна покупка!
Peace

# 8
  • Мнения: 1 949
Изглеждат ми удобни и стабилни  Peace
И ние сме се насочили към такова легло, но не мога да разбера ще ми трябва ли матрак за подвижното 2-ро ниво, в което бебче спи, докато е малко?
Ако няма матрак, как ще го застеля с чаршаф, то си е една мрежа с плат  newsm78

По принцип има някаква твърда подложка, дебела ок.2-3см, която може да се застели с чаршаф. Но ние предпочетохме да купим и матрак. Сега, когато леглото е в най-долно положение, Криси пак си спи на матрак и мисля, че това е по-удобният вариант.

Иначе по темата - аз съм ЗА тези легла, защото:
1.Мрежата изключва използването на обиколник, през който бебето не вижда и ти не го виждаш.
2.Когато започне да се движи повече, няма опасност да си удари главата в дървена решетка. Или пък да си заклещи крачето или ръчичката м-у дървените преградки

3.Може да се сваля почти до земята (другите мисля че могат само до някъде) и преградата им тогава е висока и бебо не може да се прехвърли през нея.
4.Може да се пренася

# 9
  • Мнения: 193
Ние си купихме такова легло-кошара точно за тази цел - да стои у бабата Simple Smile Понеже всяка събота и неделя ходя на гости в майка ми, кошарката си му е там и си спи най-спокойно детето. Много е удобно и за пътуване - ходихме на море - кошарката с нас.
За мен е изключително удачна покупка.

# 10
  • Мнения: 170
И Мони спинка в такава , използваме я за през деня , защото ми е по-удобно да е по-близко до мен, в началото от това ходене нагоре -надолу по етажите след секциото ми беше доста трудно.А вечер спинка  в дървена , насочили сте се в правилната посока smile3521

# 11
  • Мнения: 1 216
Сгъваемите легла-кошарки, които имат две крачета по средата и колелца изглеждат доста здрави. На нас ще ни се наложи да купуваме легло но още не сме решили ново за баткото ли да купим или ново за бебе, При вариант за бебо ще е такова легло-кошарка

# 12
  • Мнения: 574
Правилно си се насочила,Синома и до сега спинка в него а не на дървената кошара !

# 13
  • Мнения: 1 029
Имаме комбинирана кошара за спане и игра на Graco и съм много доволна. Наистина е много практична и удобна.  Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 1 248
И ние сме с такова.Първото ни дете има дървено,но сега си купихме такова.Много наши приятели имат и както те и ние сме доволни.Само допълнително си купихме матрак.Нашето легло е на БЕРТОНИ.Не е задължително да се купува скъпо , разликата ама наистина е само в МАРКАТА.Живот и здраве и на море и навсякъде ще го носим. Peace

# 15
  • Мнения: 1 183
И ние сме  с такава на Чиполино и си спинка постоянно в нея и съм много доволна за сега  Peace

# 16
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Нашата кошарка е на Кангаро,много съм доволна от нея.Купили сме допълнително матрак и мисля че доста дълго ще я използваме.А и като тръгнем да пътуваме някъде я взимаме с нас,какво по удобно от това.!!  bouquet

# 17
  • Мнения: 7 640
имам и дървена, и сгъваема кошара.
Вторите са за временна употреба, според мен.

# 18
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Ние сме с такова легло със същата цел, за при баби, дядовци, за път. Иначе вкъщи си има дървена кошара, която след време ще стане на голямо легло. Доволна съм от сгъваемото легло, за път е превъзходно. Имам мами, които си отглеждат децата в такива креватчета и са доволни. Единствено не съм доволна от послелката за преповиване, много е паянтова, но това не е болка за умиране.

# 19
  • Мнения: 2 309
Купихме такава кошара с много мерак като бях бременна, взехме и кокосов матрак към нея, беше чуднааа, само дето беба спа точно три пъти в нея Mr. Greenсега спи в нашето легло,а кошарата е склад за играчки, ако все пак си я ползвате по предназначение препоръчвам нашата - Хаук, по-скъпа е, но е много стабилна.

# 20
  • София
  • Мнения: 270
Дъщеря ми спи в такова от както се е родила.  Удобно е. Най-вече когато прохожда бебто и пада много. Няма опастност да се удари в решетките. Но разбира се след като се свали нивото. Като започна да се изправя купихме дюшече, сложихме една дървена подпора отдолу, за по-твърдичко. И така си го ползваме доста време вече. Носили сме го и с нас на гости ( без матрака де  Wink ).

# 21
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
http://www.chipolino.com/catalog.php?lang=bg&category=91&type=2


Имаме точно този модел.Подариха ни го и много ми е удобно тъй като живеем в къща и си го разнасям по етажите без проблем.Отделно в неговата стая има и дървена кошара, тя също е незаменима особенно като поотрасне малко.

# 22
  • Мнения: 192
Изглеждат ми удобни и стабилни  Peace
И ние сме се насочили към такова легло, но не мога да разбера ще ми трябва ли матрак за подвижното 2-ро ниво, в което бебче спи, докато е малко?
Ако няма матрак, как ще го застеля с чаршаф, то си е една мрежа с плат  newsm78

Матрак трябва, защото освен, че не можеш да го застелеш е и доста твърдо. Ние купихме сгъваем на 3 матрак с дебелина 5 см. Така хем можеш да го пренасяш лесно, хем остава достатъчно преграда отстрани на 2-то ниво. Пробвах да сложа матрак от 10-12 см. и се оказа, че почти се изравнява с преградата.

ето така изглежда с матрачето http://snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=2179355

# 23
  • Мнения: 601
Ние сме с такива и съм доволна. Само когато започнаха да се изправят в леглата, им удължих лентите, на които се слага матрака.

# 24
  • Мнения: 3 500
Да, вземете си. Много полезна вещ. И нашето стои при баба й и дядо й у тях, та като я оставим за цяла нощ да има къде да спи. Носили сме я и при другите баба и дядо в провинцията пак със същата цел /за спане и игра/. Тя се сгъва като сакче и е удобна. Живот и здраве лятото като отидем на море ще можем да я вземем. Лесно преносимо, лесно сгъваемо - с две ръце съм за  Peace Peace

# 25
  • Мнения: 100
Здравейте,
ние също ползваме кошара Travel Kid - Bertoni. Страшно съм доволна поради няколко причини:
- ако беше дървена, Любчо да си е потрошил главата много пъти (като знам какво мятане настана като откри, че може да се изправя сам в кошарата);
- може да се мести навсякъде вкъщи и да си я носиш на вила, гости, море и т.н (сгъването и разгъването става за 1мин.);
- мога да кажа от опит, че е много здрава, защото и до ден днешен търпи голям терор (скачане, бутане, ритане) и все още не се е счупила;
- като беше по-малък, когато се събудеше нощно време, го залюлявах дори без да ставам и заспиваше отново;
Първоначално Любчо спеше само върху подложката, по-късно купихме матраче - 30лв, сгъваемо. Успех в избора!

# 26
  • Мнения: 4 629
Добра ви е идеята да си купите и кошарка освен леглото. На нас ни върши много работа, когато пътуваме някъде  Peace

# 27
Имаме такова и Борис си спи  в него вкъщи. Удобно е. Ако отидем някъде, ще си бъде в собственото легло и ще се чувства добре, така мисля. Нашето е Чиполино - Сафари.
Peace

# 28
  • Мнения: 1
привет!тези кошарки наистана са много удобни и стабилни,единствения проблем е че трябва да си поръчаш матрак отделно!

# 29
  • Мнения: 1 064
Ние също взехме и легло, и сгъваема кошара на нашия син...засега кошарата сме я ползвали само два пъти, но според мен ще ни върши много добра работа, когато оставяме малкия при някоя баба или когато пътуваме...Добра инвестиция е! Peace

# 30
  • Мнения: 949
привет!тези кошарки наистана са много удобни и стабилни,единствения проблем е че трябва да си поръчаш матрак отделно!
Peace

# 31
  • Мнения: 950
Откакто се е родила мойта сме с такова легло. Много сме доволни. Дори като се върти вътре не може да се удари така както ако е в дървено легло.

# 32
  • Мнения: 118
Малката спи в сгъваемо легло . Сега се чудя ,защо преди 7 год . не сме взели  и за баткото. Многоо е практично и безопасно.

# 33
  • София
  • Мнения: 6 954
Точно за гостуване и за ходене на почивка са много удобни.Нашата е на Бертони ,с 2 нива е и цип отстрани ,
струваше 119лв:     Сега стои при майка ми и когато ходим там малката си влиза и излиза през отвора , в момента я ползваме повече за игра,но когато ходим на почивка си спи в нея  Peace

# 34
  • Мнения: 2 015
Само аз ли не съм доволна от тези легла?

# 35
Имаме и дървена и сгъваема ко6ара, но определено предпо4итам сгъваемата за6тото е много по сигурна. Дървената само стой и явно скоро 6те я разглобя да не ми заема място.

# 36
  • Мнения: 2 498
Имаме и дървена и сгъваема кошара....сгъваемата я ползваме само, когато ходим на почивка.....

# 37
  • Мнения: 601
Здравейте,
ние също ползваме кошара Travel Kid - Bertoni. Страшно съм доволна поради няколко причини:
- ако беше дървена, Любчо да си е потрошил главата много пъти (като знам какво мятане настана като откри, че може да се изправя сам в кошарата);
- може да се мести навсякъде вкъщи и да си я носиш на вила, гости, море и т.н (сгъването и разгъването става за 1мин.);
- мога да кажа от опит, че е много здрава, защото и до ден днешен търпи голям терор (скачане, бутане, ритане) и все още не се е счупила;
- като беше по-малък, когато се събудеше нощно време, го залюлявах дори без да ставам и заспиваше отново;
Първоначално Любчо спеше само върху подложката, по-късно купихме матраче - 30лв, сгъваемо. Успех в избора!
  newsm10

# 38
  • Мнения: 261
И ние имме и дървена и сгъваема кошара. Когато се роди баткото още го запасихме и с двете. Емо спа в сгъваемата до към 2 годишен.
Много е удобна и сигурна. Сега Калоян я използва. Така, че съвета ми е да не се замисляш, а да я взимаш. Имам приятелка, чиято дъщеря е използва до 4 годишна възраст.

# 39
  • Мнения: 2 242
Зори спи в такова легло за постоянно вече почти 2г. За бъдещото бебе пак такава кошара ще вземем.
На мои познати децата спят в кошари и след 3г възраст.
Предимствата са му безспорни и даже се чудя защо още се купуват масивните дървени легла.

Кошарите са:
-лесно преносими (Зори винаги си спи в леглото независимо къде пътуваме
- лесно се чистят (с мокра гъба или в краен случай под душа)
- лесно се местят (с едната ръка го вдигам с другата чистя с прахосмукачка)
- бебето не може да се удари (не се налагат обиколници възглавници и всякякви подобни опасни приспособления)
- бебето не може да си провира ръцете и краката (почти всичките ми познати с дървени кошари са се оплаквали от подобни опасни ситуации)
- по–здрави са и по-трудно се амортизират от дървените (лично мнение)

Понеже на времето и аз имах колебания, но мами с опит ме убедиха, сега и аз на свои ред съм голям агитатор – аз съм категорично ЗА сгъваема кошара  Peace!

# 40
  • Мнения: 1 446
имам и дървена, и сгъваема кошара.
Вторите са за временна употреба, според мен.

Peace

# 41
  • Мнения: 374
Ние сме с такова. Купихме го от Илиянци за 95 лева. Първоначално бях много скептично настроена към това легло-кошара, наричах го "палатка". Ноооо, сега съм много доволна, защото ние често пътуваме и си го носим с нас, детето си спи в него. Вече почти една година  го ползваме и не съжалявам,че го купихме.

# 42
  • София
  • Мнения: 847
А откъде може да се купи сгъваема кошара на Грако?

Благодаря!

# 43
  • София
  • Мнения: 4 294
И ние имаме сгъваемо легло на АВС дизайн от Бебемаркет, но не го ползваме за постоянно. В къщи си имаме дървено креватче. Сгъваемото легло го ползвахме за игра когато не можеше да ходи. Сега го използваме само за спане като ходим при бабите, на море или другаде.

# 44
  • Мнения: 2 622
И ние сме с такова легло-Чиполино Сафари.Да,леко и удобно е,само че мойта беба не иска и да чуе за долното ниво.Все още спи на горното,ползваме го и за игра.

# 45
  • София
  • Мнения: 549
Имаме такова и Борис си спи  в него вкъщи. Удобно е. Ако отидем някъде, ще си бъде в собственото легло и ще се чувства добре, така мисля. Нашето е Чиполино - Сафари.
   Peace


И ние така Mr. Green

# 46
  • Мнения: 44
И ние си взехме такава кошара за при баба и сме много доволни!Даже съжалавам че за вкъщи не взехме същата!

# 47
  • Мнения: 873
здравейте!
много благодаря ви много на всички за отговорите! Hug явно тези неща са по-стабилни,отколкото изглеждат и като начало ще си посрещнем бебо в едно такова легло-още повече че ще го раждаме в Русе,а живеем в Тръново.иначе мислим да прекараме лятото на вилата,за да се спасим от жегите(ако изобщо има такива),а и на вилата има градинка,по-просторно е.помогнахте ни да вземем решение.и ние си мислехме за такова легло плюс сгъваем матрак.знам че е малко нетрадиционно,но дано върши работа Simple Smile весело майчинство на всички   bouquet

# 48
  • София
  • Мнения: 2 851
И ние със същата цел-за бабите най-вече, пък и много обичаме да пътуваме. Иначе вкъщи си имаме дървена, само дето в нея спи през нощта, а през навсякъде другаде, но не и в кошарата.

# 49
  • Мнения: 5
Аз май съм от много малкото с двете ръце против тези кошари!Изглежда ми най-малко нелепо новородено,крехко същество да се поставя в пластмасова кутия тип палатка,произведена в Китай ,със съмнително качество..на цена от 100 и няколко лв! Извинявайте,но на някои мами дънките или тенджерите им за вкъщи струват далеч повече. Вие с вашите татковци на опънат брезент с 5 см матрак ли спите? Никъде по чужди сайтове не намирам в графата обзавеждане на детска стая такъв тип кошари.  Не ме разбирайте погрешно,не отричам качествата им,когато се налага да се пътува някъде и трябва инцидентно да се осигури място за спане на детето!От тази гледна точка си струват и парите и всичко.
Без да искам да обиждам никого,става ми ужасно тъжно за деца,които се събуждат всяка сутрин в ниско качествен бризент закупен заради побългарените разбирание на техните РОДИТЕЛИ за комфорт !
Последно на кого е важно да му е удобно в крайна сметка?
 newsm41

# 50
  • Мнения: 2 242
ХЕхееее Joy е по нелогично обоснован довод не се сещам да съм срещала. Olimpiq изхвърляш се Shocked, неподготвена при това Wink. И как ще обясниш факта че има сгъвами кошари и за над 300лв, а има и за по 200лв - произведени в ЕС по ИСО стандарти за качество и сигурност...
А на вашата рокфелерова кошара кои са номерата на ИСО-тата дето ги пише в документацията й, какви са използваните материали?...

Както има нискокачествени сгъваеми така има и нискокачествени дървени кошари, и цената не винаги е критерии. Тук темата е не да си мерим пишките по това кой колко пари хвърля по отглеждането, а да дадем съвет от гледна точка на опита си Peace. Та преди да се изцепиш с подобни глобални заключения я по-добре повечко помисли, попрочети, а най-добре пробвай.

ПС. не ти разбрах как правиш връзката матрак-кошара, но да ти кажа да знаеш за друг път:  матрака може да се купи отделно, нашият е ортопедичен пенолатекс на белгийска фирма (такъв си избрахме)

Последна редакция: чт, 15 фев 2007, 22:34 от Slavi

# 51
  • Мнения: 2 849
Заслужават си парите ,голямо удобство са .Не си струва да се хвърляш на много скъп модел . Peace

# 52
  • Мнения: 5
Slavi 1crib
А сега без да се заяждаме:
1.не става въпрос за това кой колко пари ще дава,а това за какво ги дава.Не ми е логично да се купува Travel Cot  за ежедневно ползване.Нека който желае,когато тръгва на някъде да си вземе преносимата кошара колкото и струваща да е тя (по-скъпите,на известните марки..тези с ИСО стандарт за качество са по-качествена версия на китайските,но не ги прави легла за ежедневно ползване ...те си остават преносими кошари за екстремни ситуации или чисто и просто кошари за игра)
Предишното ми мнение беше към мамите,които остават децата си да спат там 4 години
Преносимата кошара е еквивалент на походното легло! Всички го имаме,но не спим на него вкъщи!
В крайна сметка всеки прави избора си сам....някои хора предпочитат легло тип шкаф,други легло тип къмпинг,аз искам леглото на бебо да прилича на легло Wink
Лека нощ!Отивам да спинкам Twisted Evil

# 53
  • Мнения: 2 242
hahaha Joy hahaha Joy голям смях пада
но аз съм до тук Stop все пак имаме изброените от теб легла и с удоволствие бих поспорила при разумни доводи, но както казах трябва да опиташ за да можеш да сравниш нещата.

Между другото ме подсети – единственото което не ми хареса на сгъваемата е че дъното е от плоскости (за да се събира кошарата). Ортопеда ни посъветва да сложим цяла твърда плоскост – и така и направихме, поръчахме си я от бриколаж и не я слагаме само, когато пътуваме.

# 54
  • Мнения: 54
На голямата ми дъщеря бяхме взели Чико спа в нея до 4 год много я обичаше, а на малката взехме обикновенно дървено легло и сгъваема кошара така не се притесняваме когато отиваме някъде дали ще има бебешко легло и в бабите я носим и за игра я ползваме ужасно е удобно за всички - хем детето си я познава , хем ние не се притесняваме че ще се чувства неконфортно! Peace

# 55
  • Мнения: 8 917
Имаме Чиполино - ползвахме го до 10 месеца, след това купихме дървено по-голямо и сега го ползваме за път. Peace

# 56
  • Мнения: 2 011
Аз май съм от много малкото с двете ръце против тези кошари!Изглежда ми най-малко нелепо новородено,крехко същество да се поставя в пластмасова кутия тип палатка,произведена в Китай ,със съмнително качество..на цена от 100 и няколко лв! Извинявайте,но на някои мами дънките или тенджерите им за вкъщи струват далеч повече. Вие с вашите татковци на опънат брезент с 5 см матрак ли спите? Никъде по чужди сайтове не намирам в графата обзавеждане на детска стая такъв тип кошари.  Не ме разбирайте погрешно,не отричам качествата им,когато се налага да се пътува някъде и трябва инцидентно да се осигури място за спане на детето!От тази гледна точка си струват и парите и всичко.
Без да искам да обиждам никого,става ми ужасно тъжно за деца,които се събуждат всяка сутрин в ниско качествен бризент закупен заради побългарените разбирание на техните РОДИТЕЛИ за комфорт !
Последно на кого е важно да му е удобно в крайна сметка?
 newsm41
Доста снобско  и необосновано   newsm11

# 57
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
.... беше чуднааа, само дето беба спа точно три пъти в нея Mr. Greenсега спи в нашето легло,а кошарата е склад за играчки...
Имаме такава в Гърция при баба и дядо, спал е 5-6 пъти в нея, но пък през деня се заиграва вътре с играчки. Преобличам го след къпане върху подложката.

# 58
сега бих си купила от новите модели на чико , а преди сивзех на чиполино Simple Smile

# 59
  • Мнения: 480
Супер е това легло!!!  Peace  Peace Носихме си го на морето, на балкана, навсякъде.
1.Когато е на горно ниво може да се люшка
2.Долното му ниво е доста ниско-детето не може да падне
3.През ципа си влиза и излиза само(когато вече може)
4.Не се удря в гадни табли, няма решетки да си провре ръце,крака и т.н.
Пише, че е до 12 мес.,но ние още спим в него!

# 60
  • Мнения: 480
Slavi 1crib
А сега без да се заяждаме:
1.не става въпрос за това кой колко пари ще дава,а това за какво ги дава.Не ми е логично да се купува Travel Cot  за ежедневно ползване.Нека който желае,когато тръгва на някъде да си вземе преносимата кошара колкото и струваща да е тя (по-скъпите,на известните марки..тези с ИСО стандарт за качество са по-качествена версия на китайските,но не ги прави легла за ежедневно ползване ...те си остават преносими кошари за екстремни ситуации или чисто и просто кошари за игра)
Предишното ми мнение беше към мамите,които остават децата си да спат там 4 години
Преносимата кошара е еквивалент на походното легло! Всички го имаме,но не спим на него вкъщи!
В крайна сметка всеки прави избора си сам....някои хора предпочитат легло тип шкаф,други легло тип къмпинг,аз искам леглото на бебо да прилича на легло Wink
Лека нощ!Отивам да спинкам Twisted Evil

олимпия,май идеята ти е да се заяждаш???!!!
доста злобно!кажи какво ползваш и как го ползваш,за и против,ама не плюй РОДИТЕЛИТЕ! уф,как се ядосах!моля, не ми отговаряйте

# 61
  • БГ
  • Мнения: 1 161
Супер е това легло!!!  Peace  Peace Носихме си го на морето, на балкана, навсякъде.
1.Когато е на горно ниво може да се люшка
2.Долното му ниво е доста ниско-детето не може да падне
3.През ципа си влиза и излиза само(когато вече може)
4.Не се удря в гадни табли, няма решетки да си провре ръце,крака и т.н.
Пише, че е до 12 мес.,но ние още спим в него!


Точно така е и при нас!!! Когато бяхме на горно ниво си взехме 10см-рово дунапренено дюшече, сега сме на долно ниво и сме с обикновен дюшек! В Пловдив имаме дървено легло и няма да ви казвам с колко синини и рани се връщаме, когато сме пропуснали да си носим сгъваемото!

# 62
  • Мнения: 7 640
аз също смятам, че това са преносими легла, за ползване при нужда.
За постоянно са неприемливи.

# 63
  • Мнения: 121
За, за ,за newsm10. Сташно ми е удобно, и съм на мнение  че е по безопасно от дървените.Ние също имаме сип отстрни и съм сигурна че е по добре да си влиза и излиза от там , отколкото да треперя дали няма да прескочи през решетките. Ние ползваме Бертони Peace

# 64
  • Мнения: 5
До всички които съм обидила по един или друг начин:
1.Моля за извинение,не искам да критикувам избора Ви.Направих го по-рано,сега съжалявам.
Каква кошара ползвам аз ли ...съвсем нормална дървена с решетки,колелца и нива за матрака( не уточнявам марка)!
Защо ли:
-материал-естествен
-конструкция- стабилна!!!!!!
-подматрачна рамка-ламели!!!!(до всички мами-не само матрака е от значение,а на какво е сложен той!; и ако някой каже..да но ние сложихме цяла плоскост(на мястото на тази с която се купува кошарата)-обяснете ми на какво се държи тя?-на найлоновите удължители за 2-ро ниво или на едно алуминиево краче за първо?!?)За добрия сън са необходими 2 неща- стабилна опора и комфортен матрак.Дървените и ПДЧ легла осигуряват здрава конструкция,позволяваща закрепянето на стабилна подматрачна рамка.
В много сайтове рекламиращи Travel Cots на Graco,Chicco,Babylove,etc..пише следното нещо:
Travel/Portable cots are intended for temporary use and for travelling purposes only, and not for long-term or permanent use.
EN 716- изискване на ЕС за качество и сигурност на детските кошари- погледнете ако искате и после може пак да си приказваме.
Да в дървените легла децата се удрят и ги боли-това е съвсем в реда на нещата-развиват се рефлекси+ децата се учат да се изправят по-рано!
Заклещвали си ръце,крака -това се получава,когато производителите не спазват задължителните отстояния м/у летвите.
И т.н и т.н мога да говоря цял ден...проучила съм въпроса сериозно..
До всички мами: спрете да слушате какво ви говорят в магазините.Някой винаги има полза от това вие да си мислите,че сте направили най-доброто за детето си,дори и да не е така! Искам да ми отговори някоя мама,на която в магазина докато се е чудила дали да си купи преносима кошара или легло поне една продавачка я е попитала-за какво ще го ползва...дали за сън или за път и игра.
Няма да пиша повече по тази тема!

# 65
Деца бийте си главите в стената да ви споходи по-рано еволюцията... производители знайте че детското пръстче първоначално е 1-2 см и му мислете Twisted Evil ... и накрая - да живеят ЛАМЕЛИТЕ (една наистина сериозна конструкция)  hahaha

По темата - имаме и дървена и сгъваема. 1 месец след като ни подариха сгъваемата закарахме другата при бабата.

На Олимпия или детето е малко или има ‘спящата красавица’, а мен ме съмнява че въобще има дете (след всичко изписано). Та ако имаше синковец като моя друга песен щеше да пее, и с останалите от ламелите здрави летви щеше да си бие главата (по кекаво нещо у дома не сме имали).
Та моят Боби първо почна да гризе едната табла от естествен дървен материал! После цяло лято така и не свикнах да го заварвам с висящ крайник през пръчките. И след като почна да използва ежедневно леглото като батут разказа играта на стабилната дървена конструкция! На 11м счупи едната пръчка от прекрасният естествен дървен материал и ми писна. Поискахме си за първият рожден ден сгъваема, по-лошо не можеше да бъде. Щом видях кое е лесно, удобно и безопасно, повече не искам и да чуя за тези дървени кютуци!

ПС ако някой се чуди какво е това инженерно чудо ламел, ето тези прекрасни естествени пръчки http://www.niva-t-caruso.com/lameli.html които казват едно прекрасно ПУК/ ТРЯС при непредвиден товар  hahaha

Последна редакция: нд, 18 фев 2007, 12:54 от milenkova

# 66
  • Мнения: 2 577
От както се е родил, нашият син е в класическо детско легло -кошарка с решетки.
Като стана на 6 месеца му купихме и сгъваема кошарка.
Не мога да си представя, че сгъваемото кошарка може да замести истинското си легълце.
Под кошарка за игра, както е написано и на инструкициите аз не разбирам легло за спане.
Да, изключително удобно е за път и някъде ако трябва да се спи извън къщи. Да, изключително удобно е за игра - най-безопасно е.
Обаче детето не може да се хване, за да се изправи ако иска. нашия горкия иска, но няма как да се хване и стои на коленца.
В другото легло си спинка, изправя се за решетки те - е да - паса, удря се чат пат , ама всички в такива легла сме гледане, пък сме си ок.
Въобще не е удобно за постоянно да спиш на него.
Представете си да спиш в спалня с матрак и в сгъваемо легло.
Има ли разлика? newsm78
Според мен има.
Ако си го приспособиш с някакви допълнителни ватраци може и да става - не знам.
Другото много лошонещо на тезилегла е , че са много ниско до земята.
Всеки знае, че долу на замеята въздухът винаги е по-студен. Особено зимата направете си експеримент и сложете термометъра долу на нивото на сгъваемата кошара и после на нормално ниво да видите каква разлика има.
Много мои познати се оплакват, че децата често подсмърчат от тези легла и се принудиха да си купят истински.
Много е удобно за първите 6 месеца ако има горната част - тогава е наистина удобно, но като се махв(не и остане само долната част - то си пише, че е за игра, ама ние българите сме си я измислили за спане, защото  не всички могат да си позволят и двете легълца да си купят.
Не изтезавайте децата след 6 месец да спят буквално на земята в тези шушлякови кошарки...

# 67
  • София
  • Мнения: 3 688
Супер е това легло!!!     Носихме си го на морето, на балкана, навсякъде.
1.Когато е на горно ниво може да се люшка
2.Долното му ниво е доста ниско-детето не може да падне
3.През ципа си влиза и излиза само(когато вече може)
4.Не се удря в гадни табли, няма решетки да си провре ръце,крака и т.н.
Пише, че е до 12 мес.,но ние още спим в него!

подкрепям написаното...

# 68
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Моля да ме разграничавате от другата Олимпия, аз съм си и в живота с това име.  Joy Не се заяждайте, всеки има своите доводи за всичко  Hug

# 69
  • Мнения: 3 926
Наистина е студено на ниското ниво. Сега сме при майка ми в Шипка и малката спи върху 4 одеала, постлани в кошарата, за ад изолират студа. Малко като принцесата и граховото зърно, но като си сложа ръката под кошарата и както вее...бррр Confused Освен това обиколникът е хубаво нещо. Някой беше изтъкнал като предимство това, че не се ползва обиколник. Където и да се постави леглото почти няма как да не става течение. И няма нищо лошо в това, стига да не минава директно през детето. Вкъщи вариантите за поставяне на детското легло да до вратата или до прозореца. избрала съм първия, но кошарата е с дървени табли и наистина на малечка не й духа. А аз си имам една шугавела, дето и завивка не трае, и чувал..., та си мисля, че наистина тези легла не са за постоянно ползване. А ако някой си мисли, че от тях трудно се излиза, моля - да заповяда на гости Grinning Госпожицата се набира и се премята. Но за път ми е много удобна. Нашата е Нео Нато и е без цип отсрани. Сега планираме второ бебе и си вех предварително второ ниво от Продавалника. Мисля, че ще имам нужда, но за вкъщи предвиждам да поръчам двуетажно легло по мой проект, защото нямам много място... но това е друга тема Grinning

# 70
  • Мнения: 4 300
Не се карайте, децата са различни.
Сестра ми например беше изгризала цялата напречна летва на кошарата, нашите в чудо се видяха. Така че ако навремето имаше сгъваеми кошари щяха да си спестят доста главоболия.
Това не значи разбира се, че всички правят като нея.
Иначе размните аргументи са много полезни на бъдещи майки като мен!

# 71
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Аз съм твърдо ЗА сгъваемите кошарки,но само за ползване при належащи ситуации Peace
Бяхме взели такава кошарка на синът ми но не като за постоянна,а за да ползваме при належащи случаи.
У дома си имаше дървена кошарка а тази сгъваемата,разнасяхме със нас,като тръгнехме по морето,или някъде другаде на почивка.Ползвали сме я и,когато сме били при майка ми.
Вече Боби е достатъчно голям и от 1 година,спи като голямо момче на легло.
Тъй като кошарката,от доста сгъване и разгъване и от доста стаж,вече сме я пенсионирали на село,взехме нова за щерката. Mr. Green
Новата също ползваме,когато тръгнем на почивка,но не за постоянна.
Много съм доволна.

# 72


tova e TRAVEL BED i e hubavo da go ima6 kato hodite nasam natam, no ne e seriozno leglo za bebenceto

# 73
  • Мнения: 295
Вече 3 години у дома сме със сгъваема кошарка и определено мога да посоча само предимства. Първите две години я ползва сина ми, а като се роди малката тя го зае, а него преместих на голямо легло. Единственото, което добавих към кошарката беше ортопедично матраче и й сложих обиколници, за да е по-уютно.

По отношение на стабилността бих казала, че си е предостатъчно стабилна, щом след толкова години скачане и тресене на нея не е мръднала.

По отношение на здравината - издържа не само денонощната експлоатация, ами и доста сгъвания и разгъвания, почивки и премествания.

По отношение на ламелите - хм, не съм видяла нужда от тях. Матракът ми е добър и според мен достатъчен. И няма нищо общо с походно легло.

По отношение на заклещването - не мога да коментирам, т.к. не сме ползвали дървено легло.

По отношение на гризането - с дървено бая щяхме да се узорим като знам децата как си чешеха венчетата на леглото.

Моята е на Бертони. И я препоръчвам с чиста съвест.

# 74
  • Мнения: 1 004
Аз също мисля да ползвам сгъваемо легло за постоянно. По простата причина, че не ми се купува 2ро дървено легло, а това което имам ми е голямо да го сложа на мястото което мисля за новото бебе. Трябва да спя в хола с бебето, и не ми се ще леглото да ми заема цялото място. Освен това с първото дете си нямах такова сгъваемо и се проклех 100  пъти като почти всяка събота и неделя бяхме на път и аз трябваше да си лягам с нея за да я дебна да не падне. Естествено имаше пъти в които я изпусках като не бях в стаята. Тъпо.
Затова за мен това е единствения приемлив вариант в случая.

Освен това мисля в началото да ползвам сгъваем матрак, а после у дома като мина на долното ниво, ще си взема и нормален, така долното ниво ще ми се вдигне с около 20 см. И няма да ми е толкова ниско.

# 75
  • Мнения: 409
Твърдо "ЗА" за сгъваемо легло!!!  Peace Ние ползваме сгъваемо легло NeoNato за постоянно. Мога да посоча, само предимства. Купихме само ортопедичен матрак.
Ако трябва да избирам пак не бих си взела дървено легло Crossing Arms

# 76
  • Мнения: 2 242
... ... Не изтезавайте децата след 6 месец да спят буквално на земята в тези шушлякови кошарки...
пак смях и сълзи в едно  hahaha

Детския ни матрак е 15см, а общо отстоянието до земята е 31см. Спалнята заедно с матрака, на които ние спим, е на 38см от земята – никога не съм имала проблеми (специално си поръчахме ниска спалня) и даже не ми е хрумвало че това е проблем!?!?  newsm78
Така че пак призовавам за малко повече практични доводи, или поне такива на базата на опита Wink, а не разсъждения от философски характер.

ps. за невярващите мога да приложа снимков материал - нямам нищо против да подкрепя казаното с факти Wink

# 77
  • Мнения: 248
Ние ползваме такова легло-кошара вече 3 години и половина. Не е мръднало и Ива много си го харесва. Нашето е на Чиполино, с "кучешка вратичка", така че тя сама си излиза от него. Носим го с нас, когато пътуваме и тя си спи в нейното легло навсякъде. Купили сме си едно матраче, най-обикновено - струваше 30 лева, защото наистина това оригиналното е доста тънко.

# 78


durvenoto leglo si ima specialni vuzglavnici i se pokriva cialoto - kakvo grizene , kakvo udriane.
Vsi4ko e do pari, niama kakvo da se zalugvame, ako na vsi4ki s ko6arkite im predlojat da im podariat istinsko
skupo durveno leglo s vuprosnite vuzglavnici i ymekotiteli niama da otkajat ,koeto e dosta skupo naistina ,druga pesen ste peiat maikite i otkum ydobstvo i otkum krasota

# 79
Aliooo gospozite snobariiki ia po-krotko! Kato niama kakvo da izmislite – traite si, to i bez mnogo pisane na gluposti stana iasno koi 'po -po -nai … prost'

# 80
Глупавото заяждане на никого няма да помогне.На първо място е здравето на детето,а на второ място удобството на неговите родители. До сега в БГ не е отгледано едно поколение с преносими кошари и няма данни за негативни влияния при постоянно ползване. Производителите твърдят,че употребата им в домашни условия ,т.е като постоянно легло не е препоръчителна.Въпроса е защо?!?
Матрак+подматрачна рамка+килограми на детето=правилно развитие на детските кости!
П.С. нечовешко е да рискуваш здравето на на дете, защото на ТЕБ ти е по-удобно да чистиш,местиш,сгъваш,прибираш и т.н
 


# 81
Няма данни и за влиянието на микровълните в домакинството, за оцветителите, консервантите, за облъчването на CRT мониторите, ТВ.... но ползвате микровълнови, ядете вафли, гледате телевизор ... и т.н. ??!!??

Иде реч за една опаковка!!! Какво толкова има да се втелясвате? Матрака и основата са тези които са важни, всеки лекар ще го каже и вече обясниха: можеш да сложиш калпав матрак и на дървено легло за 500лв и хубав матрак на кошара за 100. Пък ти като искаш си ги сложи в стъклен дворец за 1000лв.
Съгласен за едно - глупаво е и е заяждане, при това безсмислено. А и все едно пееш (какво като си сменяш ника,IP си ти е същото)
ПС.дай да видим кой производител твърди тия неща, че пак на дрън-дрън замирисва

# 82
..До сега в БГ не е отгледано едно поколение с преносими кошари ...
П.С. нечовешко е да рискуваш здравето на на дете, защото на ТЕБ ти е по-удобно да чистиш,местиш,сгъваш,прибираш и т.н
Нечовешко е и да се четат подобни глупости – имай милост
Питай баба си на какво е спяла като бебе и веднага да изхвърлиш матрака, щом държиш на опита на поколенията.

# 83
  • Мнения: 2 109
това легло е страхотно! ползваме го постоянно, у дома, на почивка, от стая в стая, завъртяно, на различна височина спрямо растежа на бебо! с три ръце го препоръчвам.
няма удряне на главата в дървени решетки, местя го лесно, става люлка ако е на 2 нива. супер е!

# 84
  • Мнения: 2 039
 За мен това е незаменима вещ  Heart Eyes Валери просто отказа да спи нощем другаде,освен в своето легло,така че като го водим на гостри у бабите му,го носим с леглото,което се сгъва и разгъва точно за 2 мин.  Не бих го заменила за дървено за нищо на света  Naughty Peace

Общи условия

Активация на акаунт