търся съвет за спиране на кърма

  • 1 180
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 223
здравейте момичета,

задавам си тук въпроса от името на моя роднина, която има проблем с кърмата а той е следният:

спряла е да кърми преди 1 година (преди това е кърмила в продължение на 1 г), но продължава да има секрет: za 1-1,5 месец изцежда по 10-20ml.
Проблемът и е че ако не изцежда на 2 - 3 месеца и се подуват гърдите, а изцеждайки стимулира кърмата.
Ходила е на мамолог и и е изписал Прогестогел - гел за мазане и Парлодел.
 
Друг доктор и е казал да не пие нищо (защото хормоните са нож с 2 остриета) и да не се изцежда, защото количеството било малко... 4ула е нещо за пристягане на гърдите с цел спиране на кърмата...

ще съм ви много благодарна ако споделите от опит някой ефикасен метод за спиране на кърма..или пък да споделите кой е по-подходящ от горните 2 (хапчетата или пристягането)?

мерси в аванс Hug

# 1
  • Мнения: 25
Нека попита в аптеките има хапчета за спиране на кърмата.Моята сестра ги пи но не се сещам за името им.

# 2
  • Мнения: 1 999
Чаят от салвия или т.нар. градински чай подтиска лактацията. Има го в аптеките и на опаковката има указание по колко да се пие. Преди време пусках тема за него.
Нека твоята роднина да го пробва, може да и помогне! Мисля, че е по-добрия вариант пред хапчетата. Wink

# 3
  • Мнения: 7 723
Хапчетата се дават само срещу рецепта от лекар  Wink

# 4
  • Мнения: 28
Здравейте. И аз изцеждах по 10 - 20 мл. и гинеколожката ми каза че само я поддържам изписами Достинекс 2 хапченца и киаза да спра да се изцеждам и наистина спря но трябва задължително с лекар да се консултира.

# 5
  • Мнения: 1 701
Ако изцежда постепенно все по-малко и по-малко, кърмата ще спре от самосебе си, като в началото поне няма да й се пълнят гърдите.

# 6
  • Мнения: 601
С Парлодел. Аз така си я спрях и нищо ми няма.

# 7
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз си я спрях с Достинекс.Обаче трябва да ги изпише гинеколог,защото има няколко схеми на приемане

# 8
  • София
  • Мнения: 679
Аз подкрепям пиенето на градински чай, от мой приятелки пили парлодел съм  чувала доста стресиращи неща. Ако не помогне чая, поне няма да навреди. Аз бях бременна когато се наложи да спирам кърменето и чая беше противопоказан за бременност, та започнах с постепенно намаляване на изцеждането до напълно спиране, отне ми около 3 седмици.

# 9
  • Мнения: 219
Здрасти,
да престане да си цеди гърдите и да си сложи по-стегнат сутиен! Има ефект. Колкото повече ги цеди толкова повече  предизвиква отделяне на кърма. Намали течностите! Успех

# 10
  • София
  • Мнения: 3 359
Здрасти,
да престане да си цеди гърдите и да си сложи по-стегнат сутиен! Има ефект. Колкото повече ги цеди толкова повече  предизвиква отделяне на кърма. Намали течностите! Успех

по-добре така да опита и ако няма ефект- тогава хормони.

# 11
  • Мнения: 1 273
Ами незнам дали с хапчета ще стане, пък и четох някви ужасни неща за тях.Но това с кърпите  действа (малко е старовремско). Трябва хубаво да се изцеди--много хубаво и с триъгълни тензухени кърпи да пристегне гърдите и да не ги сваля 4-5 дена.  Успех!!! Hug

# 12
С две хапчета Достинекс и да не се занимава с глупости. Само да попита точно през колко часа.

Парлоделът се пие много време и има страшно много странични ефекти. Изписват го, защото е по-евтин.

# 13
  • Мнения: 1 731
С две хапчета Достинекс и да не се занимава с глупости. Само да попита точно през колко часа.

Никакво цедене! Две-три таблетки и край  Mr. Green

# 14
  • Мнения: 2 388
Аз спрях да кърмя от пълен капацитет до абсолютната нула за около 2 седмици. Всеки ден се цедиш в часовете за кърмене, но не с помпата, а с ръце. Всеки път все по-малко и по-малко. Спира без лекарства или каквито и да е проблеми

Общи условия

Активация на акаунт