Обърках си интимните кърпички с тези за сваляне на грим

  • 2 395
  • 26
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 1 813
Не знам дали е правилния подфорум,но тук съм чела доста подобни теми за това към вас се обръщам. Преди 5 дни обърках и вместо да посегна към интимните си кърпички,използвах такива за сваляне на грим.  ooooh!  Следователно в момента имам ужасно бяло течение и сърбеж.Дори май виждам и леки пъпчици,но може и да си внушавам.
Някакви идеи как да облекча поне не първо време симптомите и дали наистина е от объркването на кърпичките? Понеже не се сещам от какво друго би могло да е.  newsm78
Все пак задължително ще отида на гинеколог,но понеже е с предварителен час и можеби чак другата седмица ще успея,ще съм ви благодарна за някой съвет  Rolling Eyes

Последна редакция: ср, 14 фев 2007, 22:24 от аХ`Не!

# 1
Честно казано ме съмнява това да е от кърпичките. Тези за грим също са направени от чиста материя, т.е. пак за почистване, за хигиена... По-скоро е друго някакво замърсяване....

# 2
  • Мнения: 5 393
Уфф много неприятно.След като имаш сърбеж, значи почти 100% са гъбички.Аз имах такъв проблем преди няколко месеца(за пръв и надявам се последен път) и гинеколожката ми изписа Полижинакс(вагинални глобули) и Клотримазол(за външно приложение).Веднага подействаха , но все пак проведох едноседмично лечение.Консултирай се по телефона поне с твоята гинеколожка, не е добре да си предписваш сама лечение.При мен подейства, но всеки си е различен. А това с кърпичките newsm78-странна работа, не би трябвало да се получават такива работи от тях, но след като казваш, че не се сещаш за друга причина...Бързо да се оправяш Peace

# 3
  • Мнения: 1 813
Честно казано ме съмнява това да е от кърпичките. Тези за грим също са направени от чиста материя, т.е. пак за почистване, за хигиена... По-скоро е друго някакво замърсяване....
Да,но състава им е съвсем различен и предполагам има повече химикали в тях след като премахват грим. А и аз съм много податлива на гъбички,почти всяка година провеждам по 1 курс лечение.  Sad

# 4
  • Мнения: 1 813
Mecho Pyx  забравих да кажа,че и парене имах леко ...  Все пак ти благодаря. А нещо което да ме поуспокои временно? Имам дамски душ,но не знам с какво да си направя промивка  Thinking

# 5
  • Мнения: 5 393
Не те съветвам да ползваш дамски душ.По принцип това вече се отрича от модерната гинекология-нарушава се естествената среда и микробиология на влагалището и то става по-податливо на инфекции. Пробвай със смрадлика-помага при подсечени бебешки дупета, за зарастване на шевове от епизотомия, по пренцеп има успокояващ ефект.Направи си някакъв вид компрес или просто поседи малко в легенче с такава отвара.Друго за сега не се сещам.

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 702
И аз мисля, че смрадликата ще помогне. Най-доброто е при тези симптоми.

# 7
  • Мнения: 1 813
Ако  знаех и от къде да си купя по това време... В аптеките всъщност,нали така?  newsm78

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 702
От аптеките, да. Денонощни са на Поморина, мисля че тази, на Водната палата, освен тях срещу Свободния университет, а до болницата, аптека Радикс е до полунощ. 
Мисля, че и на Демокрация, в червения блок има денонощна.

# 9
  • Мнения: 1 813
Охх преди малко ходихме до Радикс.Как не се сетих ...... карай ще мина явно и тази вечер и дано утре Дорийска е на работа в частния  Rolling Eyes

# 10
  • Smallville
  • Мнения: 994
Аз съм получавала такива симптоми дори от интимни кърпички,веднъж по време на път,ми се наложи да ползвам и после умрях от сърбеж Twisted EvilТова беше и последното ми ползване на интимни кърпички.А по въпроса се бях консултирала с гинеколожката си и  тя ми даде този съвет,със сода за хляб,потапяш пръст в содата и обтриваш влагалището,докъдето стигаш навътре,много щипе,но облекчава,това го правих сутрин и вечер,а после като се върнах и отидох на преглед ми беше изписала Вагизан,може и друго да имало ,но не помня.Хайде успех Peace

# 11
  • Мнения: 4 155
Може да си направиш промивка с лайка и сода - по няколко пъти на ден, докато отидеш на лекар. Мисля си, че може да се изгориш ако сложиш директно сода.

# 12
  • Smallville
  • Мнения: 994
Може да си направиш промивка с лайка и сода - по няколко пъти на ден, докато отидеш на лекар. Мисля си, че може да се изгориш ако сложиш директно сода.
Аз не се изгорих и получих облекчение на сърбела,няма да предложа нещо,което не съм пробвала,това е като да натриеш афта в устата си със сода директно,е не съм изгорила нито себе си,нито детето,а облекчението е незабавно.А промивките не са за препоръчване,но това е тема която се е разисквала многократно и нека всеки решава сам Peace

# 13
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Клотримазолът помага на сърбежа - почти при всякакви гъбички го предписват. Купи си една тубичка и мажи - няма да навреди. Когато аз имах гъбички след антбиотик, докторът ми предписа Клотримазол докато ми излязат изследванията за вида гъбички и помогна. Но пак задължително трябва да се направи преглед и изследване за по-точна диагноза.

# 14
  • Мнения: 1 432
Съ4увствам ти,знам какво е  Confused

# 15
  • Русе
  • Мнения: 2 354
мисля , че не е от кърпичките!

# 16
  • Мнения: 11 003
Не е от кърпичките!  Naughty Naughty
Случвало ми се е поради липса на интимни кърпички да използвам такива за сваляне на грим, но никога не съм имала проблеми и странни усещания.

# 17
  • Мнения: 159
Не се бави, а бягай при гинеколога си, защото симптомите ти са достатъчно сериозни и има възможност положението ти да се усложни, ако чакаш прекалено дълго... Не забравяй, че инфекциите се пораждат от различни видове причинители (гъбички, бактерии, вируси дори) и не може само по явните симптоми да се самолекуваш... Мисля, че гинеколозите винаги преценяват всеки случай самостоятелно относно терапията... Ще се оправиш  Peace

# 18
  • Мнения: 683
И аз мисля, че смрадликата ще помогне. Най-доброто е при тези симптоми.
Тя е антисептична, може би ще те поуспокои. Не се бави с гинеколога. И не се лекувай сама!
И аз мисля, че не е от кърпичките, но щом казваш, че си чувствителна и податлива на инфекции....
Бързо да се оправяш!  bouquet

# 19
  • Мнения: 1 813
Благодаря на всички за съветите   bouquet
След няколко часа съм на гинеколог.Ще си пусна изследвания задължително,както винаги  Tired
Може и действието на гъбичките да е подсилено от това,че съм с грип и пия 3 вида хапченца.
Все пак много ви благодаря  Heart Eyes

# 20
  • Мнения: 1 813
Момичета,да ви разкажа ! Преди малко ходих на лекар. В момента,в който ме погледна лекарката възкликна "Ау класически са ! "  Joy
Изписа ми Mycomax 2 хапченца,които ще пия през 6 дни по 1, 2 вагинални капсули  Lomexin   през 3 дни по 1 . След това в продължение на 5 месеца, на 5-тия ден от менструацията ще пия пак от Mycomax по 1 хапченце за профилактика,за да не се обострят гадините  Simple Smile

# 21
  • Мнения: 8 917
Важното е да се "разкарат" по-бързо Hug

# 22
  • Мнения: 648
Как по -точно ги пиеш тези хапченца и глобулите .На мен ми изписаха през устата 3 х50мг. Фунголон и след три дни отново.След това в продължение на шест месеца на всеки пети ден от менструацията отново по 3 хапченца през устата.Глобули не ми изписа ,защото каза ,че съм се повлияла от Футголона.

# 23
  • Мнения: 3 360
Уф,оправяй  се по- бързо:peace:

# 24
  • Мнения: 1 170
Момичета,да ви разкажа ! Преди малко ходих на лекар. В момента,в който ме погледна лекарката възкликна "Ау класически са ! "  Joy
Изписа ми Mycomax 2 хапченца,които ще пия през 6 дни по 1, 2 вагинални капсули  Lomexin   през 3 дни по 1 . След това в продължение на 5 месеца, на 5-тия ден от менструацията ще пия пак от Mycomax по 1 хапченце за профилактика,за да не се обострят гадините  Simple Smile
Майко мила, ако не беше от Бургас, щях да реша, че си била при мойта докторка Shocked. Тия хапчета са някакви нови и явно се лансират доста сериозно newsm78 . Та на мен освен тия всичките неща ми каза и душ да си правя със содена вода. А ако не- Гинопаверил 2-3 пъти седмично.
А за това, че не е от кърпичките- мисля, че е много възможно. Състава е съвсем различен. Преди време имаше един случай с носни кърпички, които бяха направили страшни поразии на няколко момичета Sick
И само да кажа (тя сигурно докторицата е споменала, де, ама, все пак): трябва да пазиш мъжа, че ако прихване, ще има да си го разнасятееее... ooooh! до откат Crazy
Хайде, успешно лекуване Hug

# 25
  • Мнения: 1 813
Как по -точно ги пиеш тези хапченца и глобулите .На мен ми изписаха през устата 3 х50мг. Фунголон и след три дни отново.След това в продължение на шест месеца на всеки пети ден от менструацията отново по 3 хапченца през устата.Глобули не ми изписа ,защото каза ,че съм се повлияла от Футголона.
Ами моите са Mycomax и първото го изпих първият ден,а другото на 7-мия. 150мг са. След това в продължение на 5 месеца на 5-тия ден от менструацията ще пия по едно хапченце отново с цел профилактика и да не се получават. Като гледам е същата схема просто твоите са по 3 x50мг,a моите 1x 150  и съдържат Fluconazole .

# 26
  • Мнения: 1 813
Момичета,да ви разкажа ! Преди малко ходих на лекар. В момента,в който ме погледна лекарката възкликна "Ау класически са ! "  Joy
Изписа ми Mycomax 2 хапченца,които ще пия през 6 дни по 1, 2 вагинални капсули  Lomexin   през 3 дни по 1 . След това в продължение на 5 месеца, на 5-тия ден от менструацията ще пия пак от Mycomax по 1 хапченце за профилактика,за да не се обострят гадините  Simple Smile
Майко мила, ако не беше от Бургас, щях да реша, че си била при мойта докторка Shocked. Тия хапчета са някакви нови и явно се лансират доста сериозно newsm78 . Та на мен освен тия всичките неща ми каза и душ да си правя със содена вода. А ако не- Гинопаверил 2-3 пъти седмично.
А за това, че не е от кърпичките- мисля, че е много възможно. Състава е съвсем различен. Преди време имаше един случай с носни кърпички, които бяха направили страшни поразии на няколко момичета Sick
И само да кажа (тя сигурно докторицата е споменала, де, ама, все пак): трябва да пазиш мъжа, че ако прихване, ще има да си го разнасятееее... ooooh! до откат Crazy
Хайде, успешно лекуване Hug
Да пропуснах да кажа,че и през курса на лечение (общо 6 дни) трябва да си правя душ с вода и 2 лъжици триклобактер  Peace

Общи условия

Активация на акаунт