Ех, Канада - бъдещи и настоящи родители - 12

  • 16 618
  • 283
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 449
Ами аз викам да включваме към списъка момичетата, които пишат в темата. Аз мисля, че целта на този списък е затова, а не да изброяваме българското население с тандемски или дългосрочен кърмачески опит в Канада  Mr. Green. То тогава, дайте да включим и мама Кенга, че и тя като ни се разсърди, че сме я пренебрегнали, ще останем без ликедосани дрешки и отворени супи. Sick

Eeeee, Писанке ти изби рибата с това изказване. Не мога да спра да се смея.  smile3532

# 16
  • Мнения: 327
, ще останем без ликедосани дрешки и отворени супи. Sick

Тя е широко скроен човек и по-скоро би раздала с пълни шепи, отколкото да ощети някого. А тя скоро не се е появявала с някой бисер, сигурно си е взела творческа отпуска  newsm78

# 17
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Каролина Hug Много стилно оформление!
Titina, знам ги тези чушлета (дори в камерата имам Grinning). Аз помислих, че сама си ги панирала. Аз така и не се научих да правя бюрек Embarassed
doreto, добре дошла сред нас Hug Да е лека и безпроблемна!
croco1, тук си е Мама Кенга (не в нашата тема, ние сме й под достойнството, защото си падаме леко благотворителни), но с нов ник. Тук повече - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=163115.msg3169173#msg3169173
Шеметната, изследването за Даун е задължително за всички в Онтарио, независимо от възрастта и за него не се плаща нищо. Много, ама много неприятно съм изненадана, че има лекари, които "финно" го заобикалят. Съжалявам, че д-р Вълчев се пенсионира  Sad Бременни кандидат мами, ако искате да си направите изследването за Даун, тормозете личните си лекари, те могат да ви дадат направление. Не си мълчете, гонете си интереса - важно е и за вас и за бъдещите ви деца!

# 18
  • Мнения: 2 959
Титина, а Ти имаш ли книжка от БГ?
Росемонтия, дано да се включи Щастливчето тя е доста наясно с бабините илачи, направо й се възхищавам как винаги умее да заобикаля АБ.
Дензълче, Ти нямаш спирка, къде плануваш да литнеш на почивка скоро, 1/2-та с Теб ли ще бъде?
Шеметче, няма какво да пиша, по- лошо от това да Ти е болно детенцето няма. Да се пазите с Марти че вирусите са много коварни.
...като ни се разсърди, че сме я пренебрегнали,...
Писанче, защо е тоз сарказъм в думите Ти?! Никой не говори за сърдене и пренебрегване, но може би ако Момичетата видят никовете си сред нас, може да проявят желание да се включат, колкото повече толкова повече информация, възгледи и опит има. Има място за всички, виртуалното пространство е огромно. А защо да не включим и МК/ невидимата/, има остър и хаплив стил но понякога постингите са право в целта, но не мисля че тя самата ще има желание да пише при нас. Как са Галя и Богдан, майчето Ти още ли е в Холандия?

# 19
  • Мнения: 625
как стои въпроса с детските градини.Много се притеснявам как ще стане адаптацията на детето ми в канадско,защото той (живот и здраве) ще бъде на 2год. и 6 мес.,когато пристигнем.А по-специално ме интересуват нещата вътре в детската градина:няма ли да е много стресиращо за детето да отиде на място,където никой не говори неговият език:как ще обясни на лелите там,че иска нещо;как стои въпроса с пишкането-защото той още не е съвсем самостоятелен,макар,че е без памперс,но аз постоянно го наблюдавам и го подканвам;помагат ли им за хранене и преобличане;учат ли ги да си мият ръцете преди и след ядене и такива неща...Знам,че стана много дълго,но всъщност най-голямото ми притеснение е свързано с това,че детето няма да разбира езика.И наистина ли има няколко вида детски градини и има ли сайтове със информация за свободни места например?Благодаря предварително!

# 20
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Шеметче, няма какво да пиша, по- лошо от това да Ти е болно детенцето няма.
За това спор няма - направо изпадам в ужас само от мисълта. Затова и ми беше интересно как сте преборили вируса без лекарства.
Sneji радвам се че уточни нещата за изследванията за синдрома на Даун - при толкова бременелки е много полезно да се знае.

# 21
  • Мнения: 42
 и аз да се присъединя в новата тема - чудесна е! Поздравления!
Дорето, според мен е най-добре да се свържеш с новия си лекар, да му обясниш че имаш назначен час при него, че си на такава и такава възраст и че искаш изследвания за Даун. В зависимост къде му е практиката, би трябвало да ти даде контакти или сам да ти запише час за first trimester screening - NT translucency ultrasound + кръвните тестове за Даун. После на базата на тях, ако искаш можеш да поискаш други изследвания (като амниоцентеза). Между 7 и 10 г.с има и едно изследване, CSV, което май се прави само в болницата Маунт Синай, но не съм сигурна.  В предната тема бях дала линка към брошурата на тази болница за всички типове генетични изследвания - кога, заюо, положителни и отрицателни страни.
Прочети, ако имаш въпроси, ще се опитаме да отговорим. Аз поне за Даун чета много, така че ще се опитам да съм ти полезна.

# 22
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 727
Sneji, мъжът ми е спеца в панирането, но след него в кухнята все едно е минал ураган.
Kalida, имам книжка от БГ даже в момента карам с нея, но нямам застраховка тук.Мисля другата седмица да се явявам на теста и после и на изпита

# 23
  • Мнения: 1 216
Каролина, много хубава тема! Имам слабост към картите!

Изследването за Даун как може да се заобикаля, то е задължително от много години!
Говорим за биохимичен скрининг, а не за амниоцентеза, нали?

# 24
  • Мнения: 327
Ей Снеже, ама тази девойка била огън момиче. Да не повярва човек.
Г-жо Броненосец,  в биохимичния скрининг няма нищо страшно - взимат ти кръв и я изследват.

# 25
  • Мнения: 1 216
Ей Снеже, ама тази девойка била огън момиче. Да не повярва човек.
Г-жо Броненосец,  в биохимичния скрининг няма нищо страшно - взимат ти кръв и я изследват.
Да, аз съм минала по този път тук Grinning
Нали с този тест се определя дали има риск от вродени аномалии, включително Даун.
Не знам на някого да му откажат този тест, че чак да се молиш и изискаваш. Учуди ме възможно ли е това. За допълнителните изследвания не споря, там вече лекарят преценява първо, а после вероятно пациента решава дали да се подложи.

# 26
  • Мнения: 163
Здравейте мами,
днес бях на Square One и пак има намаленя на дрешки 50% от вече намалените цени във Childrens' Place и реших бързо да докладвам.
Мама Вени, минавам през етапа детска градина и мога да ти кажа, че бързо свикват децата, по-бързо и от нас и даже се оправят по-добре от нас без да знаят много езика.  Blush Хич не се притеснявай.
 Приятен ден от мен!  bouquet

Последна редакция: чт, 15 фев 2007, 22:12 от SweetyP

# 27
  • Мнения: 563
Привет и от мен Simple Smile
Каролина, благодарско за прекрасно оформената тема!  bouquet
Дорето, мисля че трябва да настояваш докторът ти да ти даде направление за first trimester screening - обезателно! Най-добре е да се направи в 12 седмица, за да е максимално точен теста. Ако искаш обади се в Маунт Сайнай - тел. 416-586-8556 е за Пренатална диагностика, питай дали можеш да го направиш там ако гинеколога ти не работи в същата болница, дано да може. Ако не, настоявай пред настоящия си лекар за такъв тест и то направен навреме. Лека и успешна бременнност!

# 28
  • Мнения: 319
Калида, ехографа ми е утре, уффф така го чакам Praynig Че да видим дали девойката е наистина девойка Flutter
Чудно оформление на темичката Hug

# 29
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Каролинка, бравос! Hug

Общи условия

Активация на акаунт