Дайте ми съвет,имам съмнения

  • 2 156
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 549
Понеже виждам, че си в Испания, потърси там родители, които са подложили детето си на диета. Могат да те насочат какви продукти има на пазара и от къде да ги купиш.
 Потърси във вашия град центрове, които работят с такива деца.
Иначе много неша за диетата сме написали, включително и доста рецепти в темата Без глутен и казеин-мисия възможна!
А в другата - Диета без глутен и казеин- трудния път към успеха! майките пишат как децата реагират след започване на диетата.

Ще чакаме и ти да се включиш в нея!  newsm10

# 16
  • Мнения: 4 585
   Идвинявам се, че ти даваме доста съвети и се страхувам да не те объркаме. Ако съм разбрал правилно, Давид е говорел и после е спрял. В такъв случай най близко е до АДД /ADD/. Моят съвет е да не започвате диета преди да се направят изследвания. Идеята ми е по време на изследванията резултатите да не са завоалирани от предприетата вече диета.

# 17
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Волф, диетата по никакъв начин не променя изследванията. Моята дъщеря след 1 месец без казеин имаше калций на горна граница. Липсата на глутен може да доведе до понижаване на цинка, което пак не е сигурно, защото той се съдържа на много други места. Моето дете си набавя същото количество от ядки. Предложих този вариант, защото пристрастяването към млякото и/или хлебните продукти е много характерно за аутистите и често точно там е големия проблем.
При моето дете симптоматиката е като при аутистично разстройство, и въпреки, че се смята, че проблема до голяма степен е от ДЦП, факт е, че откакто сме на диета(2 месеца) безпричинните истерии, агресията и силната раздразнителност са голяма рядкост. При nadejda.v.l впечатляващи резултати има от първите дни.
gaby_s, нужна е работа с логопед и психолог (всъщност - според възможностите ви), предполагам, че при прегледа ще ви изпишат нещо - обикновено това са леки успокоителни, ако детето е хиперактивно (тук изписват тиоридазин) и нещо за оросяване на мозъка и говора ( тук Ноотропил), не разчитай много на тях, не при всички деца влияят добре. Важно е да осъзнаеш проблема на детето си и може би да промениш подхода си, защото такива деца виждат и усещат света по друг начин.

# 18
  • Мнения: 78
Аз съм съгласна с Волф защото резултатите на дъщеря ми излязоха критични точно в период в който не съм и давала витамини,добавки и не е била на диета все си мисля че до този момент именно заради добавките които давах сме успявали да задържим показателите и на границата,а ако има проблем е хубаво да се изследва преди да е предприела мерки на своя глава.

# 19
  • Мнения: 549
Понеже виждам, че много хора се вълнуват от диетата и най-вече от необходимите изследвания. За това
Пухче, позволявам си да цитирам и да отговоря на твой въпрос, поставен от теб в темата "Диета без глутен и казеин - мисия възможна"

"Пиша ви,защото по-скоро имам такъв въпрос някъде изследвали ли сте децата и на своя глава ли предприехте диетата?"

ДА, всички ние започваме диетата "на своя глава", но не защото не искаме да направим изследвания на децата,а защото такива изследвания не се правят в България. Дори в световен мащаб лабораториите, където се правят са само няколко. Трудно се изпращат биологични продукти за изследване от частно лице. Изисква се разрешително. И не на последно място, това струва скъпо!  Sad  И за съжаление са единици тези, които могат да си го позволят.
 
Пухче радвам се, че  дъщеря ти е една от малкото, на която някой е направил подходящите изследвания и то безплатно. Всички ние останалите за съжаление нямаме този "късмет". Все пак вашата диагноза е малко по-различна и за това са ви обърнали повече внимание. За съжаление повечето лекари, да не кажа всички, като чуят, че искаш да лекуваш аутизъм с диета, открито ти се смеят и ти обясняват как това са пълни глупости. Чакай от такива хора да те насочат за изследване по някакви непотвърдени теории.

Това означава ли, че поради невъзможността да направим тези изследвания на децата, трябва да се откажем от диетата и да не направим дори опит за да видим дали детето ще се почувства по-добре. И не знам защо хората се плашат от тази думичка "диета". Ако за някой е по-лесно да го възприме, нека това бъде един много здравословен "хранителен режим", изключваш глутен, казеин, консерванти, оцветители и всякакви други източници на отрови. Не виждам от какво толкова важно лишаваме децата си за да имаме притеснения!
Съвсем друг е въпросът, че наистина тази диета изисква много усилия от наша страна, защото е трудно изпълнима в България поради ограничения пазар на продукти и липсата на информация. Но тези от нас, които имат "дупе" го правят ! За останалите един много по-мъдър от мен човек го е казал: 
" Който не намира начин - намира причина!"


Последна редакция: сб, 17 фев 2007, 01:33 от nadejda.v.l

# 20
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
позволявам си да кажа без да съм запозната, че ако диетата даваше резултати за два-три месеца... то това би било чудо и би имало наплно излекувани
затова мисля, че и да се почне диета тя не би оказала съществено влияние върху изследванията

# 21
  • Мнения: 549
Именно catnadeen
Едни евентуални изследвания са само уточняващи за по-ефективното  прилагане на диетата. Те евентуално ще покажат към какви храни още  детето има непоносимост или алергии и е добре също да се избягват. Това изследване принципно не решава въпроса:" За или против диетата". За съжаление решението го взима родителя и поема отговорноста.
Простичко е! :
1.Започвам диетата( много желателно е това да стане преди 3 годишна възраст), виждам резултата и продължавам.
2.Нямам възможност да си направя изследванията! Ами няма да легна да мра я! Давам храна, детето се обрива, повръща, подрисква...- има непоносимост към тази храна. Спирам тази храна!

Никой не си избира родителите, а всички деца заслужават шанс... Ние сме длъжни да им го дадем! Или поне да направим усилие!

# 22
  • Мнения: 78
Не искам да споря с вас,разберете ме правилно,аз самата също си наложих да подърржам диета така както вие я правите.Факт е,че детето ми се почувства малко по-добре.И като продължавам да разпитвам за изследвания,то е защото случаят ни наистина е такъв,че ако преди четири месеца се бях успокоила,че всичко ще се реши по този начин детето ми щеше в един момент да влоши състоянието си защото освен диета има нужда и от друго,все пак се оказа че става въпрос за обменно заболяване.В този случай диетата може много да помогне,но не и да "навакса" това което организма не е способен сам да произвежда.Аз също се старая да дам и направя най-доброто за детето си, вярвам вие също.Много ми е трудно когато трябва да направя един или друг избор по отношение на здравето и,и все се питам дали не греша някъде.Възхищавам се на нервите които имате,защото знам какво е да следиш всяко едно нещо което влиза в устенцата на дечицата.И свсе пак ние сме тези които правим изборът

Общи условия

Активация на акаунт