помощ! Голям идиот съм!!!

  • 6 617
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 677
Много кофти-но няма оправия Confused
Преди доста години милата ми майчица така ми скапа най-готиното поло...оттогава предпочитам да си пера моите парцалко на ръка....на мъжлето пускам в пералнята Twisted Evil,но още не е имало фалове Laughing
Целуваш го и ще му мине Laughing

# 16
  • Мнения: 1 849
V drugia podforum imase takava tema. Preporachvaha da se nakisne s ocet, kazaha che stavalo.

# 17
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Неспасяемо! Naughty
И аз така преправих един пуловер и две кенарени ризи - от гардероба на 130-килограмов татко преминаха в този на 3-годишна щерка. Сега с тях обличаме един плюшен мечок. Joy

# 18
  • София, Западен парк
  • Мнения: 295
V drugia podforum imase takava tema. Preporachvaha da se nakisne s ocet, kazaha che stavalo.
И аз четох такава тема. Накисва се с вода с оцет, така посъветваха авторката и тя каза, че се е получило.

# 19
  • Мнения: 5 317
Според мен няма оправяне.

# 20
  • София
  • Мнения: 903
И аз четох за това с оцета. Пробвай-може пък да се получи. Нищо не губиш.

# 21
  • Добрич
  • Мнения: 193
Студена вода соцет,сложи го цяла нощ...дано стане нещо!

# 22
  • Мнения: 1 403
 rotfImbo rotfImbo rotfImboГолям смях, аз съсипах същия пуловер на мъж ми, а го беше облякал веднъж  newsm62 Стана като за малко дете, и на мен не ставаше Shocked Аз оба4е май го изпрах на 60 градуса, не помна то4но кво беше, ама замина в кофата Wink

# 23
  • София
  • Мнения: 346

Четох някъде, че степани пуловери се пооправят, ако се накиснат за 24 часа в дъждовна или снежна вода. После се изплакват с вода, в която са разтворени няколко лъжици лимонтозу. Много се надявах да го пробвам  на един мой пуловер, но за съжаление тази година сняг няма. Ако ти си намериш - Успех!

# 24
  • Мнения: 2 388
хи-хи. ще взема за пробвам това с оцета. Все едно вече не ми се сърдят, ама голяма излъгация стана. От тогава не смея да му направя каквато и да е забележка...и той изглежда доста доволен. Мисля си, че би прежалил още някой пуловер, за да спра направо да му се карам за разни дребни неща.
Абе всяко зло за добро.

Целувам ви и благодаря

# 25
  • Русе, у дома
  • Мнения: 740
И аз така скапах два пуловера, мой и на мъжа ми, преди две седмици. Облякохме ги един път и край. Сега са с един номер по-малки. Вече знам, че не се центруфужат. Иначе ги изпрах на 30 градуса с препарат за вълнени дрехи.
Пробвах това и с оцета, но уви не стана. Cry
Още ни е яд за хубавите пуловери...

# 26
  • Мнения: 1 418
В пералнята няма проблем,там всичко вадя нормално,но от сушилнята...
И аз направих един кашмирен пуловер с три четвърти ръкав.
Добре,че е за в къщи... Grinning

# 27
  • Мнения: 1 028
V drugia podforum imase takava tema. Preporachvaha da se nakisne s ocet, kazaha che stavalo.
И аз четох такава тема. Накисва се с вода с оцет, така посъветваха авторката и тя каза, че се е получило.
Може,ама ако е свил малко,а в този случай се обзалагам,че няма да стане,но пък повече от това няма накъде да се окепази,тъй,че можеш да си го киснеш на воля в каквото се присетиш,не се знае може да откриеш някое ново свойство на вълната Mr. Green

# 28
  • София
  • Мнения: 3 058
За пуловера стана ясно, аз ей това искам да изкоментирам:
... От тогава не смея да му направя каквато и да е забележка...и той изглежда доста доволен. ..
Как така не смееш да му направиш забележка, ти сериозно ли? Трябва да се чувстваш виновна и да взимаш толкова на сериозно някакъв пуловер? Я се вземи в ръце, като толкова са му мили дрехите да си ги пере сам, да си ги глади сам! В подобни ситуации обикновено казвам, че само който не върши нищо, той не може да сгреши!

И още нещо - НЕ, Не си идиот (в заглавието си го написала)! Не си знаела, не си съобразила че така че стане. Голяма работа! Само това ли ти е на главата, че да мислиш кой пуловер на каква температура би било подходящо да бъде изпран....

# 29
  • Варна
  • Мнения: 1 040
Ами за да не стават такива работи,първо трябва да се четат етикетите на дрехите.А такива даже не се простират ,а се сушат на хавлия.Ама здраве да е ,това да ви е проблема.За другия пуловер ще знаеш.

Общи условия

Активация на акаунт