Секцио в друг град и след това пътуване

  • 1 754
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 388
Благодаря на всички момичета за отговорите им!

# 16
  • Мнения: 784
Също съм от Бургас и раждах със секцио в Майчин дом - Варна. Също се притеснявах, но се оказа напразно - болки почти нямах към деня на пътуването, в Майчин дом секциото се прави с т.нар.естетичен шев при който зарастването става по-бързо, лесно и няма да ти "боцкат" конци, както е казала една мама по-горе. Иначе бебо спа в колата непробудно като буба. И аз бях приготвила една кошница за кола, обаче като го сложих в нея ми се стори нещо неудобна, защото тя няма напълно легнало положение. Най-добре е да си го гушкаш на ръце - час и половина не е много, така на детето му е най-добре..........Моят мъник все още като се качим в колата и като го гушна заспива веднага ............ Бях помолила в Майчин дом да ми стерилизират едно шише и да ми го напълнят с водичка за из пътя, но не са наложи за му давам. По това време вече имах кърма, но както и да го храниш - новородените ядат на около три часа, така че ще можеш да си го нахраниш и да пътувате без да се налага да спирате за хранене.......
Успех и леко раждане  bouquet  bouquet  bouquet

# 17
  • Мнения: 574
Благодаря, Ви момичета!
Моето секцио е във Варна- Майчин дом!
на 23.02
[/quote
Леко раждане,не се натоварваи с такива мисли,след това ще си толкова щастлива че няма да разбереш кога си стигнала в къщи!

# 18
  • Мнения: 262
и аз раждах на 60км от дома,но се възстанових бързо. макар,че шосето беше като лунен пейзаж,нямах неприятни усещания. много по-гадничко ми беше,когато бях бременна-тогава при всяко друсване мислех,че ще се напишкам. Laughing

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Аз родих в Майчин дом Варна миналата година. Изписаха ни на 5-я ден, пътувахме без никакви проблеми до Бургас. Бях на предната седалка, а малката в порт бебе отзад с майка ми. Забавихме се доста, защото имаше голяма катастрофа, пътя беше затворен и минавахме през Дюлинския проход - а там път почти нямаше, по-голямата част беше ужасни дупки и черен път. Наложи се да нахраним малката по пътя. Изобщо не се притеснявай, всичко ще е наред, пътуването няма да е проблем нито за теб, нито за бебето.

# 20
  • Свиленград
  • Мнения: 269
Rodih v Sofia,a jiveem v Svilengrad. Nqmah nikakvi problemi s patuvaneto. Bebeto be6e v zimniq ko6 na koli4kata i spinka6e prez cqloto vreme.

# 21
  • БГ
  • Мнения: 1 158
Родих със секцио в Пловдив! 10 часа след раждането се изкъпах (нямам шевове, лепена съм), вземах си сама и кърмих детето на всеки 3 часа! На 4-я ден ни изписаха и пътувахме 80км до Хасково, не разбрах кога пристигнахме! Малкият беше в столче-кошница и спа през цялото време! Успех и не се притеснявай, всичко ще е наред!

# 22
  • Мнения: 3 089
моя позната роди секцио в софия след направено инвитро пак в софия. семейството пътува до русе (320 км) в деня, в който изписаха майката - на 6-я ден след секциото. детето е било в кошница за кола до колкото знам; таткото провери климатика на самата кола, за да е сигурен, че отоплението работи; бяха си сложили термометър в колата, за да спазват Т от 25-6 градуса; колата беше почистена в автомивка и после с антибактериален някакъв препарат. доколкото знам, пътували са около 6 часа (обикновено пътят отнема ок. 4 часа и 45 минути). проблеми не са имали.

Общи условия

Активация на акаунт