Смукане на пръстчето?!?!?!

  • 718
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 184
Здравейте,мили мами!Дъщеря ми е на 1год. и 2 месеца, и палеца и е постоянно в устата.Биберон не искаше изобщо от съвсем малка и досега.Помогнете ми ,как да се справя с този проблем!Благодаря предварително!

# 1
  • Трявна
  • Мнения: 174
Имам същия проблем - осиновихме детенце на 3,5 месеца и пръстчетата са и в устата постоянно. Пуснах  тази тема само че, в осиновители и осиновени - мислех, че е характерно само за осиновените деца / но се оказа,че при поне 60-70 % от децата има този проблем Simple Smile/
Ето линка към моята тема - там поне се включиха достатъчно мами Simple Smile
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=165627.0
Поздрави и дано намериш нещо полезно в отговорите - аз още се чудя какво да предприема Hug
P.S.Една мама ми изпрати по имейла книгата на д-р Спок - има цяла глава за смукането на пръстчета, ако решиш че искаш мога да ти я препратя - пиши на лични Hug

# 2
  • Мнения: 919
http://www.bg-mamma.com/index.php?PHPSESSID=241cb70124774066a64a … mp;topic=79610.20


прочети това, ще откриеш начини. Аз лично мазах дъщеря си с гелчето и след третия път престана
Успех  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 53
Дъщеря ми си смучеше пръста до 4,5г.То мазане с горчив лак на AVON,то слагане на бинт , а бе какво ли не беше.Един ден обаче глътна костилка от  череша и изпадна в ужас.Оказа се ,че в детската  градина са учили стихотворение за някаква си сливка,която  ако глътнеш ще ти  пораснат клони.В тоя момент ,аз се сетих,че ако я излъжа ,че продължава да си смуче пръста наистина ще и пораснат клони.И от тогава спря да го смуче.В момента е на7г. , но още като спи вечер  го смуче от време на време.За съжаление , това е навик който доста трудно се премахва.

# 4
  • Мнения: 686
Моето момиченце е на 2г.и2м.и още си смуче пръсчето .И аз я мазах с това дето го продават в аптеките и честно казано за три дена мазане спря да го смуче.Просто си пъхаше ръчичката под възглавницата ,вярно ,че заспиваше по трудно.След трите дена мазане с лекарството(все пак е лекарство и пише че съдържа алкохол) ,започнах да се преструвам ,че я мажа с него и мажех с вода-подейства,изобщо не доблежаваше пръста си до устата.Но се разболя тежко и стария навик бързо се върна,а и на мен ми беше мъчно да я мажа в това състояние.Сега забелязвам,че пръсчето и се е леко деформирало .Нокета е много тънак и влязъл навътре.Май ще трябва пак да пробвам с мазането с лекарството.
Успех.

# 5
  • Мнения: 184
Много ми беше полезно всичко,което сте написали!Благодаря сърдечно!!! Grinning

# 6
  • France
  • Мнения: 726
Аз си смучех палеца до 5г.Майка ми ми слагаше вълнена ръкавица,която не се махаше,купи я от аптеката преди 28-29г специално за този случай.Питай педиатъра или фармацефта

# 7
  • Мнения: 5 255
- това мазило ни помогна  Peace
Дъщеря ми си смучеше пръста интензивно до 2 РД.
Реших да купя въпросното мазило и и намазах палеца, и за 3 дни се отказа сама.
Не вярвах, но се получи  Peace.
Преди това не съм правила никакви опити за отказването на този вреден навик  Tired

# 8
  • Мнения: 63
Аз си смучех пръста - до 4 годишна. От мръсотия най-вероятно получих възпаление на горната устна и се наложи хирургична намеса. Само спомена за "страшните" доктори надвесени над мен ме отказа от навика. За съжаление малкия ми син също си смуче пръста и не знам...

# 9
  • Мнения: 4 451
И аз да се включа с една идейка, която видях от моя приятелка. Нейното детенцето до 3-годинки си смучеше палеца, Тя беше отрязла едно малко парченце от сламка и я беше залепила за палчеца с лекопласт. Така, че отворите на сламката да са открити от пред и от зад. Успя да я откаже. При самото смукане така влиза въздух и не се получава добър вакуум и дечко бързо се отказа. Но това с мазилото ми се струва по-цевилизован начин. Peace

Общи условия

Активация на акаунт