Моята тарторка!!!

  • 3 443
  • 60
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 13 204
Искам да ви се оплача и да поискам съвет как да се справя...
Александра на 1 г. и 10 м. онзи ден се прояви ужасно. Имахме на гости две дечица на найната възраст и една кака (мисля на 12  Embarassed ). Александра успя за няма и 5 минути да разплаче двете дечица. Ходеше и им дърпаше от ръцете играчките, опитваше се да ги прегази с количката за кукли  Neutral Face . За сметка на това се лепна за каката и я гледаше с обожание! Цялото й поведение беше в стил "Абе я дребните да се махат, откъде накъде ще ми пипат играчките..." Аз умрях от срам... Embarassed  Embarassed  Embarassed . Всеки умиротворителен опит беше париран с крясъци и още по-яростно дърпане.
Тя ходи на ясла и нямам наблюдения как се държи с децата там. Реших да попитам госпожите. Те ми казаха, че определено се очертава като тарторче, но не в такива размери, каквито демонстрира вкъщи. Също така казаха, че те имат някаква вина за това. Когато тя постъпи на яслата беше на 1 г. и 2 м. Те карали децата да носят на бебето разни неща, да й отстъпват, че е малка. Е, да ама както й отстъпват децата, сега тя настъпва. Едната госпожа каза, че когато й се скарат тя приема забележката без да се сърди, но веднага намисля нещо друго и се втурва да го направи.
Дано да не ви се сторят смешни притесненията ми, може да е период някакъв, но определено предпочитам тя да не се държи по този начин. Не знам как да й обясня да не прави така. Детето ми преди раздаваше играчките си, а сега... Вярно е, че не искам и да е тиха мушица, ама наистина се притеснявам, че изпускам юздите... Не знам какво да направя. Дайте ми съвет!
Помолих госпожите да не я толерират, защото те определено го правят. Не знам доколко ще успеят, защото много я харесват и всички в яслата, дори и от другите групи я мачкотят...
Ами, това е...

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Ваче, период е. Насърчавай я да поделя играчките, давай примери с герои, които харесва (книжки, филмчета), изобщо... такива неща.
Този период на "мойо!!!" е за всички почти валиден... И мойта сега навлиза в него, баща й много се нервира, ама...какво да правиш.
Хитрост му е майката. Дай на ... това, и с теб ще идем...еди къде си да направим едикакво си (нещо много тайно и специално), или пък - дай играчката на точкаточкаточка, а иди занеси едикакво си на каката...

# 2
  • София
  • Мнения: 13 204
Не става бе... обяснявам, обяснявам, ама НЕ! Ей такава е, чепата... или аз нещо не мога да обяснявам... Embarassed Казвам й "Дай на Насе топката да си поиграе", а тя започва да дърпа по-яростно... През цялата вечер следеше и а някое дете е хванало нещо тя тича и му изтръгва от ръцете каквото държи. Накрая я сложих да спи, че да могат и другите деца да поиграят... #Puppy dog

# 3
  • Мнения: 1 533
Цитат на: Vache
Не става бе... обяснявам, обяснявам, ама НЕ! Ей такава е, чепата...


 Laughing

Кой каквото ще да ми разправя за зодиите че били бошлаф, е ако не знаех че е Овен, щях да те попитам дали случайно не е Овен Laughing Две бройки от този модел имам, ами с лошо не става, дипломация му е майката ooooh!

# 4
  • Мнения: 444
Не искам да те плаша, но средната ми дъщеря е на почти 9 години и имаме същия проблем.Ако не бяха многото разговори по темата, до сега да ни е строила цялото семейство в една редица, за да изпълняваме нарежданията ни.Наистина тя е добронамерена, но просто и доставя удоволствие да изпъква и всички да забелязват, че тя стои над тях.Като пример мога да ти посоча, че в училище винаги се явява като помощница на госпожата и проверява много усърдно как останалите са се справили с домашните си.Или когато отиде до кварталния магазин, не изчаква да и върнат рестото,а сама влиза зад щанда и си отброява парите.Навсякъде се държи като че ние възрастите сме и набори и винаги търси слабите страни на братята и сестрите си, които са по-големи от нея, за да изтъкне, че тя знае и може повече от тях.Много често се случва да не изпълнява моите заръки, само защото е решила, че нейното мнение е по-правилно.Мисля, че деца като нея са с по-силен характер.Когато говорим за това ме разбира и осъзнава, че е нужно да зачита и чуждото мнение, но като цяло проявява типично поведение на тартор.Зодията и е риби и не мисля, че е от значение, явно е до характер.Аз също не искам да е затворена и всички да и се качват на главата, но понякога се чувствам сякаш аз съм детето, а тя- майката.Най-много се стархувам за бъдещите и връзки с околните- не всеки би приел подобно поведение, напротив може да се окаже отбягвана.Работим по въпроса и дано се промени малко!

# 5
  • Мнения: 1 399
За мен  децата на тая възраст не могат да си играят с деца на същата възраст. Някъде на около 3-4 сякаш започват да се заиграват заедно. Преди това всеки в отделен ъгъл с няколко играчки, пък най-добре ако можеш да се докопаш до тия на другарчето. И колкото повече уговорки има, от страна на някой по-възрастен, да отстъпи, толкова повече се инатят.
Каката й е обръщала внимание и нормално да се лепне за нея. Сигурна съм, че ако тя й беше поискала някоя играчка с най-голямо удоволствие щеше да й я даде.
Мисля си, че на този етап няма за какво да се притесняваш.
За мен е по-притеснително, когато не искат да делят разни гризки, солетки, бисквитки. Винаги я насърчавай да почерпи. Първо пробвай само с вас, а после и околните. Дори и да не ти се хапва, в началото си взимай, пък после като свикне да черпи и дава, може и да й отказваш Simple Smile
А в това, че детето се очертава лидер няма нищо лошо. Лошото става когато се съберат много лидери на едно място Laughing  Laughing  Laughing

# 6
  • Мнения: 242
Ох пък ние сме на другата крайност - нас ни бият и дърпат. В събота доиде приятелка със синчето си месец по малко от нас и така я насмети милата - сега е с рана на бузката..

# 7
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Цитат на: ivelina
Ох пък ние сме на другата крайност - нас ни бият и дърпат. В събота доиде приятелка със синчето си месец по малко от нас и така я насмети милата - сега е с рана на бузката..


хайде и Елина да я сложим в този отбор...Sad
наистина е гадно детето да е тартор...ама пък и все да отстъпва не е голям кеф:(
все пак, май градината си казва думата и напоследък повече си отстоява правата...но общо взето реакцията, когато някой и издърпа нещо от ръката е - рев и хленч при мама...Sad
и това се случва най-често, когато си играе с братовчед си. той няма контакти много-много с деца и е свикнал всичко да е за него. само като види, че Елина е взела нещо, започва да хленчи и да го дърпа...и понеже е по-силен обикновено си го взима, а тя плаче беутешно...

ох...деца
знам ли...говори и...пък и..си мисля, че децата в градината няма да търпят дълго да ги командери...всичко ще си дойде на мястото, когато срещне някой по-силен от нея:)

# 8
  • Мнения: 5 877
Мии пробвай да я събираш известно време с по-големи, щом повече я кефят.
А иначе преди да дойдат гостенчета, преровете играчките и отделете любимите й. Тържествено ги скрийте някъде. Така има по-голям шанс да споделя недотам важните.

Освен това пробвай да формулираш забраните като положителни наставления - вместо "недей да тормозиш децата", можеш, докато си играете двете, да кажеш - ако сега Насе беше тук, можеше да играем на това и това (например да държи мечето, докато Александра го "преслушва", да бърка "манджата", докато тя бърка десерта или на каквото там играете. Изобщо дай й идеи как да си играе с тях.

Говоря малко на теория, защото Ането е още на етапа, в който обожава други деца - радва им се и им тика играчки в ръцете още преди да са стигнали в хола. А пък любимото й съседче само ни троши инвентара пред умиления поглед на баба си...

# 9
  • София
  • Мнения: 13 204
Цитат на: _kalina_k
Цитат на: Vache
Не става бе... обяснявам, обяснявам, ама НЕ! Ей такава е, чепата...


 Laughing

Кой каквото ще да ми разправя за зодиите че били бошлаф, е ако не знаех че е Овен, щях да те попитам дали случайно не е Овен Laughing Две бройки от този модел имам, ами с лошо не става, дипломация му е майката ooooh!

Добре де, Калина, каква дипломация. Направо се чувствам безсилна. Днес се качва на бюрото (падала е от него безброй пъти и не увира овнешката главица). Аз казва "Неее", тя продължава бааавно да вдига крак и да ме гледа в очите... Аз продължавам да настоявам, тя също... Накрая я свалих от дивана и тя се разпищя и развилня недоволно. Хикна да се качва по секцията... направо думи нямам...

Кажи как се справяш ти, моля те, че вече ще пукна от безсилие  #Crazy
А за Овните знам, щото майка ми е Овен. Първта й приказка винаги е "Не", много трябва да се повтаря докато се съгласи и после не си признава, че е сбъркала... #Puppy dog

# 10
  • София
  • Мнения: 13 204
Idaraiza, благодаря за отговора. Като гледам май наистина е до характер. Мен това ме притеснява. То да се държим като с равни бива, ама на по-голяма възраст, а нашето на 2 г. иска да командори и нас. Едната госпожа отбеляза, че наистина най-важни са първите 7 г.  #Puppy dog . някак имам чувството, че вместо аз да поставям условията на играта тя го прави... Отгоре на всичко хак ми е, щото си мислех, че е много лесно възпитанието, ама май не е така. На теория много добра бях... #Puppy dog

# 11
  • София
  • Мнения: 13 204
Цитат на: stella
За мен  децата на тая възраст не могат да си играят с деца на същата възраст. Някъде на около 3-4 сякаш започват да се заиграват заедно. Преди това всеки в отделен ъгъл с няколко играчки, пък най-добре ако можеш да се докопаш до тия на другарчето. И колкото повече уговорки има, от страна на някой по-възрастен, да отстъпи, толкова повече се инатят.
Каката й е обръщала внимание и нормално да се лепне за нея. Сигурна съм, че ако тя й беше поискала някоя играчка с най-голямо удоволствие щеше да й я даде.
Мисля си, че на този етап няма за какво да се притесняваш.
За мен е по-притеснително, когато не искат да делят разни гризки, солетки, бисквитки. Винаги я насърчавай да почерпи. Първо пробвай само с вас, а после и околните. Дори и да не ти се хапва, в началото си взимай, пък после като свикне да черпи и дава, може и да й отказваш Simple Smile
А в това, че детето се очертава лидер няма нищо лошо. Лошото става когато се съберат много лидери на едно място Laughing  Laughing  Laughing


Ох, ама тя в яслата много хубаво даже си играе с децата. Хваща ги за ръцете и започват да пеят госпожите "Балона се надува". Тя е инициатора на хорцето, така каза днес госпожата.
За черпенето, черпи! И оная вечер черши децата и каката и на мен ми бута в устата и вика "Ам". Виж това не ми е хрумвало с черпенето и май си права!
 А за лидерите, като се съберат повечеко ще се кюснат с рогите и ще се разберат, надявам се  Mr. Green  Май изкуството е да го научиш да е лидер, без да е арогантно и нахално...

# 12
  • София
  • Мнения: 13 204
Цитат на: ivelina
Ох пък ние сме на другата крайност - нас ни бият и дърпат. В събота доиде приятелка със синчето си месец по малко от нас и така я насмети милата - сега е с рана на бузката..


 Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes  #Puppy dog  #Puppy dog  #Puppy dog

# 13
  • София
  • Мнения: 13 204
Цитат на: Reza
ох...деца
знам ли...говори и...пък и..си мисля, че децата в градината няма да търпят дълго да ги командери...всичко ще си дойде на мястото, когато срещне някой по-силен от нея:)


Абе какво да ти кажа... те децата като капак на цялата история крещят възторжено всяка сутрин като я водя "Саша, Саша..." Confused . Като ме видят да идвам да я взимам пак така крещят. После на прозореца (те са големи прозорци покрай които минаваме) се скупчват и започват да й викат "Чао" и тя на тях. Чак не можем да го разделим. То са въздушни целувки и крясъци, не ви е работа.... То май проблема не е в яслата, там ще не ще ще се нагажда, ама тук взе да прави каквото си иска. Мисля, че аз нещо бъркам... #Puppy dog

# 14
  • София
  • Мнения: 13 204
Anda, това са добри съвети. Непременно ще пробвам! Благодаря ти!  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт