Моята тарторка!!!

  • 3 447
  • 60
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 13 204
Цитат на: vilito
Ами Vache, явно си е характер. И аз като малка съм била такава тарторка и командаджийка и нито шамари, нито закани, нито наказания са ме оправяли. Явно ще си е тарторка наистина. Обаче опитай се да я приучи да дели - с теб, с тати, с баба и след това - с другарчетата. Успех и ЯКИ нерви! Laughing


Наистина ще се опитам! Тя сега се е укротила, комай....  Mr. Green

# 31
  • Мнения: 5 140
Ваче как се справяш с "малката тарторка",ние с нашата я бутаме криво ляво някак.Толкова много играчки събра за ЧРД,а тя изобщо не им обръща внимание-то са кухня,миксери,сервизи 2 на брои- тя не и не,занимава се с несвойствени неща,а на играчките никакво внимание,аз мисля след някои друг ден да поприбирам една по една за да мога да ги извадя след време,ако изобщо и домъчнее за тях.Трябва да стискаме зъби и това е! #Onfire

# 32
  • София
  • Мнения: 13 204
Цитат на: karastoianova
Ваче как се справяш с "малката тарторка",ние с нашата я бутаме криво ляво някак.Толкова много играчки събра за ЧРД,а тя изобщо не им обръща внимание-то са кухня,миксери,сервизи 2 на брои- тя не и не,занимава се с несвойствени неща,а на играчките никакво внимание,аз мисля след някои друг ден да поприбирам една по една за да мога да ги извадя след време,ако изобщо и домъчнее за тях.Трябва да стискаме зъби и това е! #Onfire


Ами и нашата играе с по-специални неща... Mr. Green  Разни кукли, плюшки и пр.. хич не са на почит. Виж конструктора е на пиадестал направо, книги също! Аз лично предпочитам да й купувам мислителни играчки и дори сега съм взела от магазина за 1 лв страхотен ако мога да го нарека конструктор, ама съм го прибрала, че е малка за него. Представлява топчета с дупки и пръчици с различна дължина. Топките се сглобяват посредством пръчиците на различни фигурки. Ако помниш молекулите по химия как бяха унагледени, ей такъв е и тоя конструктор. Струваше 2 лв.  Shocked  и аз мисля да взема още 2-3 броя, щото колкото повече са топчетата и пръчиците толкова по-голяма фигура може да се направи. Сега ме е яд, че тогава не помислих и не взех повече...
Ами това е с нашата мома... Mr. Green

# 33
  • Мнения: 5 140
Aз си мисля че яслата може да ни подейства добре,защото ще има деца около нея(за Ния става въпрос),а не "пишман бабите",дето ги полигавват #2gunfire

# 34
  • София
  • Мнения: 13 204
Цитат на: karastoianova
Aз си мисля че яслата може да ни подейства добре,защото ще има деца около нея(за Ния става въпрос),а не "пишман бабите",дето ги полигавват #2gunfire



Ооо, яслата определено е супер!!! Там децата се учат на много неща. Всеки ден лато я взимам децата се лепват на прозореца. Викат си "Чао!" и си раздават целувки, точно като големи хора. Има си приятелчета там. Сега се е сдушила с едно диване Ани (ромче е, ама много сладко) и то е такова диво като нея... Аз се чудя защо тя дето знае 3-4 думи на кръст по цял ден повтаря "Ани, Ани", а то какво било. Има и едно момиченце Хриси, дето лятото като ме видеше тичаше и й носеше раничката...
Аз споменах, че Александра е в групата с целоседмичните деца. Аз си я взимам, но 5-6 дечица остават. Майка ми ми опяваше, че не било хубаво, че тия деца като ги оставяли родителите по цяла седмица и били ставали асоциални (не знам откъде го измисли Shocked ). Обаче истината е, че тия деца са обградени със страшно много обич от страна на персонала и от малки се сблъскват с много трудности. Мисля си, че е по-добре Александра да е сред тях вместо сред другите дето майките им от дума не разбират... Казаха ни, че новогодишното тържество ще е само за децата, защото са малки, това не е детска градина, че да пеят песни и да казват стихотворения, а е ясла и празника е за самите дечица. Аз оставих на госпожите фотоапарат да снимат. като извадих снимките какво да видя... ми то поне 5-6 майки имаше на тържеството  Shocked  Shocked  Shocked . Е, по-добре да е в групата с целоседмичните дечица, със сигурност ще научи повече!

# 35
  • Мнения: 883
Ваче ти ме стресира- и мойто е овне;).
По темата- и аз мисля, че е някакъв период, ето например племенникът ми, който страшно се радва на Ева и си играе по принцип с нея от известно време не си дава играчките, блъска я, взима и ги от ръцете, иначе сам и ги носеше да си играе. Един ден не ги дава изобщо на другия и избира една и и я дава, а другите не.

# 36
  • София
  • Мнения: 13 204
Цитат на: belalim
Ваче ти ме стресира- и мойто е овне;).
По темата- и аз мисля, че е някакъв период, ето например племенникът ми, който страшно се радва на Ева и си играе по принцип с нея от известно време не си дава играчките, блъска я, взима и ги от ръцете, иначе сам и ги носеше да си играе. Един ден не ги дава изобщо на другия и избира една и и я дава, а другите не.


Колко е голям племенника? А за овнето, няма смисъл да говорим  Twisted Evil . В детския хороскоп пише, че природата не наказва родителите с две деца овни  Mr. Green . Майка ми е наказана обаче с братята ми близнаци - Овни. Обаче явно не й прави впечатление, защото самата тя е Овен. Виж какъв богат опит имам аз... карма направо... свеки също ще я спомена... Twisted Evil . Та от цялата работа само едно ще ти кажа - с овните насила не става, само с много и дълги обяснения... #Puppy dog

# 37
  • Мнения: 5 140
Вие Ваче незнам как сте,ама ние сме една обурквация-аз Лъв,Ния знаеш,мъжът Телец(обаче в него има и малко "овнешко",смятай за какво става въпрос.А на мен асцедента ми е Телец и съм просто ужас.Вие в коя седмична ясла ходите?

# 38
  • Мнения: 5 500
А моят Цецо се бие! И е от тези дето избутват другите деца от пързалката и в пясъчника им вземат играчките. Онзи ден преди снега били с майка ми на пясъчника и той ударил едно дупе ей тъй настрани на едно детенце и му взел играчката. При все, че си има кофичка и лопатка. Понеже кумовете ни вече си имат три деца, последното е бебе на 1 месец, ходим у тях или идва кума с двете да си играят. Средното е по-голямо с месец от Цецо, а големия на почти 7 г., и е Овне на всичко отгоре. А Цецо Лъв, е нямате си на идея как само с очи се разбират. Голяма разлика в годините, но само се гледат в очи кат` гълъбчета и се разбират без думи. А със средния се бият. Т. е. Цецо го бие. И то съвсем целенасочено. И той много добре ме разбира като му казвам да не го удря, но пак го прави. Поставям се на мястото на кумата ни. Изобщо не й е хубаво, много ясно. Онзи ден у тях, Васко протегнал ръчички към баща сии мрънка да го вдигне, а те с моя мъж нещо си говорят и Цецо го удари, е не го смля от бой, но... И аз се чудя как да постъпвам в такива моменти. Да бия и аз смисъл няма, а и не искам. Боя озлобява. Личен опит.
Играчките на моменти ги дава, на моменти не. Там не ми е проблем поне сега. Израства обаче като дете, което иска нещо сега-веднага-на момента. Много е буен, има страхотно много енергия. Изобщо не се спира като излизаме на разходка. Количка отдавна не ползваме.
Обаче проявява някаква скрита агресия, понякога и към нас е такъв, чудя се дали да не говоря с детски психолог Rolling Eyes

# 39
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
а моя Ади не се бия, но него как го бият и толкова ми е жал, защото е един едричък милия и големичък Cry  а е толкова добър и тако му се нахвърлят, а той идва при мен гушка ме и плаче Cry

# 40
  • София
  • Мнения: 13 204
Цитат на: karastoianova
Вие Ваче незнам как сте,ама ние сме една обурквация-аз Лъв,Ния знаеш,мъжът Телец(обаче в него има и малко "овнешко",смятай за какво става въпрос.А на мен асцедента ми е Телец и съм просто ужас.Вие в коя седмична ясла ходите?


Не, не... тя не ходи на седмична ясла, просто в нашата ясла има една целоседмична група и понеже имаше там свободни места там я сложиха. Групата всъщност е смесена.
Яслата е "Ябълкова градина" в Люлин. Ние с братята ми сме ходили навремето за няколко месеца в нея и са ни оставяли целоседмично.  Rolling Eyes

# 41
  • София
  • Мнения: 13 204
Цитат на: DEianaZ
а моя Ади не се бия, но него как го бият и толкова ми е жал, защото е един едричък милия и големичък Cry  а е толкова добър и тако му се нахвърлят, а той идва при мен гушка ме и плаче Cry



Аууу, много мъчно ми стана сега като го написа... Embarassed
Нашият тати е бил такъв като малък.. накого ли се е метнала момата не знам... Та неговата майка му казала като бил на 6-7 г., че ако още веднъж го набият и тя ще го набие. На другия ден я викали в училище... Confused

# 42
  • София
  • Мнения: 13 204
Ей, Афродита, и на теб хич не ти е лесно.... Confused
Моята не се бие в тоя смисъл да удря. Тя просто дърпа от ръцете и като върви взе едно минава през детето, все едно го няма там... Embarassed С бой не става, то е ясно... аз я поплясквам за неща от съвсем друг характер  #Puppy dog
Обаче сега малко се е кротнала, не знам докога... ще има продължение, сигурна съм... Аз все се каня да чета в Спок и не ми остава време... Четох обаче когато ни удряше нас, имапе такъв период, че децата е нормално в тази възраст да са агресивни. Те още не могат да контролират чувствата си просто...

# 43
  • Мнения: 5 140
Не питам,защото яслата в която ще записвам Ния също е седмична,но аз няма да я оставям да спи там,просто използвам самата ясла,защото имаме там две приятелки.Яслата е в Лозенец на Свети Наум! Tada

# 44
  • София
  • Мнения: 13 204
Цитат на: karastoianova
Не питам,защото яслата в която ще записвам Ния също е седмична,но аз няма да я оставям да спи там,просто използвам самата ясла,защото имаме там две приятелки.Яслата е в Лозенец на Свети Наум! Tada


Ами записвай я! Така даже е по-добре, защото денонощно има персонал. Дори да ти се наложи да закъснееш няма да я намериш облечена отпред с някоя лелка  Grinning . Аз взимам моята в 17:00 часа, защото яслата ми е на 5 мин от работата и лелите ме навиват да я оставям до по-късно, защото много хубаво си играела с децата. Може лятото да я оставям с един час повече, те в двора много играят...

Общи условия

Активация на акаунт