Отговори
# 15
  • Мнения: 2 751
абокат, след като е под упойка. Не бой се....

И забравяш да си вземеш най-важното.... един комплект здрави нерви и пълно търпение!
Късмет   bouquet
За търпението, ще си го взема.
Ама за здравите нерви, не знам... newsm78

# 16
  • Мнения: 2 751
Благодаря ви, момичета!   bouquet Hug

# 17
  • Букурещ
  • Мнения: 7 830
Сега най-важното, при първа възможност трябва да се включиш и подробно да разкажеш всичко как е минало.
аз съм по подробните неща, по 100 пъти повтарям едно и също.....

да, момичетата са ти писали всичко по-горе, аз да повторя Mr. Green, не си носи твои дрехи допълнително.
монети за кафе, долу е кафе машината с монети.

с абокат ще ти го доведат, това малко дразнеше мойта кокона, без да иска тръгваше да си свива ръчичката и се ядосваше.

нали само трета сливица, няма да има макари, само спокойно, на Ади и бяха взели и венозна кръв и от пръста отделно, аз я държах, всичко ще мине, миналата събота издържах шеф на абсолютно живо, без грам обезболяващо, онзи ден ми вадиха нерви 3 бр. на зъб....имах чувството, че ми бъркаха в мозъка, та с това искам да ти кажа, че още повече при детенце нещата минават по-леко, не че аз не се притеснявах, притеснявах се за Ади, но мамите тук минали по този път, особено Кака (Шани) ми вдъхна много кураж и е друго някой като има да ти разкаже почти точно какво те чака, все пак е малко по-добре.....

и обезателно да се включиш, ама обезателно просто Hug

# 18
  • Мнения: 2 751
Включввам се още сега:
НЯМА ДА ИМА ОПЕРАЦИЯ В ПОНЕДЕЛНИК

1. откриха му шум на сърцето, заради който задължително трябва да се ходи на кардиолог и да му правят кардиограма и ехограф

И всичко вървеше ОК, решихме по спешност да се изстреляме в Педиатрията, да си платим и да ни направят необходимите изследвания, за да има операция в понеделник и....

2. Слага му тя термометъра: 37.7  Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
И до там!

Изпаднах в абсолютна безтегловност и апатия....

Изстреляхме се при педиатърката, тя се изуми от въпросния шум, 1 час го слуша и каза: "аз нищо не чувам! или съм глуха, или има нещо друго."
А на нея й вярвам.
Но от друга страна една д-рка от Вита също беше казала при един спешен преглед преди 3 седмици, че има шум.
аз много не й повярвах тогава, защото Кало беше с 39 градуса, ама...
Та така....

Сега в понеделник или ще ни види педиатър-кардиолог или ще вземем направление за такъв.
После ще назначаваме нова дата.

Френгов каза, че нямало пак да му взимат кръв от вената, само от пръста. Дано да е така!  Praynig
Не мога да изтърпя и това.

Изтощена съм напълно! Cry Sad

# 19
  • Мнения: 402
Kalli мила, искам да ти кажа само, че е норамално да се притесняваш. На мен ми предстои същото с малката ми дъщеря. Макар че съм го преживяла вече веднъж с каката - при нея извадихме трите сливици с пълна упойка на 2,2 годинки, пак се притеснявам за малката ми принцеса. Не се притеснявай прекалено, защото детето ти в този момент има нужда от спокойна и усмихната мама, а не от треперещ от нерви човек със сълзи на очите. Трудно е но ако си мислиш само, че правиш най-доброто за детето си и че за един час минава големия зор, а ще е добре в бъдеще. Ще кажеш, че на чужд гръб сто тояги са малко, но повярвай ми при голямото ми дете, доктора като излезе от операцията /за 3те сливици 45 минути/ и ме видя разплакана, знаеш ли какво ми каза - Не плачете госпожо, след тази операция детето ви ще се роди втори път. Знаеш ли, това сякаш ме успокои и си казах - зора си заслужава, ефекта е важен, дръж се.
УСПЕХ! и пиши как сте се чувствали и двамата.

# 20
  • Мнения: 402
Писах предишното си мнение, докато си пуснала последната информация. Съжалявам!
Виж, за шума на сърцето не се притеснявай, сигурна съм че няма нищо страшно.
А, това не пречи за операция на сливиците, на нас кардиолога ни се подписа под заключенито, че може такава операция и пълна опойка при голямата ми дъщеря.
Само спокойно, знаеш ли какви болести се хващат от притеснение, не си заслужава. Детето ти има нужда от здрава и спокойна майка. Виж сега, всичко минава, но невроните които си си унищожила не могат да се регенерират. Така, че СПОКО.
Господ да е с вас, всичко ще е наред, повярвай ми манала съм през всичко това /имам един бял бретонр като спомен от всичките зорове/. Ние сме с теб, бъди силна. Grinning

# 21
  • София
  • Мнения: 276
kalli, много съжалявам, че ви се случват тези тези неща. При нас уж също изникнаха проблеми и вчера не знаех къдесъм, но днес резултатите са съвсем други... Желая ти късмет и най-вече много търпение, защото зная какво е да чакаш и отлагаш толкова пъти, а и  детенцето вече се е изнервило от толкова лекари. Успех!!!

# 22
  • Мнения: 2 751
kalli, много съжалявам, че ви се случват тези тези неща. При нас уж също изникнаха проблеми и вчера не знаех къдесъм, но днес резултатите са съвсем други... Желая ти късмет и най-вече много търпение, защото зная какво е да чакаш и отлагаш толкова пъти, а и  детенцето вече се е изнервило от толкова лекари. Успех!!!

Фов, а какво стана с вас? кога ще е операцията?

# 23
  • София
  • Мнения: 276
kalli, много съжалявам, че ви се случват тези тези неща. При нас уж също изникнаха проблеми и вчера не знаех къдесъм, но днес резултатите са съвсем други... Желая ти късмет и най-вече много търпение, защото зная какво е да чакаш и отлагаш толкова пъти, а и  детенцето вече се е изнервило от толкова лекари. Успех!!!

Фов, а какво стана с вас? кога ще е операцията?
Вчера трябваше да бъде, но предния ден се оказа, че на по-старите изследвания хемглобинът му е 104 (те бяха от лабораторията на 27 п-ка) и анестезиаложката каза, че не може с този резултат да се прави операция. Показах й резултатите от 13.02.07 г. (от Вита)- там хемоглобинът беше 120, но тя каза, че не са верни. Извикаха Василев и той каза, че не става. Ако съм искала може да му махнат само третата (но тя не е проблемна всъщност). Както и да е, с голяма мъка се съгласиха операцията да е на 15-ти, но при условие сутринта да се изследва хемоглобина. Резултатът беше 100, а Василев ми каза- идете при хематолог, детето ви има сериозно заболяване. При тези думи едвам се удържах до днес, когато го заведох в Детска онкохематология- изследваха го и резултатът е - хемоглобин 127. Хематологът каза, че е напълно здрарво детето. Обаче аз вече не зная какво да правя...

# 24
  • Мнения: 5 531
Кали съжалявам. Това е много неприятно. И на Мария преди една година след такова по-тежко боледуване откриха шум на сърцето, при нас се оказа функционален. А днес в педиатрията нямаше ли детски кардиолог за да му направят ЕКГ? Аз там съм водила Мария, но в детско здраве също има детски кардиолози,  работят с касата и на баткото освен ЕКГ, направиха и ехокардиограма. А сега Калоян има ли температура?

Последна редакция: сб, 17 фев 2007, 00:11 от marychery

# 25
  • Мнения: 2 751
Кали съжалявам. Това е много неприятно. И на Мария преди една година след такова по-тежко боледуване откриха шум на сърцето, при нас се оказа функционален. А днес в педиатрията нямаше ли детски кардиолок за да му направят ЕКГ? Аз там съм водила Мария, но в детско здраве също има детски кардиолози,  работят с касата и на баткото освен ЕКГ, направиха и ехокардиограма. А сега Калоян има ли температура?
Има в педиатрията кой да му направи ЕКГ< но ние се отказахме да прибурзваме да си плащаме, защото така и така заради темп. няма как да го оперират другата седмица.
Преди да легне му премерих Т- 37. Сега отивам да я меря, но няма никакви външни белези да е болен.
А е педиатърката го видя-нищо му няма  Shocked

# 26
  • Мнения: 2 751
Вчера трябваше да бъде, но предния ден се оказа, че на по-старите изследвания хемглобинът му е 104 (те бяха от лабораторията на 27 п-ка) и анестезиаложката каза, че не може с този резултат да се прави операция. Показах й резултатите от 13.02.07 г. (от Вита)- там хемоглобинът беше 120, но тя каза, че не са верни. Извикаха Василев и той каза, че не става. Ако съм искала може да му махнат само третата (но тя не е проблемна всъщност). Както и да е, с голяма мъка се съгласиха операцията да е на 15-ти, но при условие сутринта да се изследва хемоглобина. Резултатът беше 100, а Василев ми каза- идете при хематолог, детето ви има сериозно заболяване. При тези думи едвам се удържах до днес, когато го заведох в Детска онкохематология- изследваха го и резултатът е - хемоглобин 127. Хематологът каза, че е напълно здрарво детето. Обаче аз вече не зная какво да правя...
Значи в крайна сметка кога ще е операцията? Или още не се знае?
Щом са ти казали, че нищо му няма- значи сигурно е така.
Василев е УНГ, не е хематолог.
Ако се налага, изследвайте го още веднъж, на 3то място, в някоя добра лаборатория.

# 27
  • София
  • Мнения: 276
...................................................
Значи в крайна сметка кога ще е операцията? Или още не се знае?
Щом са ти казали, че нищо му няма- значи сигурно е така.
Василев е УНГ, не е хематолог.
Ако се налага, изследвайте го още веднъж, на 3то място, в някоя добра лаборатория.
Вече не зная дали искам да го оперират... Василев се чуди, защо професора е казал да се извадят и 3-те сливици, можело само 3-тата, защото другите много кървели (да, но на детето проблемни са НЕБНИТЕ СЛИВИЦИ!).
А относно лабораториите- мисля, че тази на детската онкохематология е достатъчно добра, а и на Вита също.

# 28
  • Букурещ
  • Мнения: 7 830
е-е-е-е нееее Tired
толкова се зарадвах като видях темата и сега ново 20 Tired

виж сега, аз ти бях писала и преди, но когато тогава Калоян беше с Т ти ми каза, че е нещо настинка, вирус.....а аз тогава ти писах, че Ади си имаше постоянно над 37 в следствие на възпалената сливица, без нищо друго - хранеше се , изобщо не можеше да се каже ,че има примерно 37.2, 37.3.
Да не би да е сега това проблемът, да има възпалителен процес и ако има няма как да няма малко Т.
Аз защо им се ядосах тогава, обяснявала съм като на, няма да казвам на какво, че е абсурд да ми искат да я заведа без Т, това означаваше никога да не си извадим сливицата.......

Кали, много съжалявам, наистина Tired
дръж се още малко, и ако те успокоя сега като ти кажа, че се печа на страшен огън в момента....и така.
стискам палци Praynig

# 29
  • Мнения: 2 751
Вече не зная дали искам да го оперират... Василев се чуди, защо професора е казал да се извадят и 3-те сливици, можело само 3-тата, защото другите много кървели (да, но на детето проблемни са НЕБНИТЕ СЛИВИЦИ!).
А относно лабораториите- мисля, че тази на детската онкохематология е достатъчно добра, а и на Вита също.
Фов, не се отчайвай, и аз съм горе-долу в същото ъстояние и те подкрепям и разбирам напълно.
Мисля, че трябва да повярваш на резултатите от лабораториите и да не се притесняваш.
Защо не го оперира Едрев, щом той смята, че трябва небните да се махнат?
Ако трябва, предложи му пари  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт