Как да си проверя сметката за тока по интернет?

  • 19 699
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 941
Здравейте,току-що прочетох тук една тема за сметките за тока,но не ми стана ясно как мога да я проверя по интернет.Ако знаете,пишете,ще съм ви благодарна

# 1
  • Мнения: 125
И АЗ ИСКАМ ДА ЗНАМ newsm78.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 3 733
Аз знам само за EVN: http://www.evn-ec.bg/bg/haushaltskunden/zahlungscheck.asp, кликаш върху района където живееш и попълваш номерчето, което ще го видиш на последната си платена фактура.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 062
Друг вариант - регистрираш се в e-pay (ако имаш дебитна карта) и си регистрираш абонатния номер. Но в такъв случай трябва да си я плащаш през интернет всеки месец, иначе за другия няма да можеш да я видиш. Уф, ама как го обясних...
Можеш да си регистрираш и телефон, мобилен, топлофикация, ВиК, някои кабелни телевизии, интернет.Ето ТУК .

Последна редакция: пт, 16 фев 2007, 07:47 от eleksir

# 4
  • Мнения: 26
Влизаш в www.evn.bg.След това в ЕВН-електроразпределение,след това услуги и тарифи,след това в битови клиенти,след това евн-плащане,намираш района си по картата.След това трябва да въведеш до абонатния номер има друг-ИТН него въвеждаш.Това е моето подробно обяснение.

# 5
  • Мнения: 16
аз си мисля ,че има значение в коя област живеете,защото аз съм от Североизточна България и  ние сме към Е.ОН България

# 6
# 7
# 8
  • Мнения: 1 338
Мисля, че няма нужда да плащаш сметката си през е-пей, за да я виждаш. Даже не е нужно да регистрираш дебитна карта. Просто се регистрирай и си въведи сметките и те ще те уведомяват Simple Smile

# 9
  • Варна
  • Мнения: 176
Мисля, че няма нужда да плащаш сметката си през е-пей, за да я виждаш. Даже не е нужно да регистрираш дебитна карта. Просто се регистрирай и си въведи сметките и те ще те уведомяват Simple Smile
      Peace

Със сигурност е така! А и през e-pay можеш да провериш и други сметки (вода, телефон ...) без значение в коя част на България си.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 1 569
А може ли в е-пей да се проверява колко киловата ток или колко кубика вода са използвани? Май излиза само дължимата сума и нищо повече. Как да разбера какво точно плащам? За телефона получавам фактура по пощата ама за вода и ток нищо не пращат.

# 11
  • Мнения: 1 338
Знам, че е така във Варна и роднините ми там също са притеснени от този факт. Има някакъв телефон на потребителя, на който могат да ти кажат как ти е отчетена сметката, но свързването било трудно. На твое място бих си отчитала сама електромера и водомера и бих съпоставяла данните с дължимото и ако има нещо бих сигнализирала.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 1 569
Знам за този телефон - 0700 161 61. Там си проверявах сметката, обаче толкова им е зле системата... - нито по клиентски, нито по стария абонатен номер не ми излязаха никакви данни, накрая се свързах с оператор и там вече ми я казаха по клиентски номер. Не можаха да ми отговорят, дали ако платя през е-пей, ще получа фактура по пощата, въпреки че в сайта на Е.ОН пише, че ако се плати по банков път пращат.
Абе луда работа. Май във всички Електроразпределителни дружества цари невероятен хаос, а може и нарочно да е......

# 13
Със сигурност epay е най-доброто решение. Аз вече не помня къде ходех преди да плащам. Днес например едновременно платих вода и БТК телефон - отне ми 20 секунди. А и мисля, че е безплатно, но не съм 100% сигурен.
Иначе ерау изпраща на имейла ви автоматично новата дължима сума много преди сметката да е дошла по пощата. Относно детайлите на сметките в ерау - варират според това за какво плащате. За тока мисля,че бяха доста семпли.

За да можете да плащате по този начин трябва да имате дебитна карта, еднократно да отидете до банкомат и да разрешите плащания от тази карта през интернет и после да регистрирате себе си и след това въпросната карта в ерау. На сайта подробно е обяснено.

# 14
  • Мнения: 2 591
това за проверката чрез ипей е много ценна информация, и аз благодаря!  Hug

в Северна България знам, че вече не функционира предишният сайт, ние дори сега февруари няма да плащаме ток, а чак март, защото още не са се натъкмили електроразпределението и еон  #2gunfire  #2gunfire #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт